NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • Orange wesprze startupy w ramach 5. edycji Orange Fab
  Korporacje wspierają startupy czy na odwrót? Twórcy Orange Fab tłumaczą, kto tak naprawdę korzysta na akceleratorach

  Słowo startup długo kojarzyło się z grupką znajomych, którzy poza ideą, która zmieni świat, kilkoma laptopami i miejscem spotkań w garażu jednego z nich nie mają właściwie nic. Czekają więc z niecierpliwością, aż pewnego dnia pojawiający się znienacka anioł-inwestor wyciągnie ich z garażowego niebytu. Jak można było się przekonać na inauguracji piątej edycji programu akceleracyjnego Orange Fab, ten stereotyp nie ma już racji bytu. Przedstawiciele startupów dobrze wiedzą, jakiego wsparcia im potrzeba i aktywnie go poszukują. Korporacje chętnie go udzielają. I jest to barter, na którym korzystają obie strony.

 • Ten wizerunek znają wszyscy. Jest powód, dla którego znów zobaczysz go na ulicach

  “Dzisiejsza młodzież” może pomyśleć, że trwający w tym tygodniu na warszawskiej alei Solidarności happening został zorganizowany przez Banksy’ego. Wolontariusze rozdający plakaty przypominające prace tajemniczego grafficiarza nie są jednak członkami żadnej brytyjskiej grupy artystycznej. Młodzi ludzie będą przypominać przechodniom o 74. urodzinach Lecha Wałęsy oraz o premierze wywiadu-rzeki z legendą Solidarności.

 • Adgar Poland, długoterminowy inwestor, który jest także właścicielem i zarządcą biurowców na Biznesowym Mokotowie, z których wszystkie posiadają certyfikaty środowiskowe LEED EBOM na poziomie Gold. Niedawno otrzymały je obiekty Adgar Wave i Adgar Bit
  Mordor stanie się ''zielony''? Firma z Polski chce dać innym dobry przykład

  Korki, zatłoczona komunikacja miejska, brak skwerów, które pomogłyby ukoić spracowany umysł czy skołatane nerwy. Z powodu tych uciążliwości warszawski Biznesowy Mokotów, zyskał miano Mordoru. Na lepszy wizerunek tej dzielnicy usiłuje zapracować Adgar Poland.

 • Rzucić palenie to nie lada sztuka. Część palaczy rozgląda się zatem za mniej tragicznymi w skutkach „zamiennikami” papierosów, takimi jak widoczny na zdjęciu e-papieros
  Zdrowsze nie znaczy nieszkodliwe. 5 zamienników dla klasycznego palenia

  O szkodliwości papierosów wiedzą nawet dzieci, jednak niektórzy amatorzy nikotyny mimo wysiłków nie potrafią rzucić nałogu. Część z nich szuka za to bezdymnych alternatyw, ponieważ to właśnie zawarte w dymie papierosowym substancje smoliste głównie rujnują zdrowie palaczy. Poniżej opisujemy 5 bezdymnych – co nie oznacza zupełnie obojętnych dla zdrowia – „zamienników” papierosów.

 • „The Square” to satyra na świat reklamy i sztuki oraz konsumentów – jednego i drugiego
  Mówisz: „To okropne”, ale klikasz. Po tym filmie zastanowisz się, dlaczego rządzi nami znieczulica

  Zrobili to specjalnie – mówili jedni. – No co ty, nikt by się tak nie narażał – mówili drudzy. Jak było naprawdę z niedawną kampanią popularnego energetyka, dowiemy się być może za kilka lat, kiedy jej twórcy w ramach dopinania osobistych budżetów, udzielą wywiadu plotkarskiemu tygodnikowi. A na razie słupki popularności marki rosną, zwolenników teorii numer jeden przybywa, a po tym, jak do kin trafi „The Square”, będzie ich jeszcze więcej.

 • Jak co roku operatorzy telekomunikacyjni wychodzą z inicjatywą do rozpoczynających naukę uczniów i studentów
  Walka o kieszeń studenta. Co operatorzy mają do zaoferowania rozpoczynającym naukę?

