SMART LIFE

WALENTYNKI W BLISS

SYLWESTROWA KUCHNIA

DOBRE ŚWIĘTA

SMART KUCHNIA

Partner serwisu:

WYJĄTKOWI BY DELONGHI

Partner serwisu:
Partner serwisu:

WYJĄTKOWI BY DELONGHI

Partner serwisu:
Partner serwisu:

WYJĄTKOWI BY DELONGHI

Partner serwisu:

SMART KUCHNIA

Partner serwisu:

WYJĄTKOWI BY DELONGHI

Partner serwisu:

Kuchnia

Partner serwisu:

WYJĄTKOWI BY DELONGHI

Partner serwisu:
Partner serwisu:

WYJĄTKOWI BY DELONGHI

Partner serwisu:

URODA

Chcesz uchodzić za osobę dobrze wykształconą i obytą?
Tych błędów nie możesz popełniać

Język polski trudna język. Nietrudno się na jego meandrach pogubić.

00

SMART KUCHNIA

Partner serwisu:

WYJĄTKOWI BY DELONGHI

Partner serwisu:
popkultura

Oto jak hipsterzy stali się karykaturą samych siebie, a słowo „hipsterski” zamiennikiem słowa „modny”

Kim jesteśmy w czasach, w których na większość składają się setki mniejszości? Na te i inne pytania odpowiada Bartek Chaciński, dziennikarz i publicysta tygodnika "POLITYKA"

00

KUCHNIA

Partner serwisu: DELONGHI

WYJĄTKOWI BY DELONGHI

Partner serwisu: DELONGHI

URODA

Partner serwisu:

WYJĄTKOWI BY DELONGHI

Partner serwisu:
Katarzyna Sołtysik

Sprawdziłam, czy w miesiąc można nauczyć się być szczęśliwą #NauczSięWMiesiąc

Kiedy ostatnio miałeś poczucie błogości? Takiego stanu szczęśliwości, który wypełnia cię od czubków palców u stóp do koniuszków włosów. Radości nie wiadomo skąd, która powoduje, że śpiewasz w samochodzie i masz gdzieś, że dla kierowców obok wyglądasz jak kompletny kretyn.

Niech zgadnę, to było dzisiaj rano, kiedy pomyślałeś – nareszcie piątek! Ale w sumie trudno to nazwać radością. Raczej ulgą, że w końcu przyszedł koniec tygodnia i czekają cię dwa dni świętego spokoju. Czekaj, czekaj, z drugiej strony, gdy się nad tym zastanowisz, w sobotę trzeba zrobić zakupy, pranie, posprzątać i załatwić wszystkie te sprawy, na które nie miałeś czasu przez cały tydzień.

00

URODA

Partner serwisu:

WYJĄTKOWI BY DELONGHI

Wyjątkowy.
Jak Kuba Wesołowski

Wyjątkowość trudno uchwycić. Jest czymś pomiędzy uśmiechem, tonem głosu a niezliczoną liczbą wad i taką samą zalet. Doprawiona autoironią i paradoksami jest całkiem jak dobra kawa, której słodycz miesza się z goryczą, a łagodność z mocą. Zawsze smakuje wybornie i sprawia, że trudno przejść obojętnie.

00

Zapraszamy za kulisy wywiadu z Kubą Wesołowskim – wyjątkowo

Jak nakręcić wyjątkowy wywiad? Trzeba mieć pomysł, to jasne. Ale moment, kiedy w głowie dziennikarza zapala się pierwsza lampka i chwilę, w której kamerzysta wyłącza ostatnią kontrolkę, dzielą godziny przygotowań. Te najbardziej intensywne, bo bezpośrednio poprzedzające słowa: „Kamera, akcja!”, postanowiliśmy uwiecznić.

00
Partner serwisu:

DO KAWY

W SAM RAZ NA WEEKEND

URODOWE NOWOŚCI

WYWIAD

"Książką można się całkiem fajnie upić"

Po pierwszych kilku zdaniach "Mistrza i Małgorzaty" nie oderwiesz się do końca, a po przeczytaniu całości będziesz zupełnie kimś innym.

00

URODA

JESIEŃ jest piękna

Ania Kruk

5 rzeczy, których nauczyłam się
na studiach

Cześć wszystkim w kolejny piątek!

