NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

 • Nie lubię swojej pracy - „opublikuj”

  Blisko 2,5 tys. wpisów z narzekaniem na miejsce zatrudnienia lub pracodawcę pojawiło się w ubiegłym roku na Twitterze – tak wynika z raportu Instytutu Monitorowania Mediów. Internauci najczęściej narzekali na stres i niskie zarobki.

 • Smutny ćwierk z trzeciej ligi

  PAD złożył kondolencje na Twitterze. "Jestem zszokowany informacjami o zamachach w Brukseli. Wojna z terrorem jest naszym wspólnym obowiązkiem. Kondolencje dla rodzin Ofiar". Wydawałoby się, że 140 znaków w tweetcie liczni doradcy PiS są w stanie napisać prezydentowi gramatycznie, z...

 • Media społecznościowe na salonach

  Co łączy aktorów, celebrytów, muzyków, artystów i polityków? My. To, że piszą, śpiewają, dyskutują, zarabiają - to wszystko dzięki NAM. Dzięki fanom, słuchaczom, wyborcom. Dlatego też uważam, że osoby publiczne powinny się z NAMI komunikować. XXI wiek, jest wiekiem, gdzie nie jest to jakoś specjalnie trudne, mamy ku temu dedykowane aplikację oraz portale społecznościowe i wyspecjalizowanych ludzi potrafiących na nich pisać. Pomimo tych ułatwień - na próżno szukać w Social Mediach naszych telewizyjnych i estradowych gwiazd.

 • Australijczycy solidaryzują się z...muzułmanami. Teraz

  Gdy Polacy hejtują, Australijczycy, a zatem ci, bezpośrednio dotknięci atakiem terrorystycznym w Sydney, rozpoczęli twitterową kampanię, która w ciągu kilku godzin obiegła cały świat i stała się jednym z wiodących trendów w mediach społecznościowych: "Pojadę z tobą" (Illridewithyou), solidaryzującą się z... muzułmanami.

 • Jak ćwierkać z powiatu

  Dwa miesiące temu na konkretnym przykładzie skrytykowałem źle prowadzone miejskie konto na Twitterze. Tym razem zebrało mi się na pochwałę konta powiatowego.

 • Rozwodzę się, bo ćwierkam

  Wielka miłość, kilku- lub nawet kilkunastoletni związek i mnóstwo miłych wspólnie spędzonych dni. Wydaje Ci się, że pasujecie do siebie idealnie i absolutnie nic nie jest w stanie tego stanu rzeczy zaburzyć. Jednak w pewnym momencie pojawia się on – Twitter. Na początku dla zabawy i sporadycznie wrzucasz posty, tak przy okazji. Ale nadchodzi moment, że nie możesz oprzeć się przed sprawdzeniem swojego konta nawet tuż po miłosnym uniesieniu z partnerem. Wiedza, że ktoś podał Cię dalej lub dodał do ulubionych Twojego tweeta jest ważniejsza niż wspólny spacer czy obiad? Może to dobry moment na przerwę... Naukowcy z Uniwersytetu w Missouri przeprowadzili badania w tej sprawie, które wskazują, że Twitter może zaszkodzić nawet najbardziej romantycznej relacji.

 • Twitter Calling All Astronauts

  Rzesze artystów na świecie – a niestety jeszcze wyjątki w Polsce – stosują Twitter do promocji swoich wydawnictw i koncertów. Ale chyba nikt nie używa go w taki sposób jak lider brytyjskiej grupy Calling All Astronauts.