"Lewatywa, to dobrze robi na głowę". Tak Bronisław Komorowski odpowiedział na okrzyki "WSI-KGB”

Prezydent Bronisław Komorowski polecił krzyczącym osobom lewatywę, która "dobrze robi na głowę"
Prezydent Bronisław Komorowski polecił krzyczącym osobom lewatywę, która "dobrze robi na głowę" Fot. Jakub Ociepa / Agencja Gazeta
Podczas uroczystości upamiętniającej 100. rocznicę wymarszu I Kompanii Kadrowej przeciwnicy Bronisława Komorowskiego zaczęli krzyczeć: „Bez honoru!" i "WSI-KGB!”. Obecny na miejscu prezydent nie pozostał im dłużny.


– W nawiązaniu do krzyków, chciałem zapytać, czy jest lekarz wojskowy. Jeśli jest, to proponowałbym zastosować tą samą metodę, znaną z czasów armii austro-węgierskiej: lewatywę, to dobrze robi na głowę – powiedział Komorowski, którego cytuje portal TVP Parlament.

Prezydent nawiązał w ten sposób do „Przygód dobrego wojaka Szwejka” Jaroslava Haška. Występujący w powieści lekarz jest wielkim zwolennikiem lewatywy, polecając ją wszystkim chorym.

Mówiąc o wymarszu utworzonej przez Józefa Piłsudskiego I Kompanii Kadrowej, która 6 sierpnia 1914 roku weszła na teren Rosji i rozpoczęła symbolicznie marsz ku niepodległości Polski, prezydent wypowiadał się już w sposób całkowicie wyważony. W rocznicowym apelu Komorowski zwrócił się w Krakowie do uczestników XLIX Marszu Szlakiem I Kompanii Kadrowej.

– Życzę wszystkim, aby na tej drodze nieśli i przeżywali wspomnienia nie tylko marzeń naszych dziadów i pradziadów, ale aby wszyscy nieśli marzenia o tym, żeby Polska się umacniała. Aby polska niepodległość, odzyskana w 1918 roku, ponownie uzyskana 25 lat temu, była źródłem naszej dumy i radości – powiedział prezydent.

źródło: TVP Parlament
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...