Dziś 2 wrześnie, zaczyna się szkoła, więc i mi przyszła taka refleksja do głowy: 5 rzeczy, których nauczyłam się na studiach (do etapu szkolnego mi trochę dalej i pamięć zawodzi…). Oczywiście, mógłby powstać też tekst „5 rzeczy, których NIE nauczyłam się na studiach”, może nawet byłby ciekawszy… Ale postanowiłam zacząć optymistycznie ;)

00

NOWOŚCI

ROZMOWA

Matematyka przeczucia, czyli cała prawda o intuicji

Mimo że matematyka, jako nauka ścisła jest powiązana z typem myślenia logicznego i racjonalnego, to paradoksalnie – najwięcej znanych odkryć matematycznych miało ścisły związek z intuicją.

00
Ania Kruk

5 powodów, dla których teksty powinnam pisać wcześniej

Dzień dobry w kolejny piątek!
Dziś będzie Kruczym Okiem tylko dla stałych czytelników. Dlaczego? Ponieważ pisze do Was z pociągu, jak zwykle trasa Poznan-Warszawa, i z rumieńcem wstydu przyznaje: dzisiejsza piątka jest trochę naciągana.

Tak po prostu nie napisać i nic nie opublikować nie mogę: bo wtedy myśle o tych wszystkich osobach, które mówią mi i piszą: Aniu, czytam Twoje teksty co tydzień! I byłoby mi jeszcze bardziej wstyd, nie odezwać sie i nie powiedzieć co sie dzieje. Wiec Wam właśnie, którzy zaglądacie regularnie - dedykuje z przeprosinami ten tekst.

00

URODA

Ania Kruk

Wojciech Kruk: 5 miejsc w Polsce, które chciałbym odkryć na nowo

Witam w kolejny piątek! Dziś znów na blogu gość specjalny - mój tata. Ale że mamy jeszcze wakacje, to tym razem, zamiast o biznesie, namówiłam go na tekst o podróżach. Zapraszam!

00

sprytne zakupy

KUCHNIE ŚWIATA

BLOGERZY DLA BLISS

Magdalena Kumorek

STRACH ma wielkie oczy!

Czasem daję mu się pożreć ale ostatnio częściej uczę go pływać. Chciałabym podzielić się z Państwem moim ostatnim doświadczeniem. A mianowicie miałam przyjemność wziąć udział w piątej już edycji cyklu koncertów "Panny z dobrych domów". To koncerty charytatywne, z których dochód przeznaczany jest na rzecz dwóch organizacji: Fundacji 2+4 oraz Ekostraży dla zwierząt. Cel szczytny. Miejsce koncertu - Stary Klasztor we Wrocławiu - zacne. Publiczność wypełniła salę po brzegi. Muzycy przygotowani do pracy. Startujemy.

00
Ania Kruk

5 rzeczy, których nauczyłam się mając męża Hiszpana

Dzień dobry w kolejny piątek! Piszę do Was w rozjazdach, między Poznaniem a Barceloną, stąd przyszedł mi taki temat do głowy. 8 lat spędzonych razem, z moim ulubionym człowiekiem na całym świecie, życie w rozkroku między Polską a Hiszpanią, nasz dom, w którym na co dzień miesza się ze sobą polski, hiszpański i angielski, a radio leci zawsze po katalońsku. 5 rzeczy, których się nauczyłam od mojego hiszpańsko-katalońskiego męża.

00

NASZ URODOWY HIT

KUCHNIE ŚWIATA

ZOBACZYĆ WIĘCEJ

WAkacje w polsce

LIFESTYLE

Ania Kruk

5 filmów z biżuterią w roli głównej

Cześć w kolejny w piątek!
Ledwo nadążam pisać dla Was co tydzień, ale skoro cykl nazywa się „Piątki w Piątki” - co zrobić. Człowiek chce być porządny i dotrzymywać terminów musi… Więc przy okazji, kolejny trik motywacyjny: słowa mają wielką moc, i jeśli chcesz się zmusić do systematyczności, to nazwij swój projekt dniem tygodnia… Taki żart, zanim przejdę do tematu.
Dziś o biżuterii. Tak, jak to często ludzie pytają, kiedy się przedstawiam: jestem „z tych” Kruków, więc temat biżuterii musiał się pojawić. Ale nie do końca w takiej formie, jak podejrzewacie. 3, 2, 1 … BAM! 5 filmów z biżuterią w roli głównej. Zaczynamy!

00

PODRÓŻE Z BLISS

KUCHNIA

jak jeść by schudnąć

Magdalena Kumorek

Kim byś był?

