NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

 • Amerykańsko-francuska współpraca w Afryce: kwestie bezpieczeństwa i obrony.

  Na początku tego roku, Washington Post opublikował wspólny artykuł autorstwa prezydentów Baracka Obamy i Francois Hollande’a. Oto, co można z niego wywnioskować.

 • Mankamenty Hillary Clinton

  NOWY JORK – Hillary Clinton znów irytuje ludzi. Niedawno powiedziała w wywiadzie, że opuszczając Biały Dom, oboje z mężem byli „kompletnie spłukani”. Spowodowało to niezbyt życzliwe tytuły w rodzaju „Bill Clinton: Hillary nie jest oderwana od rzeczywistości”. Gafa uruchomiła też falę ataków ze strony republikanów, czyli standardową strategię kampanii nękającej bogatych kandydatów największych partii (tzn. wszystkich) od czasu, gdy George’a H.W. Busha zadziwił czytnik kodów cenowych w supermarkecie.

 • Ameryka zmienia zdanie

  Przypominam sobie niezliczone dyskusje o tym, czy na Ziemi klimat naprawdę się ociepla. Europa w tej sprawie nie ma wątpliwości i prowadzi od lat politykę ograniczającą emisję CO2 i promuje odnawialne źródła energii. Łatwo jednak znaleźć, przede wszystkim w Polsce, wyznawców tezy, że ocieplenie klimatu to lipa. Koronnym argumentem dla tej grupy było to, że Stany Zjednoczone nie chcą przyłączyć się do protokołu z Kioto, bo widać wiedzą lepiej, że nic im nie grozi.

 • Miasto Aniołów

  Miasto Aniołów… tak zwą Los Angeles... spotkałam ich tutaj kilka!!

 • Las Vegas

  Jak zwykle wyjechałam później, niż wcześniej, ale niestety tak to bywa, kiedy człowiek przywiązuje się do nowo poznany osób i ciężko mu opuścić miejsce, w którym nocował.

 • Bonneville dream

  Właśnie minął miesiąc odkąd w siodle Triumpha Bonnevilla przemierzam dzikie prerie Ameryki Północnej.

 • 3 powody dla których Amerykanie będą woleli chronić Azjatów przed Chinami, a nie Śr. Europejczyków przed Rosjanami

  Ze względu na wydarzenia na Ukrainie, zeszłotygodniowa wizyta prezydenta Barrack Obama w Azji, nie była w Polsce szeroko komentowana. Trochę szkoda, bowiem wizyta amerykańskiego prezydenta, którego uważamy w Polsce, za gwaranta bezpieczeństwa, w Japonii, Korei Pd, Malezji i Filipinach, nie da się, w czasach globalizacji Pax Americana oddzielić od sytuacji na Ukrainie. Od tego jak bardzo USA będą zaangażowane w Pacyfik i tamtejszy region świata, zależy to w jakim stopniu USA będą się angażować w rozwój sytuacji na Ukrainie, czy ewentualnie w Polsce.