NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • Najwięcej o Polsce nauczą cię obcokrajowcy. Ich obserwacje na temat naszego kraju to najlepsza lekcja patriotyzmu

  Islandia, a w wersji dla ciepłolubnych - Australia. W luźnych rozmowach na temat potencjalnego kierunku emigracji pojawiają się też inne kraje skandynawskie (prawdziwe społeczeństwa obywatelskie), dowolne państwo z dostępem do morza Śródziemnego (wieczne dolce vita, nieustająca mañana), kraje azjatyckie (jeśli modlić się, jeść i kochać, to przecież tylko tam). Rodowitego Polaka, który otwarcie przyzna, że “wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej” ze świecą szukać. Chyba że rozmawiamy z kimś, kto polski paszport wyrobił sobie z własnej woli. Zaraz, zaraz, to są tacy?

 • Funkcjonalność i forma: dobry design to środek do osiągnięcia sukcesu w biznesie

  Odpowiedź na pytanie, dlaczego jedne przedmioty podobają nam się bardziej, a inne mniej jest warta miliard dolarów. Dosłownie, bo zaprojektowanie urządzenia o najwyższych możliwych parametrach technicznych, a jednocześnie wygodnego w obsłudze i, z braku lepszego słowa, pięknego – to cel nadrzędny każdego designera. Zespół projektowy Huawei jest na dobrej drodze do jego osiągnięcia – ich najnowszy flagowiec Mate 9 Pro to dopracowana pod każdym względem perełka.

 • Profilaktyka jest w tej chorobie kluczowa. Rzeczy, które możesz zrobić dziś, aby zabezpieczyć się przed nowotworem

  W kategorii chorób, których obawiamy się najbardziej zajmuje niechlubne pierwsze miejsce. I choć współczesna medycyna praktycznie z dnia na dzień dostarcza nowych dowodów na to, że rak to nie wyrok, słowa “nowotwór” wolimy na co dzień nie wypowiadać na głos. Paradoksalnie, to właśnie ten lęk może wpływać na wysoką liczbę zachorowań, bo w nowotworach najważniejsza jest profilaktyka i wczesne wykrywanie. Zmowa milczenia nie służy ani jednemu, ani drugiemu dlatego w związku z odbywającym się 4 lutego Światowym Dniem Walki z Rakiem postanowiliśmy ją złamać i pomówić o tym, jak przed nowotworem można się zabezpieczyć.

 • Od kawy z mlekiem, wolisz mleko z kawą? Ten ekspres jest dla ciebie

  Wybór ekspresu, który zaparzy idealne espresso nie jest rzeczą łatwą. Coraz częściej jednak miłośnicy mocnej, czarnej kawy cierpią raczej na nadmiar niż niedobór - wysokiej jakości modeli tego typu jest na rynku całkiem sporo. Jednak ci, dla których różnica pomiędzy latte a latte machiato jest oczywista, mają z reguły większy problem. De’Longhi postanowiło więc stworzyć ekspres z myślą o tych, którzy od małej czarnej zdecydowanie bardziej wolą “dużą mleczną”.

 • Kawa w kawalerce? Niekoniecznie z fusami. Wybieramy idealny ekspres dla singla

  O zaletach kawalerek nie trzeba przekonywać żadnego singla - przytulne, łatwe w utrzymaniu, stosunkowo niedrogie. Problem, z którym jednak prędzej czy później zmierzy się każdy lokator kompaktowego mieszkania zazwyczaj dotyczy kuchni - o dodatkowych centymetrach blatu, na których zmieściłby się dobrej klasy ekspres do kawy, marzy wielu. Z reguły jednak najwyższej klasy maszyny charakteryzują się też sporymi gabarytami. Od każdej są jednak wyjątki - takie jak Primadonna S De Luxe.

 • Rejestrować numer czy zmienić na lepszy - na decyzję masz czas do końca stycznia

  Masz telefon na kartę? Pamiętaj, że do 1 lutego 2017 roku musisz zarejestrować ją u swojego operatora. Jeśli tego nie zrobisz, już następnego dnia twój numer zostanie zablokowany - nie zadzwonisz, nie wyślesz sms-a, nie skorzystasz z internetu.

 • Wiesz co to ristretto? W takim razie ten ekspres jest dla ciebie

  Ile rodzajów kawy potrafisz wymienić? Jeśli twój repertuar ogranicza się do czarnej i białej - zdecydowanie potrzebujesz ekspresu, ale pewnie jeszcze o tym nie wiesz. Jeśli natomiast potrafisz odróżnić espresso od ristretto kwestia posiadania ekspresu nie podlega dyskusji. Pytanie tylko, jakiego?

 • Jazda ekonomiczna, zwana też ekologiczną, jest gwarancją, że w portfelu zostanie więcej funduszy na paliwo
  Masz dość wysokich wydatków za auto? Stosuj ecodriving i ecobanking

  Oszczędność rzędu nawet 25 proc. Kusząca perspektywa? W przypadku miłośników czterech kółek – realna. Tym bardziej, że idą dla nich ciężkie czasy – benzyna znowu drożeje, a ceny polis OC ostro szybują do góry. Co więc robić? Najpierw trzeba zwalczyć w sobie naturę poskramiacza szos, który nie potrafi się wręcz powstrzymać, żeby nie dodać gazu. Potem już po pozbyciu się tych złych nawyków, trzymać się sprawdzonych technik jazdy.

 • Dzięki niemu przestaniesz tęsknić za Nokią 3310. Smartfon, któremu na pewno nie pęknie szybka

  Coś za coś - myślą ci, którzy pamiętają jeszcze jak pisało się SMS-y na telefonie z przyciskami. Technicznie smartfon i komórka sprzed kilkunastu lat to dwa różne urządzenia i nikt z własnej woli tego pierwszego na tę drugą nie zamieni. Chyba że, wystukując na dotykowej szybce treść wiadomości, telefon wyślizgnie się z rąk i uderzy o kant stołu. Niby lekko, ale wystarczająco mocno aby ekran pokryła pajęczyna pęknięć. Jeśli w serwisie smartfonów masz już kartę stałego klienta, pomyśl nad zakupem modelu TELEFUNKEN Outdoor LTE.

 • Zabawa w głuchy telefon nigdy cię nie bawiła? Zarejestruj kartę, bo będziesz do niej zmuszony

  Kto nie lubi niespodzianek? Ten, kto, budząc się pewnego zimowego ranka, ma do wykonania ważny telefon, a w słuchawce słyszy: „Zgodnie z ustawą z dnia 10 czerwca o działaniach antyterrorystycznych ten numer został zablokowany”. Wprowadzony w tym roku obowiązek rejestracji kart pre-paid zakłada, że do każdej z nich musi być przypisane nazwisko właściciela.