Żałuję, że nie znałam Cię Tato kiedy byłeś młody. Ciekawe jakie były Twoje plany, marzenia i co z nich udało Ci się zrealizować. Kim był ten przystojny mężczyzna, który wiele lat spędził u boku mojej Mamy zanim jeszcze został moim Tatą?

Moje najwcześniejsze wspomnienia? To chyba próby opanowania jazdy na rowerze. Typowo dziecinny rowerek z doczepionym kijem i Ojciec przy tym kiju, biegnący za mną, bym się nie przewróciła. Dzięki jego cierpliwości w końcu tę sztukę opanowałam i parę lat później próbowałam zaimponować mojemu starszemu bratu, robiąc "wiraże" na moim dwukołowym pojeździe. Niestety moje kaskaderskie umiejętności nie zrobiły na bracie większego wrażenia, a wspomnienie tamtego czasu pieczętują blizny na kolanach, które mam do dziś.

00

wiem, bo lubię

BLOGERZY DLA BLISS

WYZWANIE MIESIĄCA

STYLOWO NA KÓŁKACH

URODA

Ania Kruk

5 najpiękniejszych podróży, które przeżyłam

Dzisiaj potrójna piątka, bo nie dość, że piątek i mam dla Was moją kruczą piątkę – to jest to już mój piąty wpis dla NaTemat.pl. Dlatego mentalnie przybijam Wam piątkę i wznoszę toast za to, że tak daleko dotarłam. I znów piszę do Was z podróży, gdzieś na trasie Poznań-Warszawa, którą stale kursuję.

I dlatego dziś dla Was, i dlatego, że zbliżają się wakacje, wpis bardzo osobisty: moich 5 najpiękniejszych podróży w dorosłym życiu.

00

KUCHNIA

Piknik nie musi być obciachowy.
Podpowiadamy, dokąd się wybrać i w co się zaopatrzyć

Śniadanie na trawie, późny obiad w chłodnym cieniu drzew, kolacja przy zachodzie słońca

00

weekend w mieście

urodowe triki

Testujemy rajstopy w sprayu. Zwycięzca jest tylko jeden.

Kilka lat temu trafiły na polski rynek, a niedawno doczekały się wreszcie kilku tańszych zamienników.

00
Ania Kruk

5 filmów mojego dzieciństwa

Cześć w kolejny piątek!
Czy Was czasem też ogarnia sentymentalny nastrój? Mnie ostatnio wzięło na wspominanie, i to właśnie wspominanie filmów z dzieciństwa. Nie wiem dlaczego – może przez to, że mój mąż jest Hiszpanem, i cały czas nas bawi szukanie różnic i podobieństw w sposobie w jaki wyrastaliśmy. Zabawnie jest porównać filmy, które oglądał on, w Barcelonie, a te, na które wybierałam się do kina ja w Poznaniu. Niektóre mamy wspólne, niektóre zupełnie inne. Wybrałam dla Was moją piątkę. To filmy na których płakałam lub śmiałam się ponad 20 lat temu – i nawet jeśli niektóre nie przetrwały próby czasu (chociaż wydaje mi się, że większość tak), to w mojej głowie, nadal patrzę na nie oczami małej dziewczynki – i ten sentyment wygrywa z recenzjami wszystkich krytyków filmowych!

00
Ania Kruk

5 ikon stylu, które mnie inspirują

Dziś piątek wakacyjny, długo-weekendowy! Stąd zupełnie luźny temat, do poklikania i poczytania: 5 ikon stylu. Stylu, nie mody – czyli odpadają wszystkie fashion victims, które każdego sezonu stawiają na inne trendy. Moja piątka to kobiety, które wywarły wpływ na modę swojej i naszej epoki, lub po prostu, powiem przewrotnie: podoba mi się ich styl i najchętniej ukradłabym im całą szafę. Współczesne kobiety oraz ikony stulecia (wow, zabrzmiało groźnie). 3, 2, 1… zaczynamy!

00

KUCHNIA

Partner serwisu:

DZIEŃ MATKI

Nie ma większej miłości i więzi niż ta, która
łączy matkę i córkę

Zaprzyjaźnione mamy i córki o tym, za co się kochają i co je łączy.

