Ponad jedna trzecia Polaków nie wyklucza, że w Smoleńsku doszło do zamachu

Manifestacja w rocznicę katastrofy smoleńskiej.
Manifestacja w rocznicę katastrofy smoleńskiej. Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta
Co trzeci Polak nie wyklucza, że w Smoleńsku doszło do zamachu na samolot z Lechem Kaczyńskim. Według sondażu SMG/KRC na zlecenie Faktów TVN, 21 procent badanych twierdzi, że zamach był, 13 nie wie, a nie wierzy w niego 66 procent pytanych.


Jest mało prawdopodobne, aby te 34 procent Polaków, którzy nie wykluczają ataku, przekonało dzisiejsze oświadczenie prokuratury wojskowej, że w śledztwie nie wykryto, żadnych śladów zamachu bombowego. Prokuratorzy poinformowali dziś, że dochodzenie nie wykazało śladów materiałów wybuchowych na odzieży ofiar katastrofy.

Śledczy powiedzieli także, że nie ma żadnych dowodów na manipulację w czarnych skrzynkach TU-154 ani, że ktoś po katastrofie strzelał do ofiar katastrofy. Nie ma też dowodów na wiele innych hipotez stawianych przez zespół Antoniego Macierewicza.

Fakty podały także, że według ich badania 77 procent Polaków uważa, że katastrofa jest wykorzystywana politycznie (17 procent sądzi odwrotnie, 6 – nie wie). Prawie wszyscy odpowiedzieli, że nie uważają tego za dobre. Większość wskazuje, że katastrofę wykorzystuje Prawo i Sprawiedliwość – 87 procent. Na Platformę Obywatelską wskazało 18 procent, na Solidarną Polskę – 15, Ruch Palikota – 8, Sojusz Lewicy Demokratycznej – 7, a Polskie Stronnictwo Ludowe – 6.

O czym waszym zdaniem świadczy 34 procent Polaków, niewykluczających, że tragiczny wypadek w Smoleńsku był skutkiem spisku osób trzecich i zamachu, a prezydent Lech Kaczyński został zamordowany?
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...