Tatry tuż za rogatkami Krakowa? To "zdjęcie" promuje miasto w walce o organizację Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022

Panorama Tatr z Krakowa? Nie do końca...
Panorama Tatr z Krakowa? Nie do końca... Fot. krakow2022.org
Na stronie krakow2022.org, gdzie publikowane są informacje na temat starań Krakowa o Zimowe Igrzyska Olimpijskie, pojawiło się zdjęcie przedstawiające widok na Tatry. Tyle że, na co zwrócili uwagę internauci, góry znalazły się nagle na wschodzie miasta i tuż za jego granicami…

Z Krakowa, np. ze wzgórza wawelskiego, przy odpowiednich warunkach pogodowych można podziwiać Tatry, ale z widokiem na powyższym zdjęciu organizatorzy kampanii „Kraków na gospodarza Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku grubo przesadzili. „Widać Kraków dobrze przygotowuje się do igrzysk. Nowe góry zasadzone i tylko czekać aż wyrosną” – celnie skomentował jeden z użytkowników Wykopu.

Podstawowy problem z tą fotografią jest taki, że prezentuje widok na wschód od Krakowa, a nie na południe, gdzie można byłoby zaobserwować Tatry. Poza tym wrażenie jest takie, jakby pasmo górskie znajdowało się bardzo blisko miasta. Właściwie, jak pisze inny z wykopowiczów, zaraz za Nową Hutą.

Ciekawe, że w galerii znalazło się jeszcze jedno zdjęcie wykonane najwyraźniej z tego samego miejsca. Na nim nie widać już gór, a dymiące kominy Nowej Huty.


Imponującą grafikę z panoramę Tatr z Krakowa można zobaczyć tylko w angielskiej wersji serwisu krakow2022.org. Zagraniczni dziennikarze gotowi jeszcze pomyśleć, że Zakopane to już prawie na przedmieściach stolicy Małopolski.


Trwa ładowanie komentarzy...