Piotr Gembarowski po 12 latach od słynnej rozmowy z Marianem Krzaklewskim wraca do telewizji

Wywiad Piotra Gembarowskiego z Marianem Krzaklewskim z 2000 roku
Wywiad Piotra Gembarowskiego z Marianem Krzaklewskim z 2000 roku Fot. Screen z wywiadu Piotra Gembarowskiego z Marianem Krzaklewskim
Jego wywiad z Marianem Krzaklewskim tuż przed wyborami prezydenckimi w 2000 roku oceniono jako skandaliczny. Gembarowski został zawieszony, później przesunięto go do porannego pasma, a w 2004 roku w ogóle stracił pracę w telewizji. Teraz wraca do Superstacji, by znowu rozmawiać z politykami. Przyznaje, że podczas pamiętnej rozmowy poniosły go emocje, a jego kariera została złamana.

Dobrze rozwijająca się kariera Piotra Gembarowskiego straciła rozpęd po wywiadzie z 2000 roku. Dziś wraca, ale nie do TVP, tylko do mniejszej Superstacji. To jednak dla niego szansa na rehabilitację po ostrym wywiadzie z Marianem Krzaklewskim, po którym zarzucano mu brak obiektywizmu. Przez osiem lat dziennikarz nie pracował w mediach.
Piotr Gembarowski
dziennikarz

To był skutek braku mojej odporności psychicznej i dojrzałości. To był cykl rozmów tuż przed wyborami. Poprzedni rozmówcy dostosowali się do reguł programu i odpowiadali na pytania. Natomiast Marian Krzaklewski je ignorował i mówił to, co przygotował mu sztab wyborczy. Starałem się mu to uniemożliwić. Biję się jednak w piersi. Wyszło fatalnie. CZYTAJ WIĘCEJ


Czytaj też: Po spadku w sondażach. Tusk jak Krzaklewski i Kaczyński? - pisze Tomasz Machała

Dziennikarz dodaje, że jest na siebie zły, bo nie powinien dać ponieść się emocjom i traktować rozmowy tak emocjonalnie. Gembarowski relacjonuje, że spotkał się z Marianem Krzaklewskim półtora roku po tamtym wywiadzie i przeprosił go za swoje podejście do rozmowy. Dodaje jednak, że nie zaprosi go do pierwszego programu, bo oczekiwano by po nim show, a nie normalnej rozmowy.

Zobacz też: Krzysztof Skowroński krytykowany przez dziennikarzy. Ale problemem nie jest tylko prezes, ale całe SDP

Źródło: wyborcza.pl
Trwa ładowanie komentarzy...