NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

 • 6 powodów - dlaczego w niedzielę zagłosuję na Komorowskiego

  Nie miał prezydent Komorowski dobrej kampanii. Od początku powinien swoje przewagi pokazywać. Chyba nie umiał. Jednak to, że nie miał dobrej kampanii nie oznacza, że nie może być dobrym Prezydentem. Wierzę, że w niedzielę Bronisław Komorowski wygra wybory (nawet jeżeli o włos) i że będzie przez pięć następnych trudnych lat stanowił opokę stabilności w Polsce.

 • W odpowiedzi ministrom spraw zagranicznych

  Pięciu byłych ministrów spraw zagranicznych wystąpiło wczoraj z listem otwartym, w którym poparli kandydaturę Bronisława Komorowskiego. Taką inicjatywę należałoby zignorować, gdyż wypowiadają się tu wszyscy formalni i zagorzali stronnicy PO. Andrzej Olechowski był jej założycielem i nadal pozostaje czynnym sympatykiem. Radek Sikorski to wiceprzewodniczący PO. Dariusz Rosati i Włodzimierz Cimoszewicz mają swoje miejsca w parlamentach gdyż startowali w wyborach z poparciem PO. Adam Daniel Rotfeld jest także na pensji rządu, gdyż jest przewodniczącym polskiego zespołu w polsko-rosyjskiej grupie ds. trudnych. Za porozumieniem z MSZ urzęduje w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych. Wszyscy sygnatariusze listu, są zatem dłużnikami rządzącej ekipy, która wystawiła Komorowskiego do reelekcji prezydenckiej.

 • Dlaczego warszawskie elity nie rozumieją Polski

  Ostatnie wyniki wyborów prezydenckich były zaskoczeniem dla wszystkich. Media głównego nurtu, socjologowie, środowisko Gazety Wyborczej, politycy, eksperci głowią się i troją, zastanawiając jak to możliwe, że młode pokolenie nie docenia trudu wywalczenia demokracji, transformacji i przemian pokolenia, które w nowy system wchodziło jako 30- i 40-latkowie. Czyli oględnie mówiąc współczesnych elit.

 • KOMOROWSKI wygrał. Ale to nie koniec

  Zwolennicy prezydenta Bronisława Komorowskiego mają prawo i do ulgi i do satysfakcji. Prezydent tę debatę wygrał i to absolutnie zdecydowanie. Ale największym błędem byłoby wyciąganie z tego wniosku, że wygrał już także wybory. Nie. Wybory są za tydzień.

 • Trwam w najbardziej upokarzającym położeniu: sprzymierzeńca władzy, która ma mnie w d...

  Czekam na to, co powie prezydent Bronisław Komorowski najbardziej lekceważonej od lat warstwie społeczeństwa, czyli inteligencji. Co ma jej do zaproponowania? Czy w ogóle coś ma?

 • Komorowski, Duda, Ogórek dają lekcje, jak występować publicznie. 12 dobrych rad

  Poświęciłam dwa ostatnie dni na analizę przemówień i sztuki wystąpień publicznych polskich kandydatów na Prezydenta RP. Wczoraj nawet pokusiłam się o nagranie video w tym temacie, wprost spod Pałacu Prezydenckiego.

 • Za spadek poparcia dla prezydenta Komorowskiego odpowiadają lewicowi doradcy

  W ciągu ostatnich 10 dni spadło znacząco poparcie dla Bronisława Komorowskiego w wyborach zaplanowanych na 10 maja. Jest ogromną nieuczciwością, że żaden z komentatorów nie pisze tego co jest oczywistą przyczyną spadku poparcia.