NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

 • 18 fantastycznych blogów, które koniecznie musisz poznać

  Blogi. Pobiły telewizję, wypierają prasę i zdobywają setki tysięcy czytelników. Wcale nie dlatego, że są darmowym źródłem wiedzy, a za media publiczne trzeba płacić. Dlaczego więc je czytamy i śledzimy? Obserwujemy i komentujemy?

 • Baylab - nie tylko w moim sercu

  Ciepłe popołudnie, rodzina i przyjaciele w komplecie, a na rozpalonych (nie bez trudu) grillach pieką się karkówki, kiełbasy, kaszanki i wszystko to, czego potrzeba, by popsuć efekty nawet najbardziej skutecznej diety. To musi być majówka!

 • Najzdrowsze śniadanie na świecie

  Pitufo con ajo, tomate y aceite de oliva - to jeden z najpopularniejszych zestawów śniadaniowych w Hiszpanii, przynajmniej w prowincji Andaluzja. I chyba to właśnie śniadanie ma swój niebagatelny wpływ na zdrowe życie Hiszpanów i sławę owej śródziemnomorskiej diety, która jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na tak imponującą średnią długość życia, jaką się cieszą właśnie Hiszpanie.

 • Jak się ma ryba do zegarka?

  Mówiąc Omega nie chodzi mi o markę zegarka jak kiedyś opacznie zrozumiała mnie osoba przysłuchującą się z boku mojej entuzjastycznej wypowiedzi podczas spotkania towarzyskiego. Chciała zabłysnąć i pokazując na ręce najnowszy model zegarka włączyć się do dyskusji. Na zegarkach się kompletnie nie znam ale o kwasach tłuszczowych omega mogę mówić bez końca.

 • Mongolska restauracja "NOMAD"

  Usłyszałam ostatnio od koleżanki o dobrej restauracji Mongolskiej i postanowiłam tam się udać. Kultura mongolska jest mi znana od dawna z racji tego, że często bywałam w Rosji, a tam Mongołów nie brakuje.

 • „Łowcy miodu”

  Jestem właśnie po przedpremierowym pokazie filmu „Łowcy miodu” w reżyserii Krystiana Matyska. Obejrzałam go w towarzystwie mojej 8 letniej córki. Miałam obawy czy przebrnie przez 75 minutowy dokument. Niepotrzebnie. To film od 7 do 107 lat. Powinien trafić do każdej szkoły jako film edukacyjny bo trudno sobie wyobrazić lepsze ujęcie tematu dotyczącego życia pszczół. Reżyser ukazuje szereg niebezpieczeństw jakie grożą ludzkości z powodu masowego ginięcia pszczół. Film otworzył mi oczy na tradycyjny sposób produkcji miodu jakim jest bartnictwo. Musicie to zobaczyć na filmie, bo żadne słowa tego nie opiszą. Cieszy mnie, że ten fach odradza się w Polsce, a pierwsze kroki są stawiane w Puszczy Augustowskiej. Wreszcie Polacy doczekali się pierwszego pełnometrażowego, wysokobudżetowego filmu przyrodniczego na miarę BBC.

 • Służby w Polsce mają się niedobrze

  Po takich tragediach, jak ostatnio w Brukseli, a wcześniej we Francji, zaczynają padać pytania, czy w Polsce dzisiaj możemy czuć się bezpiecznie? Czy nasze służby są w stanie nas obronić przed zamachami terrorystycznymi. Z tym może być problem. Po ponad czterech miesiącach od powołania rządu policja nie ma głównego komendanta, wciąż trwają roszady w agencjach bezpieczeństwa wewnętrznego i wywiadu. Podobnie jest w specsłużbach wojskowych podległych MON. BOR zakłada w prezydenckiej limuzynie ogumienie przeznaczone do utylizacji. Mamy jeden wielki chaos i zamieszanie związane z bezpieczeństwem w Polsce przed szczytem NATO i Światowymi Dniami Młodzieży. Natomiast rząd twierdzi, że wszystko jest okay.