Korwin-Mikke tłumaczy holenderskim mediom, że nie jest antysemitą... po angielsku, z "francuskim" akcentem

Janusz Korwin-Mikke udziela wywiadu po angielsku. Tłumaczy holenderskim mediom, że nie jest antysemitą
Janusz Korwin-Mikke udziela wywiadu po angielsku. Tłumaczy holenderskim mediom, że nie jest antysemitą Fot: zrzut z ekranu RealPL/Dailymotion.com
Muzyka w Parlamencie Europejskim przestała grać, wszyscy eurosceptycy usiedli na krzesełkach. Prawie wszyscy: stoi tylko Korwin-Mikke. Rozmowy dotyczące utworzenia wspólnej frakcji spełzły na niczym. Dlaczego? Sam zainteresowany postanowił wyjaśnić dlaczego tak się stało... po angielsku.

Europejscy parlamentarzyści mogą liczyć na pomoc tłumaczy, jednak wydaje się, że Janusz Korwin-Mikke nie będzie ich potrzebował. Dotychczas było wiadomo, że lider Kongresu Nowej Prawicy mówi po francusku i niemiecku. Okazuje się, że Korwin-Mikke także świetnie posługuje się angielskim, co potwierdził udzielając wywiadu holenderskiemu dziennikarzowi w tym języku. Niestety dla KNP, choć ich szef umie dogadać się w wielu językach, to nie potrafi porozumieć się z innymi politykami. Nikt w Europie nie chce być z Korwin-Mikkem.

Dlaczego? Szef KNP tłumaczy, że to wszystko przez pana Phillipot, zastępcy Marine Le Pen. Zdaniem jednego z liderów Frontu Narodowego Francji, Korwin-Mikke ma antysemickie poglądy. To zdaniem francuskiego polityka dyskwalifikuje Polaka jako koalicjanta.

– To trochę zaskakujące, że Front Narodowy oskarża o antysemityzm. Sam nie uważam, żebym był antysemitą. Jak dla mnie równie dobrze można być antyniemieckim lub antyrosyjskim. To wszystko to samo. Żydzi nie są jakimś specjalnym narodem, że w odróżnieniu od innych mogą liczyć na specjalne traktowanie – wyjaśnia Korwin-Mikke. O dziwo polski polityk mówi po angielsku z francuskim akcentem.
Oczywiście zagraniczni dziennikarze chcieli znać odpowiedzi na inne frapujące ich pytania. W końcu Korwin-Mikke jest znany u nas w kraju z różnych kontrowersyjnych opinii. Akurat ten reporter zapytał naszego polityka, dlaczego uważa, że kobiety są mniej inteligentne od mężczyzn.

– Ja nie mówię, że uważam kobiety za mniej inteligentne. Tak po prostu jest. Uczyłem się o tym w szkole. Stwierdzam fakty. Rozumiem, że mamy czasy poprawności politycznej i trzeba mówić, że kobiety są na tym samym poziomie co mężczyźni, ale nie są – stwierdził Korwin-Mikke. – Dodam tylko, że nigdzie nie powiedziałem, że nie są tak samo mądre. Inteligencja to tak naprawdę ciekawe kryterium. Nie wiem czy wiecie, ale pośród stu najlepszych szachistów świata jest tylko jedna kobieta – rzucił „inteligentną” ciekawostką lider KNP.

Na koniec, choć nie usłyszeliśmy pytania (nagranie zostało pocięte), Korwin-Mikke wypowiadał się na temat zasiłków. Przynajmniej tak nam się wydaje sądząc po tym co mówił. – Pieniądze zabijają ludzi. Jeżeli dajesz pieniądze komuś, kto nie pracuje to go zabijasz – stwierdził Korwin-Mikke.

Kongres Nowej Prawicy zaczyna kadencję w Parlamencie Europejskim bez koalicjantów. Sądząc jednak po wypowiedziach lidera tej formacji (w języku angielskim), ma on szansę zostać „gwiazdą” nie tylko lokalnej sceny politycznej. I to niekoniecznie negatywną. Jednak na razie wstrzymajmy oddech i poczekajmy z osądami do pierwszych posiedzeń Europarlamentu.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...