NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

 • Lewandowski na aucie

  W poniedziałkowy ranek pierwsze strony najważniejszych dzienników krzyczały: “Lewandowski wyautowany!”. Sensacyjną informację, w którą z początku nikt nie chciał uwierzyć, powtórzył jednak NYT i stacja CNN. Czyli to jednak prawda – usłyszał „you are fired!” (czyli nasze „panu już dziękujemy”).

 • Nie ma dla nich świętości?

  Doszło do tragedii. W Orlando zginęło 49 osób, które nikomu nic złego nie zrobiły. Wydawałoby się, że to okazja, by pochylić głowy i zadumać się nad ulotnością życia i siłą nienawiści. Wydaje się, że refleksja jednak nie wszystkim jest dana. Polska prawica pluje jadem i wykorzystuje cudzą śmierć dla swoich celów.

 • Rząd Szydło ma pilnie wyjaśnić sprawę więzień CIA w Polsce

  Eurodeputowani wzywają do przeprowadzenia śledztwa w Polsce oraz w trzech innych krajach Unii Europejskiej na terenie, których miały znajdować się w latach 2001 – 2006 tajne więzienia CIA. W ramach "programów wydawania i tajnego przetrzymywania" CIA na terenie Europy, Parlament stanowczo wzywa do postawienia winnych przed sądem, którzy dopuścili się tortur, łamali prawa człowieka oraz więzili latami niewinnych ludzi.

 • Terror w raju – strzelanina na Florydzie

  Floryda, to zdecydowanie nie jest miejsce, gdzie trzeba by się obawiać zastrzelenia na ulicy. To nie Harlem. Przyjeżdża się tu, do tak zwanych "adult communities", żeby rozpocząć nowy, spokojniejszy etap życia z dala od wielkomiejskiego pośpiechu i zgiełku. Ale wszystko – okazuje się – do czasu…

 • Penis w olimpijskich slipkach

  Dzięki białej skórze i pieniądzom rodziców gwałciciel dostał 1/30 maksymalnej kary pozbawienia wolności. Uważa jednak, że to jego spotkała krzywda, bo mu przecież wolno wszystko – tak go wychowano.

 • Dżuma czy cholera?

  Atak zarazy nastąpi – to już wiadomo – jesienią. W tej chwili trudno – wszakże – wyrokować, z jaką konkretnie zarazą przyjdzie się Amerykanom zmierzyć w listopadzie. Pierwszy diagnosta plagi nadciągającej nad USA objawił się… w Polsce. Według Mateusza Morawieckiego obywatele Stanów będą się zmagać z cholerą albo dżumą.

 • Naród na fochu

  Polaka jest niezwykle łatwo obrazić. W zasadzie byleczym. Wystarczy, że ktoś na głos powie coś, co się paru osobom nie podoba i już jest afera.