NA TEN TEMAT PISZĄ

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

 • Ciekawy przypadek Jana Hartmana

  Decyzję zarządu Twojego Ruchu o wyrzuceniu z partii profesora Hartmana uważam za skandal. Jest ona jednak skandaliczna tylko w kategoriach czysto ludzkich. Nie politycznych. Życie – gdzie mimo wszystko liczą się jakieś zasady etyczne – i polityka nie stanowią nawet wszechświatów...

 • Nie jestem fanem PiS, ale jednak pozostanę kazofobem

  No i stało się to, czego można było się spodziewać. Pojawiła się „dyskusja” o związkach kazirodczych, gdzie głównym tematem jest budowanie poczucia „klubowej tożsamości” i dokopywanie adwersarzom.

 • Jak Niesiołowski Hartmanowi głowę ścinał

  Jeszcze nie przebrzmiały słowa życzeń świątecznych, a już zaczęło się na noże. Dopiero dzieliliśmy się jajkiem – wcale niechrześcijańskim symbolem odrodzenia życia – a mamy chrześcijanina z krwi i kości, który chętnie dołoży ci tak, żebyś zapamiętał. Przynajmniej do...

 • Jaki ateizm? Hartman czy Meller?

  Zarzuty jakie Meller przedstawił Hartmanowi są znane polskim ateistom od lat. Nie tylko polskim - stąd liczne obrazki zrównujące wojujących ludzi wiary z "wojującymi" ateistami. Pierwsi mają bomby lub strzelby, drudzy siedzą przy laptopie, lub popijają herbatę odziani w koszulkę z wyzywającym napisem.

 • Sędzia z duralexu – ad vocem Janowi Hartmanowi

  Jan Hartman na swoim blogu zastanawia się, jak doszło do skazania i osadzenia w zakładzie karnym niepełnosprawnego intelektualnie Radosława Agatowskiego. Profesor podaje recepty, które mogłyby zaradzić podobnym przypadkom. Powiedziałbym, ciepło, ciepło, ale jeszcze nie gorąco.

 • Sprawa Hartmana

  Nabierająca rozpędu sprawa Jana Hartmana, który podjął się krytyki pewnego rodzaju postaw środowiska lekarskiego, sygnalizuje ważny i stale obecny w życiu społecznym problem polegający na zasadniczym rozdźwięku między tym, co o etyce myślą ludzie i działające w społeczeństwie grupy, a tym co o etyce mówią filozofowie - etycy.