00

uroda i styl

Ania Kruk

5 seriali, które musisz obejrzeć

Dzisiaj post dla początkujących, bo każdy kto jest choć trochę wkręcony w seriale – na pewno wszystkie te pozycje zna, lubi lub przynajmniej ceni. Wbrew pozorom, tych naprawdę dobrych produkcji nie jest tak dużo. Zdajesz sobie z tego sprawę kiedy już wszystkie obejrzysz i nagle…
każdy następny serial wydaje się słaby. Ale dość gadania.
Moja 5-tka ulubionych seriali – czas, start!

00

poza miastem

pyszne i nieoczywiste

Testujemy najciekawsze produkty z Biedronki i Lidla

Przepytaliśmy znajomych, wzięliśmy w dłoń sto złotych i kupiliśmy niebanalne produkty z Biedronki i z Lidla. Co było dalej?

00

12 gadżetów kuchennych na Dzień Matki i nie tylko

Twoja Mama przepadnie w kuchni na długie godziny.

00

Jeśli kawa - to tylko świeżo palona i bogata w aromaty.

Można wyczuć cytrusy, warzywa, czekoladę i … masło!

00
prawdziwa historia

Z robotniczego osiedla na łamy New York Timesa

Dziś jest najbardziej wpływową brytyjską dziennikarką na Twitterze, felietonistką „New York Timesa”, autorką scenariuszy popularnych sitcomów. Jako dziennikarka zaczęła pracować w wieku 16 lat i nie tylko nie skończyła, ale nigdy nawet nie zaczęła liceum.

00
Ania Kruk

5 inspirujących kobiet w modowym biznesie

Hej, w ten piątek mam dla Was jeden z moich ulubionych tematów. Kobiety, biznes i moda – najlepsza mieszanka! 5 inspirujących kobiet, które zatrzęsło modowym biznesem. Takich, które wywalczyły sobie pozycję w świecie wielkich korporacji i takich, które tworzyły swój biznes od zera. Punkowe klimaty, beżowy trencz, powłóczyste sukienki boho – każda z nich odniosła sukces w swoim stylu.

00

KOBIECYM OKIEM

Nieuświadomiona jak Polka

O tym, dlaczego zamiast leczyć się u lekarza, chodzimy do 'Doktora Google'.

00

SPRAWDZAMY CO DZIAŁA

Czy kremy antycellulitowe naprawdę działają?

Gładkość i jędrność w 30, a nawet w 14 dni. Ile w tym prawdy, a ile marketingu, sprawdzamy.

00
hit

8 najczęściej google'owanych pytań urodowych

Odpowiadamy na najczęściej wyszukiwane. Dowiecie się m.in. co to jest strobing i jak naprawić pokruszony puder.

00

Techniki wybielania zębów - fakty i mity

Sprawdzamy, które techniki wybielania są naprawdę skuteczne i czy nie niszczą szkliwa.

00
PIĘKNE MIEJSCA W POLSCE

Pięć propozycji idealnej wsi, czyli agroturystyka dla mieszczucha

Luksus to pojęcie względne, także w kwestii wypoczynku. Dla niektórych to już nie 5-gwiazdkowy hotel, ale wiejska chałupa, z której okien rozpościerać się będzie widok na las i jezioro.

00

PYSZNIE NA WIOSNĘ

LIFESTYLE

Jak mieć stylowy ślub bez wielkiego wesela i sukni bezy

Śluby pokazują, do czego aspirujemy i jaką pozycję w tym społeczeństwie chcielibyśmy zajmować. Jak wyrwać się z okowów sukni-bezy i wesela na 250 osób? Podsuwamy rozwiązania opowiadając historie kobiet, którym udało się wziąć ślub na własnych zasadach.

00

NA MAJÓWKĘ

PODRÓŻE

Musisz odpocząć, a my wiemy, gdzie cię wysłać

5 miejsc, z których nie będziecie chcieli wrócić.

00

Rzuć to wszystko, wsiądź na rower i... jedź

Rowerowe trasy w sam raz na weekend

00
w sam raz na majówkę

Takich miejsc zazdrości nam świat

Kto już widział? Według National Geographic to jeden z cudów współczesnej Polski.

00
PIĘKNY DOM NA WIOSNĘ

Florystyka to nowe gotowanie – jak stworzyć bukiet za "milion dolarów"

Nie musisz być zawodowym florystą. Anna Rutkowska z pracowni Nakokarde.pl pokazuje nam, jak bez technicznej wiedzy stworzyć zapierającą dech w piersiach kompozycję.

00

WNĘTRZA