Łechtaczka – droga do kobiecego orgazmu. Co warto o niej wiedzieć

[url=http://tinyurl.com/n22na5p]Łechtaczka[/url] stanowi klucz do kobiecego orgazmu.
Łechtaczka stanowi klucz do kobiecego orgazmu. Fot. Shutterstock.com
Od zawsze jest synonimem dania satysfakcji seksualnej kobiecie. Łechtaczka, bo o niej mowa, to droga do kobiecego orgazmu. Co warto o niej wiedzieć zanim pierwszy lub któryś z kolei raz przystąpimy do aktu seksualnego?

A warto sporo i dotyczy to zarówno kobiet i mężczyzn tym bardziej, że co dziesiąta dorosła obywatelka Europy nawet nie wie, że ją ma. Tymczasem według seksuologów bez odpowiedniej stymulacji łechtaczki szanse na satysfakcję seksualną maleją.

Łechtaczka podobna do…..penisa

- Łechtaczka u większości kobiet jest punktem o największej wrażliwości erotycznej. Ze względu na swoje bardzo silne unerwienie, jako narząd, służy wyłącznie osiąganiu przyjemności seksualnej. Większość kobiet ma właśnie orgazmy łechtaczkowe. W żaden sposób nie są one mniej wartościowe niż tzw. "orgazmy pochwowe". Łechtaczka wykazuje wiele podobieństw do męskiego członka, np. w stanie podniecenia dochodzi do jej erekcji - nabrzmienia i powiększenia się. Wbrew powszechnej opinii łechtaczka nie jest jedynie „punktem”. Widoczny na zewnątrz „groszek” to jedynie tzw. żołądź łechtaczki (otulona napletkiem). Tkanki łechtaczki (tzw. ramiona) sięgają jednak znacznie głębiej w głąb kobiecego ciała, okalając wejście do pochwy – tłumaczy Justyna Piątkowska, seksuolog.

Przeciętna łechtaczka ma trzon ok. 2 cm długości, z dwoma ciałami jamistymi, zakończony żołędzią średnicy 4 mm, pokrytą napletkiem. Zbyt dużymi łechtaczkami przejmują się szczególnie Amerykanki. Z przyczyn estetycznych aż 20 tysięcy kobiet rocznie poddaje się w zabiegowi zmniejszenia łechtaczki.

Łatwo ją zgubić

Kobiecy narząd rozkoszy w wyniku silnego podniecenia, czasowo kurczy się. To, dlatego panowie tak często "gubią" łechtaczkę w trakcie łóżkowych figli, albo tracą nią zainteresowanie. A ta potrzebuje około 4 minut, aby osiągnąć podniecenie. Co ciekawe, fascynująca jest wrażliwość łechtaczki. Schodzi się w niej około 8. tys. zakończeń nerwowych. Dla porównania w penisie zakończeń nerwowych jest dwa razy mniej.


Seksuolodzy potwierdzają, że łechtaczka lubi delikatne pieszczoty. Z czasem jednak, rozgrzana i sztywna woli trochę ostrzej. Łechtaczka, początkowo nadwrażliwa, wraz z rosnącym podnieceniem, potrzebuje mocniejszych bodźców. Rzadko bywa i tak, że stymulacja łechtaczki jest dla kobiety nieprzyjemna i nie ma to nic wspólnego z techniką, siłą, etc.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...