NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

 • Dlaczego GW atakuje HGW?

  Od kilku dni nie dawały mi spokoju pytania: dlaczego nagle Gazeta Wyborcza postanowiła uderzyć w PO i HGW? I dlaczego PiS jest taki wstrzemięźliwy w wykorzystaniu tego ataku? I dlaczego Prokuratura jest na odcinku warszawskim taka aktywna? I skąd GW nagle posiadła taką pełną wiedzę o sprawach reprywatyzacji?

 • Rozmowa z Pawłem Zalewskim z PO

  Paweł Zalewski, PO: „Mówienie o ludziach wszy, mendy, gnidy - to jest język Niemców którzy należeli do NSDAP podczas Drugiej Wojny Światowej. Oni odczłowieczali Polaków po to, żeby łatwiej ich było zabijać”.

 • Coming-out Schetyny

  Polityków znanych z bycia kadrowymi czy zamordystycznymi sekretarzami generalnymi cięzko rozliczać z przywiązania do idei, bo te z reguły służą doraźnym celom politycznym. Stąd w wywiadzie Schetyny dla coraz bardziej reakcyjnego "Do Rzeszy" (zamierzona literówka) nie upatruje niczego, czego byśmy nie wiedzieli.

 • Grzegorz „Zniszczę Platformę” Schetyna

  Czystka dokonana przez Zarząd Krajowy Platformy Obywatelskiej – wyrzucenie Jacka Protasiewicza i Stanisława Huskowskiego z partii – ostatecznie odsłoniła po raz kolejny mściwe oblicze Grzegorza Schetyny. Wyjaśniła także dlaczego łatwiej jest mu toczyć rozmowy o koalicji z Prawem i Sprawiedliwością na Dolnym Śląsku niż z Komitetem Obrony Demokracji na scenie ogólnopolskiej.

 • Jak Kaczyński uratował Platformę „audytem”

  W zeszłym tygodniu, w sejmie, odbył się ponury propagandowy spektakl pod tytułem „audyt”. Jaki był sens tego spektaklu? Widzę tylko jeden – zadowolenie prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Z puntu widzenia politycznego była to dla PiS katastrofa.

 • Tak zwany audyt

  11. maja miał w Sejmie miejsce dziwaczny spektakl zatytułowany - "audyt ośmiu lat rządów koalicji PO/PSL" - zorganizowany i urządzony przez PiS. Już sama nazwa była kłamstwem, bo audyt to ocena dokonana przez obiektywną firmę zewnętrzną. Tymczasem mieliśmy propagandowy spektakl w...

 • A gdzie Pana audyt, Panie Tusk?

  Panie Premierze Tusk, czy ma Pan jakieś swoje podsumowanie 8 lat rządów Platformy? Czy żartobliwe komentarze na Twitterze to jedyne, co ma Pan do powiedzenia Polakom?