NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

 • Reuben Riffel: Najpopularniejszy szef kuchni w RPA

  Reuben Riffel latami pracował na swoją pozycję i reputację na kulinarnej scenie RPA. Jego restauracja One & Only jest uznawana za jedną z najlepszych w Kapsztadzie. Poza oczywistym talentem ogromną popularność i rozpoznawalność w kraju zapewniła mu rola jurora w programie MasterChef South Africa. W październiku Riffel wyruszył w podróż po Kapsztadzie i jego okolicach, by odkryć przed widzami programu „Culinary Journeys” CNN International tradycyjną metodę przygotowania posiłków, łączącą ludzi w całym kraju – braai. Nam opowiada o swoich skromnych początkach i scenie kulinarnej Południowej Afryki.

 • Kabaczek z chorizo i ciecierzycą

  Chwytajcie ostatnią chwilę kabaczków przed zimą i zróbcie takie oto jednogarnkowe danie - doskonałe na zimne, jesienne dni.

 • Alice Waters - matka slow food

  Alice Waters od ponad czterech dekad odpowiada za kulinarną rewolucję, która przetacza się przez światową gastronomię. Swoje życie poświęciła działaniu na rzecz transformacji nawyków żywieniowych Amerykanów i promocji świadomego jedzenia. W 1975 r. w kalifornijskim akademickim miasteczku Berkeley założyła restaurację Chez Panisse, w której podaje proste domowe dania skomponowane z sezonowych składników. We wrześniu będzie gościem nowego odcinka programu CNN International „Culinary Journeys". Każdego roku, latem, w Dzień Bastylii w Chez Panisse odbywa się festiwalu czosnku. To hołd Alice dla jej ulubionego składnika i ukochanej Francji. „Culinary Journeys” towarzyszy Alice podczas przygotowań do festiwalu i odwiedzin u dostawcy czosnku Boba Cannarda, jej wieloletniego przyjaciela.

 • BE FAIR BE VEGAN - te wegańskie bilboardy mają zobaczyć tłumy ludzi każdego dnia.

  Time Squere - jedno z głównych skrzyżowań i ulic handlowych w centrum Manhattanu. To jedna z najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych Nowego Jorku, przewija się przez nią rocznie 50 mln osób, codziennie około 330 tysięcy. I to właśnie tu - na Time Squere przez 4 tygodnie będzie trwała największa wegańska kampania billbordowa, jaką kiedykolwiek prowadzono.

 • Dobre żarcie ? Tylko na kółkach !

  Żarcie na Kółkach to największa cykliczna impreza food truckowa w Polsce, która przyciąga rzesze fanów lubiących się w dobrym jedzeniu. Wakacyjny pomysł, będący odpowiedzią na tętniące życiem nadwiślańskie miejsca, przerodził się w jeden z największych gastronomicznych eventów w Polsce. Obok takiego wydarzenia nie sposób przejść obojętnie. Zbliżające się dużymi krokami Mistrzostwa Burgerowe przy Stadionie Narodowym zachęciły mnie do poznania twórców tego projektu i zadania kilku pytań, które znacznie przybliżają ideę i historię cyklu "Żarcie na Kółkach". Zapraszam do lektury !

 • Sałatka z wołowiną

  Taką oto sałatkę poznałyśmy na kursie kulinarnym podczas wakacyjnej wyprawy. Łatwa, lekka i bardzo smaczna - w sam raz na lato z kieliszkiem schłodzonego, białego wina?

 • Kulinarny weekend w cieniu NATO.

  Nie będziemy pisać o tym, co jedli uczestnicy szczytu NATO, chociaż temat jedzenia wojskowego pewnie wart zachodu. Może zrobimy to innym razem. Teraz o tym gdzie i kiedy można posmakować czegoś zaskakującego albo swojskiego.