"Armia Czerwona wyzwoliła Polskę". Leszek Miller zabrał głos ws. II wojny światowej

Leszek Miller podkreślił, że Armia Czerwona miała udział w wyzwoleniu Polski
Leszek Miller podkreślił, że Armia Czerwona miała udział w wyzwoleniu Polski Fot. Paweł Małecki / Agencja Gazeta
Maciej Żurawski nie czuje się pewnie na politycznej scenie, czego dobitnie dowiodła wpadka, jaką zaliczył w jednym z programów śniadaniowych. Piłkarz przyznał wówczas, że nie ma bladego pojęcia o protokole z Kioto. Braki w wiedzy kandydata SLD nie martwią jednak Leszka Millera. – Problematyka Kioto luźno wiąże się z Parlamentem Europejskim. To było nadużycie. Jestem wciąż dumny z Żurawskiego – podkreślił przewodniczący SLD. W trakcie rozmowy poruszono także tematy historyczne...


Podczas wizyty w studiu radia RMF FM były premier usilnie bronił Żurawskiego, który jest „trójką” na małopolsko-świętokrzyskiej liście SLD. Miller zaznaczył, że Żurawski szybko nadrobi braki i będzie wiedział, czym jest protokół z Kioto.

– Liczę, że wyborcy okażą mu duży zasób zaufania. (…). Nie sądzę żeby Polacy zajmowali się takimi drobiazgami. Polskie mieszkania wypełniają inne problemy – podkreślił Miller, przypominając o wysokim bezrobociu, złej kondycji służby zdrowia i problemach z systemem edukacji.

"Kwaśniewski ma to, na co zasłużył"

Miller odniósł się również do wypowiedzi Janusza Palikota, który oznajmił, że występując w roli patrona politycznego , marka „Aleksander Kwaśniewski” jest warta 1-2 punkty procentowe.

– Prezydent Kwaśniewski ma to, na co zasłużył. (…). Wybrał sobie taką rodzinę, a nie inną. Teraz dowiedział się, ile znaczy w oczach swojej politycznej rodziny – powiedział Miller, sugerując jednocześnie, że dla byłych członków SLD, takich jak Ryszard Kalisz czy Marek Siwiec, nie ma miejsca w Sojuszu.


"Polska została wyzwolona przez Armię Czerwoną"

Lider SLD został zapytany także o Pomnik Braterstwa Broni w Warszawie, który upamiętnia wspólną walkę Ludowego Wojska Polskiego i Armii Czerwonej. Wielu polityków żąda usunięcia monumentu, ale Miller nie zalicza się do tego grona. Według niego pomnik powinien zostać na swoim miejscu, ponieważ „Polska została wyzwolona przez Armię Czerwoną i Wojsko Polskie”. Były premier zaznaczył jednak, że o przyszłości pomnika powinni zdecydować mieszkańcy Warszawy.


Podczas rozmowy poruszono również temat Powstania Warszawskiego i nieokazania powstańcom pomocy przez Armię Czerwoną. – Powstanie Warszawskie było politycznie skierowane przeciwko Armii Czerwonej, więc czego Pan się spodziewał? – zapytał Miller Konrada Piaseckiego.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0Franek Sterczewski zdradza plan na działanie w Sejmie. I opowiada, jak wyglądał "chrzest" w TVP
0 0Tak odpowiedziała na zaproszenie Dudy. Reakcja europosłanki PO zwróciła uwagę bułgarskiej prawniczki
Unum 0 0Nigdy nie mów nigdy. Weź sobie do serca wnioski z tego badania, bo życie pisze różne scenariusze
T-mobile 0 0Tomasz Raczek w serialu Netflixa? Oto dlaczego w tej plotce jest odrobina prawdy
0 0Przepis na prezydenta. To, co w kilka miesięcy zrobił Duda, powinno być lekcją dla opozycji
0 0Czarzasty ujawnia: będą poważne zmiany na Lewicy. "Rada krajowa SLD dała zielone światło"