NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

 • Europejskie manipulacje walutowe

  WARSZAWA – Transatlantyckie Partnerstwo Handlowo-Inwestycyjne (TTIP), negocjowane właśnie przez Unię Europejską i Stany Zjednoczone, mogłoby – według rozmaitych analiz – zwiększyć dobrobyt i zmniejszyć bezrobocie w obu tych gospodarkach oraz w innych krajach. Zarazem TTIP pomogłoby odbudować wiarę w Europę i społeczność transatlantycką. Ale istnieje jedna poważna bariera na drodze do tych korzyści: euro.

 • Nowy Jork na co dzień

  Jak wygląda codzienne życie w Nowym Jorku? Czy faktycznie jest tam koszmarnie drogo? Czy łatwo się odnaleźć na tamtejszym rynku pracy? O to (i nie tylko) spytałam Agę i Michała, którzy od kilku miesięcy mieszkają na Manhattanie.

 • Seksmisja na Manhattanie

  W niedzielę rano, w Dzień Kobiet, Manhattan wyglądał niby tak samo, ale przecież jakby inaczej, niż zazwyczaj. Mogłoby się wydawać, że to dlatego, że o raz pierwszy od niemal tygodnia zza chmur wyjrzało słońce. I że śnieg stopniał. Ale to nie dlatego. Rankiem ósmego marca z miasta...

 • Snowbiznes, czyli zima w Ameryce

  „Najlepszy biznes, to snowbiznes” powiedział w miniony piątek Kyle Waring, z Manchester-by-the-Sea niedaleko Bostonu, który zarabia na… sprzedawaniu śniegu. Jego słowa dały się słyszeć w całym kraju, bo powtórzyła je w wieczornym dzienniku stacja NBC. Wcześniej w tym samym materiale zapowiedziano, że w weekend na Massachusetts, tegoroczną zimową stolicę Ameryki, znowu nadciągnie kolejna burza śnieżna, dzięki której stolica stanu ma szansę pobić swój historyczny rekord w dziedzinie opadów.

 • Kraj jabłkami i pączkami słynący (czyli Thrillist.com o Polsce)

  Nie wizy, nie polityka wschodnia ani nawet nie Magdalena Ogórek (choć wzmianki o jej kandydaturze w wyborach prezydenckich trafiły na największe tutejsze portale), tylko znowu… kulinaria. Już chyba nic nie zmieni świadomości „przeciętnego Amerykanina”, któremu Polska od zawsze kojarzy się głównie z pierogami i kiełbasą. Kolejny rok obecności naszego kraju w amerykańskich mediach też rozpoczął się od jabłek i pączków.

 • Czy to ateizm popycha do zabijania? Morderstwa w Chapel Hill

  Zamordowanie przez Craiga Hicksa trójki młodych muzułmanów w Chapel Hill, w Karolinie Północnej wywołało debatę na kilka niezwykle ciekawych tematów. Czy to ateizm popchnął Hicksa do zabójstw? Czy muzułmanie mogą czuć się mniej bezpieczni w otoczeniu ateistów? Doszło nawet do postawienia pytań o odpowiedzialność nowych ateistów (w tym Richarda Dawkinsa) za tę zbrodnię. Czy jednak nie inne pytania powinniśmy zadawać?

 • Co zrobić, kiedy reżim Kima upadnie?

  Bennet Ramberg, politolog z Biura Spraw Polityczno-Wojskowych w Departamencie Stanu USA za rządów prezydenta George’a W. Busha, jest autorem książki „Destruction of Nuclear Energy Facilities in War”.