  Wakacje uznaje się za czas żniw, zwłaszcza dla branży turystycznej czy gastronomicznej. Jednak okres powakacyjny również stanowi łakomy kąsek dla biznesu, z tą różnicą, że korzystają na nim zupełnie inne podmioty, które kierują swoją ofertę do innych grup docelowych. Spragnionego wypoczynku turystę w roli klienta zastępują uczniowie (a raczej ich rodzice) i studenci, których czekają wyzwania związane z rozpoczęciem nowego roku szkolnego lub akademickiego.

 • Wielu konsumentów, czytając etykiety produktów spożywczych, myli syrop glukozowy z syropem glukozowo-fruktozowym. Tymczasem między tymi składnikami istnieje niebagatelna dla naszego zdrowia różnica
  Syrop syropowi nierówny. Ten błąd często popełniamy, czytając skład produktów na sklepowych półkach

  Czytając etykiety produktów spożywczych, często natykamy się na syrop glukozowy lub syrop glukozowo-fruktozowy. Czy obecność jednego zamiast drugiego jest jakąś dużą różnicą? A może żadną? Syrop glukozowy to zagęszczony roztwór wodny cukrów prostych i niskocząsteczkowych wielocukrów, który otrzymywany jest w wyniku hydrolizy skrobi pszennej lub ziemniaczanej. Oczywiście syropy glukozowe otrzymywane z ziemniaków mają tę zaletę, że nie zawierają glutenu.

 • Dla ciebie - zwykły schabowy, dla Austriaków - kawał historii. Kto wymyślił Wiener Schnitzel i tort Sachera?

  O tym, że najkrótsza droga do serca wiedzie przez żołądek wiedzą wszyscy, niezależnie od tego, czy na obiad jedzą hummus, sushi czy bigos. Austriacy odkryli jeszcze jedno połączenie, o istnieniu którego z pewnością przekonacie się podczas pobytu w tamtych stronach. Otóż każdej regionalnej potrawie towarzyszy tam solidna porcja strawy intelektualnej. Nie ważne, czy jecie podwieczorek w wiedeńskiej kawiarni, obiad w tyrolskiej chacie czy kolację w salzburskiej restauracji z gwiazdką Michelin - gospodarze z pewnością dokładnie opiszą wam nie tylko skład, ale i historyczny rodowód dania. A ten większość sztandarowych pozycji w austriackim menu ma długi i bogaty.

 • Palenie z „trzeciej ręki” (z ang. thirdhand smoking) to zjawisko negatywnego oddziaływania na zdrowie człowieka toksyn z wypalonego papierosa, osiadłych na różnych powierzchniach w pomieszczeniach zamkniętych
  Nie tylko roztocza. W zasłonach, dywanie czy tapicerce ukrywa się jeszcze inny cichy zabójca

  Papierosy szkodzą palaczowi? Niezaprzeczalny fakt. A biernym palaczom, czyli tym, którzy towarzyszą palącej osobie? Też, i nie ma w tym nic odkrywczego. Jednak własne zdrowie możemy narazić na szwank jeszcze w inny sposób – padając ofiarą tzw. palenia z „trzeciej ręki”. W świetle badań naukowych nałogowym palaczom, szczególnie tym, którym leży na sercu dobro ich dzieci, pozostaje chyba tylko... wyprowadzka z własnego domu.

 • Dzisiaj zaplanuję, jutro jadę. Polacy na wakacjach bywają spontaniczni, ale pieniędzmi nie szastają

  Pogoda - niepewna, ceny - z roku na rok wyższe, turystów - wszędzie tabuny. Biorąc pod uwagę, że stereotypowy Polak uwielbia narzekać, podczas rozmów na temat urlopu w krajowych kurortach można by oczekiwać przytoczenia właśnie takiego zestawu argumentów. Okazuje się jednak, że być może powinniśmy zmienić o sobie samych zdanie. Jak dowodzi nasza sonda, urlopu na Mazurach, czy nad Bałtykiem wcale nie postrzegamy w kategoriach nagrody pocieszenia.