Waldemar Fornalik odwołany. Jego następcę poznamy w ciągu 2 tygodni

Waldemar Fornalik został odwołany z funkcji selekcjonera polskiej kadry.
Waldemar Fornalik został odwołany z funkcji selekcjonera polskiej kadry. fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że z dniem 16 października 2013 roku, trener Waldemar Fornalik przestał  pełnić funkcję selekcjonera reprezentacji Polski. Tej decyzji wszyscy się spodziewali, trener Fornalik nie wywiązał się z głównego zadania, którym była kwalifikacja na mundial w Brazylii w 2014 roku. Prezes PZPN Zbigniew Boniek poinformował, że nazwisko nowego selekcjonera zostanie przedstawione w ciągu najbliższych dwóch tygodni, dodając, iż narodowość kandydatów nie ma dla niego kluczowego znaczenia. – Chcę kogoś ambitnego, kto marzy o tym, by z reprezentacją Polski osiągnąć sukces – oświadczył Boniek.

– Chciałbym serdecznie podziękować trenerowi Fornalikowi za roczną współpracę i życzyć mu powodzenia w dalszej pracy trenerskiej – powiedział prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Podczas spotkania z prezesem PZPN Fornalik także podziękował za współpracę. – To był dla mnie szczególny czas: wielkich emocji, wielkiego zaangażowania i pracy. Gorące podziękowania dla  wszystkich tych, z którymi było mi dane współpracować – powiedział były już selekcjoner polskiej kadry.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Boniek podkreślił, że nowy trener musi być osobą ambitną, dla której praca z reprezentacją nie będzie jedynie spokojną, szkoleniową emeryturą czy okazją do zarobienia łatwych pieniędzy. Prezes PZPN zaznaczył, że nowy selekcjoner powinien dokładnie wiedzieć, jak chce ułożyć zespół i czego oczekuje od piłkarzy.

– Musi to być człowiek z charyzmą, który potrafi nie tylko zarządzać piłkarzami, ale i rozmawiać z dziennikarzami – dodał Boniek, sugerując, iż ostatnich trzech selekcjonerów niezbyt dobrze radziło sobie z komunikacją.

Jerzy Engel powróci?

Głównym zadaniem Waldemara Fornalika, który kadrę narodową przejął po Franciszku Smudze, była kwalifikacja na Mistrzostwa Świata w Brazylii w 2014 roku. Polska reprezentacja zajęła ostatecznie czwarte miejsce w grupie i nie pojedzie na turniej.


Już mówi się o potencjalnych kandydatach na nowego selekcjonera reprezentacji. Mają być nimi Dariusz Wdowczyk i Adam Nawałka, ale według informacji Onetu, dziś najpoważniejszym kandydatem jest Jerzy Engel, który był już selekcjonerem polskiej kadry, z którą wystąpił na Mistrzostwach Świata w Korei Południowej i Japonii w 2002 roku.

Trwa ładowanie komentarzy...