NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

 • Amerykańskie media o wyborach nad Wisłą

  Dla Amerykanów od niedzieli Polska jest państwem z demokracją parlamentarną już tylko formalnie. Tak naprawdę bowiem, stała się monarchią absolutną. Udzielnym władcą kraju nad Wisłą został – z woli wyborców – Jarosław Kaczyński.

 • Tyrania sondaży, czyli „skok na platformę”

  Co mają wspólnego wybory parlamentarne w Ameryce i w Polsce? Najbardziej chyba to, że i tam i tutaj o ostatecznym wyniku przesądzają… sondaże.

 • Wojna w Iraku i amerykanofobia

  Obecna sytuacja dotycząca uchodźców i imigrantów zaowocowała kolejną falą amerykanofobii. Różne głosy dochodzące z prawa i z lewa za głównego sprawcę całego zamieszania uznają USA, co po pierwsze nie jest prawdą, po drugie zaś zupełnie zaciera najczęściej pozytywny wkład Amerykanów w rozwój świata.

 • Antyislamskie nastroje w Ameryce

  Problem syryjskich uchodźców dzieli nie tylko Europejczyków. I nie tylko w Polsce stał się polityczną amunicją w nadchodzących wyborach. Za oceanem posługuje się nią– z szokującym brakiem szacunku dla politycznej poprawności – przede wszystkim Donald Trump. Wczoraj The Donald ogłosił w telewizji – „żadnych uchodźców!”

 • Kabaret Dudy

  Atmosfera kultu politycznego geniusza, jakim stał się p. Andrzej Duda w związku z wizyta w Stanach Zjednoczonych, nabrała charakteru kabaretowego.

 • Pan Prezydent w Ameryce

  Jeszcze w piętek rano wszystko stało pod wielkim znakiem zapytania. Tylko w Sieci trwała nerwowa wymiana plotek rozpisanych na maile, powiadomienia i tweety. Pierwsze konkrety pojawiły się w piątkowe południe, na stronie Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej, jednej z najbardziej zasłużonych i rozpoznawalnych instytucji polonijnych w Ameryce. Komunikat potwierdzał nadzieje Greenpointu, dzielnicy Brooklynu, która ostatnio zyskała światową rozpoznawalność dzięki serialowi „Dziewczyny”, na osobiste spotkanie prezydenta Dudy z Polonią.

 • Jesteśmy gościnni ale bez przesady

  Chrońmy własną tożsamość, póki nie jest za późno.