"P*****l się". Tak brzmiały ostatnie słowa Tupaca

Sierżant Carroll twierdzi, że zna ostatnie słowa Tupaca
Sierżant Carroll twierdzi, że zna ostatnie słowa Tupaca Fot. Biggie & Tupac / youtube.com
Tupac Shakur został zastrzelony prawie 18 lat temu, ale sierżant Chris Carroll, który był obecny na miejscu zbrodni, ujawnił ostatnie słowa rapera dopiero teraz. Według emerytowanego już policjanta Tupac do ostatnich chwil życia nie chciał współpracować ze stróżami prawa, a ze światem doczesnym pożegnał się, sięgając po wulgaryzm.


7 września 1996 roku sierżant Chris Carroll patrolował ulice Las Vegas. Tego właśnie dnia BMW, w którym znajdowali się Marion „Suge” Knight, założyciel wytwórni Death Row Records, i Tupac Shakur, zostało ostrzelane przez nieznanego wciąż sprawcę. Tupac został ciężko ranny, a na miejsce wezwano policję. Jednym z przybyłych funkcjonariuszy był właśnie sierżant Carroll, który o wydarzeniach sprzed niemal 18 lat opowiedział portalowi Vegas Seven.

Po przybyciu na miejsce policjant otworzył drzwi ostrzelanego samochodu, po czym wyciągnął zakrwawionego i obwieszonego złota biżuterią rapera. Tupac był jeszcze przytomny i starał się odpowiedzieć na wołania Knighta, którego odciągnął na bok inny funkcjonariusz.

To właśnie w tym momencie policjant trzymający Tupaca zorientował się, że ma do czynienia ze znanym raperem. – Wówczas niewiele to dla mnie znaczyło. Bardziej zajmowało mnie to, że byłem w sytuacji, w której niedobrze jest się znajdować, gdy ma się obok tylko jednego policjanta – powiedział Carroll (zaraz po strzelaninie na miejsce przybyło dwóch funkcjonariuszy; w pobliżu rannego Tupaca stali natomiast jego kompani, którzy jechali w innych samochodach).


Niemniej Carroll starał się dowiedzieć, czy Tupac wie, kto do niego strzelał. – Patrzę na Tupaca, on stara się odkrzyknąć coś „Suge’owi”, i pytam: Kto cię postrzelił? Co się stało? Kto to zrobił? Ale on mnie ignorował – powiedział emerytowany policjant.

Carroll pytał jednak dalej. W pewnym momencie raper zaczął zachowywać się inaczej, przestał walczyć i wydawało się, że nabrał spokoju. Policjant spojrzał więc mu w oczy i ponownie zapytał „Kto cię postrzelił?”. – Otworzył usta, więc myślałem, że zdobędzie się na kooperację. Wtedy powiedział: P****l się – wyznał Carroll. Chwilę później przyjechała karetka, a Tupac stracił przytomność. Raper zmarł 13 września 1996 roku.źródło: The Independent
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
ANETA OLENDER 0 0"Ludzie mają to gdzieś". Demontaż krzyża na Giewoncie to absurd, problem tkwi gdzie indziej
0 0Dzieci, dwie kobiety i Czech. Wiadomo, kim były osoby, które zginęły w Tatrach

TYLKO W NATEMAT

ELIZA MICHALIK 0 0Przestańcie mówić o “farmie trolli”. Oto, czym naprawdę jest afera w resorcie Ziobry
NOWE INFORMACJE 0 0Tak małżeństwo Szmydt wspólnie mogło niszczyć sędziów na Twitterze

DZIEJE SIĘ

0 0"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
0 0Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem
0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
SONDAŻ 0 0PiS jednak nie jest teflonowe? Tąpnięcie poparcia po wybuchu afery Piebiaka