NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

 • Wystąpienie a apostazja

  Dla osób uznających deklarację praw człowieka oraz prawa obywatelskie, wystąpienie z Kościoła i porzucenie wiary są ich prawem. Dla Kościoła zaś, wystąpienie z tej organizacji lub utrata wiary są przestępstwem.

 • Apostazja - hańba czy odwaga?

  Od kilku lat temat apostazji jest na topie – modne wręcz stało się bycie apostatą czy apostatką. Ten, kto tego dokonał, budzi powszechny podziw i „szacun„ pewnych środowisk. I słusznie. Nie to, żebym była nieskromna i sama się podziwu domagała, ani nawet nie to, że jestem przeciwniczką Kościoła Rzymsko-Katolickiego, bo nie jestem. Jestem muzułmanką.....

 • Atrapa wiary potrzebuje atrapy Jezusa

  Jezus jednak wylądował w Poznaniu. Miał już swoje przejścia rok temu, kiedy prezydent Jacek Jaśkowiak nie wydał zgody na ustawienie figury na placu Mickiewicza. Tym razem Jezus dotarł „na przechowanie” obok kościoła na Jeżycach.

 • „Państwa powinny być świeckie, te wyznaniowe kończą źle”

  Tytuł ten to parafraza słów biskupa Rzymu, która bardzo szybko zaczęła krążyć w Internecie i portalach społecznościowych zyskując sobie wielu sprzymierzeńców. Ale czy aby nie wyciągnęliśmy wypowiedzi Franciszka zbyt szybko z kontekstu?

 • Czy to rozdział państwa i Kościoła?

  Dlaczego papież ma rozliczać premiera rządu obcego państwa?

 • Czy jestem mordercą?

  Pytanie, na które wcześniej czy później postawione przed sobą musi odpowiedzieć każdy zwolennik liberalizacji „ustawy aborcyjnej”. A musi to zrobić, gdyż zarzut o mordowanie wylatuje szybko i bez zająknięcia z ust tak zwanych ruchów pro-life.

 • Nowi kaznodzieje w natarciu!

  Do tej pory zmorą straszącą z ambon w polskich kościołach bywali politykujący księża. Od niedawna można zaobserwować tendencję odwrotną kiedy to politycy wygłaszają kazania podczas zgromadzeń religijnych. Oba pomysły są zgubne dla Kościoła.