Odkrycie blogerki ośmiesza polskie wydawnictwa. Zobacz podejrzanie podobne okładki książek

Podobne?
Podobne? Fot. Basiarella.pl
Ordynarne okładkowe plagiaty czy pójście na łatwiznę i użycie najbardziej popularnych zdjęć z Shutterstocka? Nieważne. Efekt żenady jest ten sam.

Jakie są okładki wydawanych w Polsce książek, każdy widzi. Choć coraz więcej wydawców dba o stronę graficzną swojej oferty, wyniki "śledztwa" blogerki Gosiarelli, pokazują jak wiele jest jeszcze do zrobienia. Uwaga, w niektórych przypadkach będą boleć zęby.

Fani sensacji mieli okazję tego uciekiniera w tunelu zobaczyć już przy co najmniej trzech książkach. I to nie dzięki jakimś garażowym wydawnictwom tylko (w porządku chronologicznym) Książnicy, Światowi Książki i Czarnej Owcy.Dama z kapeluszem uświetniła z kolej cztery pozycje w ciągu trzech lat.Podobnie jak Nasza Księgarnia, chłopca z psem postanowiło wstawić na okładkę wydawnictwo w tym kontekście ironicznie nazwane Replika.Gosiarella przypomina też za blogiem Kącik z książką, że ofiarą dublowania okładek padła też "Gra o tron", której bohater (ciekawe, kim według wydawcy jest ten osiłek) parę lat wcześniej był królewskim fechmistrzem.Wszystkich zdublowanych bohaterów przebija jednak pod względem dubli kobieta, której oczy grozy należą ewidentnie do ulubionych motywów branży. Inaczej nie zaliczyłaby aż pięciu występów w latach 2009-2012. I pewnie jeszcze zaliczy.Więcej dubli znajdziecie pod tym adresem.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...