NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • "Kobieca piłka nożna to ostatni bastion męskiego szowinizmu!" – piłkarki z Konina to mistrzynie Europy

  – Piłka nożna. Kobiet. Żartujesz sobie, prawda? – jęknął fotograf, kiedy dowiedział się, dlaczego deszczowe lutowe popołudnie ma spędzić w pociągu relacji Warszawa-Konin. – Rugbystki mogliśmy zrobić. To jest widowiskowe. Albo damski boks. Crossficiary – od biedy – gderał, kiedy mijaliśmy Kutno. – Karola, przecież tego nikt nie ogląda. Ja im dobrze życzę, ale wiesz, jak ludzie u nas do piłki kobiet podchodzą… – wzdychał, kiedy po paru godzinach staliśmy przed konińskim dworcem głównym. I co do zasady – miał rację. ‘Kobiecy futbol” to w Polsce bardzo kontrowersyjny związek wyrazowy. Pytanie dlaczego, jest zasadne, a odpowiedź – wcale nie taka oczywista.

 • Mocne kolory to element power dressingu.
  Marynarka Szydło to element większego trendu. Kilka słów o power dress i tym, jak nasza premier czerpie od feministek

  Pierwszy szyty na miarę garnitur to znak, że ci się udało. Sukces skrojony ze szlachetnej wełny. Wizytówka pozycji, profesjonalizmu i więcej niż wystarczającej liczby zer na koncie. A pierwsza szyta na miarę sukienka? Zdaniem niektórych: ślubna, i to jeśli masz szczęście, bo polskie wyobrażenie o kobiecym stroju biznesowym wciąż kreują sieciówki, a zindywidualizowanych, wzorców ubioru, niosących jasny przekaz na miarę “power pantsuit” Hillary Clinton, nie widać.

 • Zdjęcia rodem z "Władcy Pierścieni", emocje większe niż w finale “Breaking Bad”. Gatunek tego hitu? Film przyrodniczy

  Mało prawdopodobne, że przeskakując kolejne telewizyjne kanały, zatrzymacie się na akurat na jednym z odcinków “Planety Ziemia II”. Pomijając fakt, że posiadanie telewizora nie jest dzisiaj oczywistością, biegnąca po pustyni jaszczurka w starciu o waszą uwagę nie ma raczej szans z Walterem Whitem, który na podobnym pustkowiu gotuje metaamfetaminę. Wielka szkoda, bo w ten sposób możecie przegapić jedną z najbardziej spektakularnych produkcji ostatnich lat.

 • To nie jest film o zakupach z “tą od Zmierzchu”. “Personal Shopper” to kolejny świetny film z Kristen Stewart

  Reguła mówiąca o tym, że nie należy oceniać książki po okładce ma zastosowanie również w przypadku filmów, czego najlepszym dowodem jest “Personal Shopper” z Kristen Stewart. Jeśli traficie na seans sugerując się tylko tytułem i plakatem, na którym główna bohaterka przymierza błyskotliwą sukienkę, przygotujcie się na spore zaskoczenie.

 • Tajemniczy obraz Witkacego zniknie w prywatnej kolekcji. To być może ostatnia szansa, aby go zobaczyć

  Charakterystyczny kształt budynku hotelu Intercontinental rozpoznaje każdy Warszawiak, ale do środka większość nie zagląda albo w ogóle, albo najwyżej, z pewną dozą nieśmiałości, przy okazji organizowanego tam szkolenia czy konferencji. Jednak ciekawość tych, którzy przez imponujące szklane drzwi zdecydują się od czasu do czasu przejść, zostanie wynagrodzona - na przykład możliwością obejrzenia dzieł Witkacego, Strzemińskiego, Dwurnika czy Hasiora.

 • Dr n. med. Agnieszka Nęcka i Grzegorz Sierzputowski
  Aparat ortodontyczny to fanaberia? Posłuchaj co mówi o tym człowiek, który uśmiecha się zawodowo

  Hi, how are you? – nie trzeba spędzić połowy życia na emigracji w USA żeby do tej wypowiadanej zwykle zbyt głośno frazy dopasować odpowiedni obrazek: uśmiechniętego od ucha do ucha obywatela jednego ze Zjednoczonych Stanów, który szczerząc garnitur śnieżnobiałych zębów, niemal oślepia nas ich blaskiem. Grzegorz Sierzputowski wita się co prawda mniej wylewnie, ale z uśmiechem, równie co u przeciętnego Amerykanina szerokim. Choć gdybyśmy rozmawiali jeszcze kilka lat temu, być może wcale by tak nie było.

 • Oni sprawili, że okna stały się modne. Nic dziwnego – takich akcji promocyjnych odzieżowe sieciówki nie robią

  Jak innowacyjnie wypromować produkt z branży budowlanej, którego zakup przeciętny człowiek planuje raz na kilka lat? Szefowa działu marketingu w firmie OKNOPLAST Magdalena Cedro przekonuje, że choć nie jest to zadanie łatwe, uznanie klientów sprawia, że wypracowanie kreatywnego podejścia to, nawet w tej branży, gra warta świeczki.

 • Natalia Huzij
  Damska pompka, czyli czego kobiety nie muszą już udowadniać w sporcie

  Damska pompka śni mi się po nocach. Odkąd comiesięczne polecenie zapłaty gwarantuje mi niekontrolowany dostęp do przysłowiowej krwi, realnego potu oraz nie mniej realnych łez wywołanych aktywnością fizyczną, nieumiejętność zrobienia damskiej pompki w grupie nie mniej spoconych i załzawionych, co ja, osób stała się moim nowym: “stoisz na przed całą klasą na golasa”. Dodam, że wszyscy pozostali pompmpują, aż trzeszczą stawy - niektórzy po damsku, niektórzy - po męsku. A ja nawet po damsku nie umiem. No właśnie, “nawet”.

 • Dobrostan w pakiecie socjalnym: warszawska korporacja funduje pracownikom przerwę na jogę

  12 - 13 – Sala zarezerwowana – "joga" – adnotacja o tej treści co tydzień pojawia się w kalendarzach pracowników znanej korporacji sektora finansowego. I nie, nie ma co doszukiwać się tu kryptonimu dla specjalnej formy "briefingu na asapie". Joga jest jogą. Pracownicy w południe naprawdę odchodzą od biurek, zrzucają garnitury i garsonki, zamieniają je na dresy i legginsy, aby następnie przez godzinę wspólnie ćwiczyć asany. Co najlepsze, żeby się tego dowiedzieć, nie musiałam wcale łączyć się z drugą półkulą.

 • Obejrzyj, jeśli nie chcesz skończyć samotnie z kotem na kolanach. „Ożenek” to cała prawda o singlach

  Życie w pojedynkę jest co najmniej tak samo trudne, jak znalezienie tego odpowiedniego jedynego. Zwłaszcza kiedy widmo staropanieństwa czy kawalerstwa zaczyna się zbliżać coraz szybciej i przybierać coraz bardziej agresywne formy – chętnych do swatania koleżanek i kolegów. Jeśli to właśnie tobie, młodszy lub starszy millenialsie na wydaniu, przychodzi się mierzyć z matrymonialną presją społeczną, mamy pocieszenie – ze swoim problemem nigdy nie byłeś sam, o czym przypomina Teatr 6.piętro.