NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

 • Parlament Europejski w niewoli PO

  „PE dał się wciągnąć w grę polityczną zorganizowaną przez polityków PO, (…) stał się zakładnikiem tych polityków” ujawniła premier Szydło jako gość TVN. Ho, ho! Miałem poczucie naszej mocy, ale żeby wziąć w jasyr 751 ludzi wybranych w 28 krajach UE?! Dziękuję pani premier za wiarę w nasze możliwości. Nie dziękuję za kłamstwo, bo nie przystoi szefowej rządu. Gdyby się trzymała prawdy, powinna wyrazić nam wdzięczność za przesunięcie nieuniknionej debaty i rezolucji PE z czerwca na wrzesień i oczyszczenie z przesadnych zarzutów. Bowiem ciśnienie ze strony większości parlamentu, by zająć się Polską rosło wraz z dobrą zmianą. Uznałem, że zbyt dużo prawdy w przededniu szczytu NATO w Warszawie może utrudnić obronę zdobyczy, wynegocjowanych przez Komorowskiego i Siemoniaka, jakże ważnych dla naszego bezpieczeństwa.

 • Reprywatyzacja - komunizmu zemsta zza grobu

  Reprywatyzacja to wstydliwa pozycja w bilansie udanego dla Polski ćwierćwiecza. Także w mojej pamięci. Smakowałem prywatyzacji na ruchomych piaskach nieuregulowanych roszczeń. Dzisiejsza awantura w Warszawie, szczególnie nagłośniona i upolityczniona, jest kolejną odsłoną dramatu, który z różnym natężeniem rozgrywał się wszędzie tram, gdzie pochód Armii Czerwonej zwiastował nacjonalizację i kolektywizację. Polska po raz drugi stanęła przed potrzebą zadośćuczynienia za zabór mienia. Po roku 1918 sprawa była krystalicznie czysta - chodziło o konfiskatę majątków, dokonaną przez carską Rosję po polskich powstaniach. Szybka uchwała Sejmu z roku 1920 unieważniła konfiskatę. Dłużej, do roku 1932 trzeba było czekać na ustawowe uregulowanie procesu, który dokonywał się na drodze sądowej.

 • Dlaczego GW atakuje HGW?

  Od kilku dni nie dawały mi spokoju pytania: dlaczego nagle Gazeta Wyborcza postanowiła uderzyć w PO i HGW? I dlaczego PiS jest taki wstrzemięźliwy w wykorzystaniu tego ataku? I dlaczego Prokuratura jest na odcinku warszawskim taka aktywna? I skąd GW nagle posiadła taką pełną wiedzę o sprawach reprywatyzacji?

 • Rozmowa z Pawłem Zalewskim z PO

  Paweł Zalewski, PO: „Mówienie o ludziach wszy, mendy, gnidy - to jest język Niemców którzy należeli do NSDAP podczas Drugiej Wojny Światowej. Oni odczłowieczali Polaków po to, żeby łatwiej ich było zabijać”.

 • Coming-out Schetyny

  Polityków znanych z bycia kadrowymi czy zamordystycznymi sekretarzami generalnymi cięzko rozliczać z przywiązania do idei, bo te z reguły służą doraźnym celom politycznym. Stąd w wywiadzie Schetyny dla coraz bardziej reakcyjnego "Do Rzeszy" (zamierzona literówka) nie upatruje niczego, czego byśmy nie wiedzieli.

 • Grzegorz „Zniszczę Platformę” Schetyna

  Czystka dokonana przez Zarząd Krajowy Platformy Obywatelskiej – wyrzucenie Jacka Protasiewicza i Stanisława Huskowskiego z partii – ostatecznie odsłoniła po raz kolejny mściwe oblicze Grzegorza Schetyny. Wyjaśniła także dlaczego łatwiej jest mu toczyć rozmowy o koalicji z Prawem i Sprawiedliwością na Dolnym Śląsku niż z Komitetem Obrony Demokracji na scenie ogólnopolskiej.

 • Jak Kaczyński uratował Platformę „audytem”

  W zeszłym tygodniu, w sejmie, odbył się ponury propagandowy spektakl pod tytułem „audyt”. Jaki był sens tego spektaklu? Widzę tylko jeden – zadowolenie prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Z puntu widzenia politycznego była to dla PiS katastrofa.