Grupa naTemat
NIE PRZEGAP Jeszcze więcej naTemat. Polub nasze nowe fanpage'e na Facebooku

Kolejny pozew przeciwko "Wprost". Tygodnik zapłaci za zegarki ministra Nowaka?

Minister transportu Sławomir Nowak
Minister transportu Sławomir Nowak Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Artykuł o niejasnych powiązaniach ministra Sławomira Nowaka z biznesmenami ściągnął na tygodnik "Wprost" kolejne kłopoty. Dwa dni temu Nowak zapowiedział, że pozwie czasopismo. W czwartek o podjęciu podobnej decyzji poinformowała firma CAM Media, którą opisano w kontrowersyjnej publikacji.

W najnowszym numerze "Wprost" opublikowano artykuł mówiący m.in. o związkach ministra transportu z Adamem Michalewiczem, współwłaścicielem firmy reklamowej CAM Media. Z tekstu wynika, że CAM Media często pracuje dla spółek Skarbu Państwa, Platformy Obywatelskiej i rządu, zarabiając na tym miliony złotych. W czerwcu 2012 roku Michalewicz miał zaprosić Nowaka do ekskluzywnego klubu Prive. Według tygodnika minister nie płacił wówczas za zabawę.

Doniesienia "Wprost" nie pozostały bez odzewu. Najpierw Nowak opublikował oświadczenie, w którym zapewnił, że nigdy nie pomagał firmie CAM Media w zdobywaniu kontraktów. Kilka dni później poinformował, że będzie bronić swojego dobrego imienia przed sądem.

W czwartek do publikacji odniosła się sama spółka CAM Media, oznajmiając, że pozwie wydawcę "Wprost" oraz dziennikarzy odpowiadających za stworzenie tekstu, w tym redaktora naczelnego tygodnika Sylwestra Latkowskiego. – Zdecydowaliśmy o wystąpieniu na drogę sądową, poprzez wniesienie powództwa przeciwko Wydawcy tego tygodnika, jego redaktorowi naczelnemu oraz pozostałym współautorom publikacji zatytułowanej „Nowak – złote dziecko Tuska” – oświadczył prezes zarządu CAM Media dr Krzysztof Przybyłowski.

Przybyłowski dodał, że informacje dotyczące firmy, które zawarto w artykule "Wprost", są nieprawdziwe i nierzetelne. Wynajęci przez CAM Media prawnicy zaznaczyli natomiast, że treści wchodzące w skład publikacji tygodnika można uznać m.in. za pomówienie.
ZOBACZ TAKŻE:
WIĘCEJ NA TEMAT:
PrasaSławomir Nowak"Wprost"Biznes
Skomentuj