NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • W słowiańskiej duszy nie gra Ikea. Ten portal zrobi z ciebie rzemieślnika albo pokaże, gdzie go znaleźć

  Życie w zgodzie z naturą na wsi spokojnej, wsi wesołej to marzenie co drugiego mieszczucha. W praktyce rzucenie wszystkiego i wyjechanie w Bieszczady to nie tylko rekreacyjne wypasanie owiec i praktyczna nauka peklowania, ale ciężka praca, której, bądźmy szczerzy, nie wszyscy miejscy wygodniccy podołają. Okazuje się jednak, że powrót do korzeni można równie dobrze zafundować sobie nie ruszając się z miejskiej dżungli - wystarczy trochę poszperać w internecie.

 • Grażyna Wolszczak, dr Ewa Woydyłło, Czesław Lang
  Są grubo po 50-tce i uważają, że kult młodości to nic złego. Pewnie dlatego, że są sprawniejsi od ciebie, 30-latku

  Zakładając, że jesteś przeciętnym czytelnikiem naszego portalu, lawirujesz gdzieś w dolnych rejestrach 30-stki. Poza momentami, kiedy nastoletni sąsiad zamiast „cześć” powie ci „dzień dobry”, a kolega z pracy przyzna się, że nie wie, do czego służy walkman – czujesz się młodo. Nie oznacza to, że nie zastanawiasz się, ile taki stan jeszcze potrwa. Jak długo można łudzić się, że przy kupnie wina ekspedientka poprosi cię o dowód? Gdzie jest granica młodości oraz – co ważniejsze – jak długo i jak daleko można ją przesuwać?

 • Nawet geniusz sam się nie wychowa - rodzice utalentowanych dzieci popełniają kilka podstawowych błędów

  Kim chciałbyś zostać, jak dorośniesz? Odpowiedź na to pytanie bywa problematyczna, zwłaszcza dla dzieci, którym tak samo zwinnie, co wbieganie po drabinkach na czas, idzie dodawanie ułamków albo recytowanie nazw wszystkich afrykańskich stolic. I o ile perspektywa odnalezienia się w konkretnej dziedzinie kilkulatkowi raczej nie spędza snu z powiek, to rodzicowi - już owszem. Problem w tym, że często chęć wychowania “małego geniusza” bierze górę nad wychowywaniem “małego człowieka”.

 • "Kobieca piłka nożna to ostatni bastion męskiego szowinizmu!" – piłkarki z Konina to mistrzynie Europy

  – Piłka nożna. Kobiet. Żartujesz sobie, prawda? – jęknął fotograf, kiedy dowiedział się, dlaczego deszczowe lutowe popołudnie ma spędzić w pociągu relacji Warszawa-Konin. – Rugbystki mogliśmy zrobić. To jest widowiskowe. Albo damski boks. Crossficiary – od biedy – gderał, kiedy mijaliśmy Kutno. – Karola, przecież tego nikt nie ogląda. Ja im dobrze życzę, ale wiesz, jak ludzie u nas do piłki kobiet podchodzą… – wzdychał, kiedy po paru godzinach staliśmy przed konińskim dworcem głównym. I co do zasady – miał rację. ‘Kobiecy futbol” to w Polsce bardzo kontrowersyjny związek wyrazowy. Pytanie dlaczego, jest zasadne, a odpowiedź – wcale nie taka oczywista.

 • Mocne kolory to element power dressingu.
  Marynarka Szydło to element większego trendu. Kilka słów o power dress i tym, jak nasza premier czerpie od feministek

  Pierwszy szyty na miarę garnitur to znak, że ci się udało. Sukces skrojony ze szlachetnej wełny. Wizytówka pozycji, profesjonalizmu i więcej niż wystarczającej liczby zer na koncie. A pierwsza szyta na miarę sukienka? Zdaniem niektórych: ślubna, i to jeśli masz szczęście, bo polskie wyobrażenie o kobiecym stroju biznesowym wciąż kreują sieciówki, a zindywidualizowanych, wzorców ubioru, niosących jasny przekaz na miarę “power pantsuit” Hillary Clinton, nie widać.

 • Zdjęcia rodem z "Władcy Pierścieni", emocje większe niż w finale “Breaking Bad”. Gatunek tego hitu? Film przyrodniczy

  Mało prawdopodobne, że przeskakując kolejne telewizyjne kanały, zatrzymacie się na akurat na jednym z odcinków “Planety Ziemia II”. Pomijając fakt, że posiadanie telewizora nie jest dzisiaj oczywistością, biegnąca po pustyni jaszczurka w starciu o waszą uwagę nie ma raczej szans z Walterem Whitem, który na podobnym pustkowiu gotuje metaamfetaminę. Wielka szkoda, bo w ten sposób możecie przegapić jedną z najbardziej spektakularnych produkcji ostatnich lat.

 • To nie jest film o zakupach z “tą od Zmierzchu”. “Personal Shopper” to kolejny świetny film z Kristen Stewart

  Reguła mówiąca o tym, że nie należy oceniać książki po okładce ma zastosowanie również w przypadku filmów, czego najlepszym dowodem jest “Personal Shopper” z Kristen Stewart. Jeśli traficie na seans sugerując się tylko tytułem i plakatem, na którym główna bohaterka przymierza błyskotliwą sukienkę, przygotujcie się na spore zaskoczenie.

 • Tajemniczy obraz Witkacego zniknie w prywatnej kolekcji. To być może ostatnia szansa, aby go zobaczyć

  Charakterystyczny kształt budynku hotelu Intercontinental rozpoznaje każdy Warszawiak, ale do środka większość nie zagląda albo w ogóle, albo najwyżej, z pewną dozą nieśmiałości, przy okazji organizowanego tam szkolenia czy konferencji. Jednak ciekawość tych, którzy przez imponujące szklane drzwi zdecydują się od czasu do czasu przejść, zostanie wynagrodzona - na przykład możliwością obejrzenia dzieł Witkacego, Strzemińskiego, Dwurnika czy Hasiora.

 • Dr n. med. Agnieszka Nęcka i Grzegorz Sierzputowski
  Aparat ortodontyczny to fanaberia? Posłuchaj co mówi o tym człowiek, który uśmiecha się zawodowo

  Hi, how are you? – nie trzeba spędzić połowy życia na emigracji w USA żeby do tej wypowiadanej zwykle zbyt głośno frazy dopasować odpowiedni obrazek: uśmiechniętego od ucha do ucha obywatela jednego ze Zjednoczonych Stanów, który szczerząc garnitur śnieżnobiałych zębów, niemal oślepia nas ich blaskiem. Grzegorz Sierzputowski wita się co prawda mniej wylewnie, ale z uśmiechem, równie co u przeciętnego Amerykanina szerokim. Choć gdybyśmy rozmawiali jeszcze kilka lat temu, być może wcale by tak nie było.

 • Oni sprawili, że okna stały się modne. Nic dziwnego – takich akcji promocyjnych odzieżowe sieciówki nie robią

  Jak innowacyjnie wypromować produkt z branży budowlanej, którego zakup przeciętny człowiek planuje raz na kilka lat? Szefowa działu marketingu w firmie OKNOPLAST Magdalena Cedro przekonuje, że choć nie jest to zadanie łatwe, uznanie klientów sprawia, że wypracowanie kreatywnego podejścia to, nawet w tej branży, gra warta świeczki.