NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

 • Bóg jest największym aborcjonistą

  Czy tak zwane ruchy pro-life (czyli anti-choice), złożyłyby doniesienie do prokuratury, gdyby wywiesić podobny baner, tyle że z martwą kobietą, którą zmuszono do donoszenia ciąży i zmienić napis na : „Ruchy pro-life zabijają, politycy mogą powstrzymać mordowanie. Zadzwoń do posła, powiedz czego żądasz. STOP fanatyzmowi religijnemu. STOP religii w szkołach.”?

 • Czy papież Franciszek odnowi oblicze tej ziemi?

  Gdyby w Polsce wcielić w życie słowa papieża Franciszka, bylibyśmy zupełnie innym krajem.

 • Ostatni kardynał

  Kardynał Franciszek Macharski udzielił mi kiedyś święceń kapłańskich. Nigdy bym nie pomyślał, że dwadzieścia lat później będę mógł mu się odwdzięczyć ostatnim sakramentem.

 • In vitro a bramy piekieł

  Pierwszego lipca żywot zakończył program dofinansowania procedury “in vitro”, kolejna ofiara “dobrej zmiany”. Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości być może cieszą się, że zamknięto bramy piekieł, ale osoby które zmagają się z problemem niepłodności, z tym się nie zgodzą. A wręcz przeciwnie, dla nich piekło to jest to czego doświadczają na co dzień. Regularna huśtawka nastrojów, co miesiąc nowa nadzieja i kolejne rozczarowanie. Oglądanie matek na spacerach, uśmiechniętych rodziców bawiących się z dziećmi i celebrytów wychwalających w mediach jak wspaniale jest być tatą lub mamą. Liczenie lat starań o dziecko i patrzenie jak biologiczny zegar tyka… Niektórych to piekło w końcu pochłania, wpadają w depresję lub rozpadają się ich związki.

 • Zamach stanu z wykorzystaniem papieskiego kapelusza

  Nie wiem czy to pierwszy czy kolejny w naszej historii przypadek, kiedy politycy obecność Ojca Świętego w swoim kraju wykorzystują do wprowadzenia ustaw, które pozbawiają obywateli podmiotowości. Czynią z mieszkańców kraju rzesze bezwolnych poddanych idiotów. Dzisiaj doświadczamy tego na własnej skórze i dlatego tak trudno to przyjąć, zaakceptować a przede wszystkim zrozumieć.

 • Dotlenianie Kościoła

  Czasem człowiekowi potrzebna jest butla z tlenem, innym razem wystarczy otworzyć okno, a najlepiej okno i drzwi, żeby zrobić lekki przeciąg. I nagle możesz głębiej odetchnąć.

 • Papież w przypowieściach

  Kazanie papieża do młodzieży na Błoniach wspaniałe! Bodaj ani razu nie użył słowa modlitwa, grzech, msza święta, spowiedź, choć cały czas mówił właśnie o tym, ale nie wprost, w alegorii. Przypuszczam, że nie wszystkim będzie się to podobać, Jan Rokita już kręci nosem, a szkoda, bo Jezus bardzo często mówił wprost, choć nie wprost, bez owijania w bawełnę, ale w alegorii.