Wrestling, rzeźby i masaże, czyli... niecodzienne zastosowania czekolady

Czekoladowe fondu przygotowane na bazie Hotchocdipu
Czekoladowe fondu przygotowane na bazie Hotchocdipu materiały Chocolate Company
Światowy Dzień Czekolady natchnął nas do rozważań, jakim innym celom niż jedzenie może służyć smakowita kakaowa substancja. Znaleźliśmy trochę dziwnych pomysłów – niektóre do wypróbowania w domu, inne niekoniecznie...

Walcz w czekoladzie
Jeśli macie odrobinę szczęścia, albo wystarczająco szurniętych znajomych, możecie załapać się na walkę w czekoladzie, która jest tylko odrobinę przyjemniejszą wersją wrestlingu w kisielu lub błocie. Jako że to rozrywka, której kibicują zwłaszcza panowie, nie spodziewajcie się, że to oni staną na czekoladowym ringu. Będą raczej stać z boku, przyglądać się i... oblizywać.
Choć może akurat nie w trakcie takiego bratersko-siostrzanego pojedynku:

Zamów figurkę czekoladowego bożka
Producenci tych nieoczekiwanych akcesoriów religijnych spełniają najbardziej nieoczywiste życzenia i są w stanie wyprodukować zarówno świeżutkiego czekoladowego Buddę czy Krisznę, jak i przedstawienia zwierząt obdarzonych tradycyjnie mocą, takich jak wąż czy kojot. To jeszcze nie koniec – w razie potrzeby możecie też zamówić symbole religijno-plemienne rozmaitych kultur, np. Akua'ba, czyli afrykańską figurkę służącą tradycyjnie ochronie ciąży czy pospolite yin yang.

Daj się pomasować albo wymasuj sam(a)
To zastosowanie czekolady, które nie jest może bardzo niezwykłe, ale jakże przyjemne! Walory czekoladowego masażu wyłożyła nam specjalistka firmy Sharley, mającej w ofercie czekoladowe zabiegi relaksacyjne w cenie 250 zł. Dowiedzieliśmy się, że czekolada wylewana na ciało, a potem w nie wmasowywana, doskonale natłuszcza, odżywia i relaksuje. Podobno serotonina we krwi nie może nie podnieść się podczas takich zabiegów! Usłyszeliśmy też, że klientki Sharley często pytają, czy mogą polizać wmasowywaną w ich ciała czekoladę, ale ta wersja jest ponoć zbyt gorzka. Nie to co czekoladowy olejek do masowania w domu albo jadalny puder do ciała o smaku kakao – ich możecie skosztować bez obaw! Komu mało, może poszukać w sieci innych czekoladowych przyrządów do zabaw we dwoje, których przez wzgląd na to, że być może czytacie nas w pracy, nie zaprezentujemy...

Zrób czekoladową rzeźbę
To praktyka, której chętnie oddają się mistrzowie cukiernictwa, by zademonstrować swoje możliwości. Wspaniałe czekoladowe konstrukcje obejrzymy np. w witrynie sklepu Fassbender & Rausch na berlińskim Gendarmenmarkt. Imponujący Gedaechtnis Kirche (kościół pamięci), Reichstag czy Brama Brandenburska są niestety tylko do podziwiania, chociaż na świecie zdarzały się już inne dziwne, ale jadalne rzeźby z czekolady. Gdybyście sami nabrali ochoty na takie sztuki, zawsze możecie zapisać się na stosowny kurs do prawdziwej cukierniczej akademii!

Rozpuść w mleku
Hotchocspoons, które zakupicie w sklepach flagowych marki Chocolate Company w Warszawie, Gdańsku i Krakowie, w sklepie online, a także w wielu kawiarniach i restauracjach, pozwolą zrobić z czekoladą coś, co ortodoksi uznają za pozbawione sensu: rozpuścić ją w czymś płynnym. Może to być mleko, kawa, a nawet kakao, choć wtedy wasze kubki smakowe mogą zwariować od nadmiaru słodyczy. Hotchocspoons występują w egzotycznych smakach, takich jak biała czekolada z truskawkami i różowym pieprzem lub “Sashimi banana kikkoman ginger”, co kojarzy się raczej z sushi niż z czekoladą, więc doznania mogą być zgoła niebanalne! Chocolate Company produkuje też smakowe dipy, w których, po podgrzaniu, zanurzymy kawałki owoców, orzechy albo... cokolwiek tylko zechcecie!

Wyrzuć zawartość, zbieraj papierki
Jeśli jednak czekolada zupełnie wam nie w głowie, możecie zawartość tabliczki czy pralinki oddać bardziej potrzebującym, samemu zaś zachować... opakowanie. Jak wiadomo, kolekjconować można wszystko: my natrafiliśmy na bloga opisującego zbiór opakowań po czekoladach firmy Milka, bloga estońskiego kolekcjonera o ogromnej samodyscyplinie i przebogatych zbiorach, archiwum opakowań rozmaitych słodyczy, w tym czekolady, zawierające ponad tysiąc rekordów, a także stronę, która pozwala na spersonalizowanie opakowania czekolady na prezent. Idealne hobby dla tych, którzy kochają czekoladę i są na diecie!
Trwa ładowanie komentarzy...