Dorota Gawryluk: W mainstreamie większość jest po drugiej stronie niż ja. Są bardzo nietolerancyjni

Dorota Gawryluk kolejny raz podkreśla swoje prawicowe i bardzo konserwatywne poglądy.
Dorota Gawryluk kolejny raz podkreśla swoje prawicowe i bardzo konserwatywne poglądy. Fot. Polsat
- Zawsze przyznaję, że mój światopogląd jest konserwatywny. Nie wstydzę się tego i nie mam zamiaru ukrywać - mówi w najnowszym wywiadzie dziennikarka Dorota Gawryluk. Gwiazda Polsatu w rozmowie z serwisem Dziennik.pl przyznaje jednak, że często słyszy, iż "jest gorsza, bo ma konserwatywne poglądy".


W przeciwieństwie do wielu innych kolegów po fachu, Dorota Gawryluk rzadko pojawia się w mediach, by mówić o sobie. Jednym z wyjątków jest najnowszy wywiad, w którym dziennikarka Polsatu kolejny raz otwarcie przyznaje, że ma poglądy różniące się od tych, które charakteryzują większość jej środowiska.
Dorota Gawryluk

W mainstreamowych mediach, niewielu jest dziennikarzy, którzy mają takie poglądy jak ja, większość jest po drugiej stronie. Co więcej, oni są bardzo nietolerancyjni, choć twierdzą, że jest inaczej. Dla nich posiadanie innego zdania jest jakimś strasznym grzechem. No bo przecież wiadomo, że trzeba się opowiadać za in vitro, za aborcją i wtedy jest się w mainstremie. Czytaj więcej

W rozmowie z serwisem Dziennik.pl Dorota Gawryluk dodaje, że odczuwa "absolutny brak tolerancji ze strony środowisk, które mają tolerancję wypisaną na sztandarach" i często samo doświadcza nietolerancji ze względu na sprzeciw wobec in vitro i aborcji, oraz kultywowanie konserwatywnych wartości rodzinnych.

Dziennikarka tłumaczy też, co miała na myśli nazywając się kiedyś "prawicową feministką". Jej zdaniem, feminizm nie musi być bowiem powiązany tylko i wyłącznie z myślą lewicową.

- Miałam na myśli to, że kobieta w katolicyzmie ma bardzo uprzywilejowaną pozycję. Godność kobiety w mojej religii jest wyniesiona bardzo wysoko. (...) W tym sensie jestem prawicową feministką, że uważam, iż kobiety powinny walczyć o swoje, ale nie powinna to być walka z mężczyzną, ale z pewnymi stereotypami i uprzedzeniami - mówi Gawryluk.

Źródło: Dziennik.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Od dziś zupełnie nowe naTemat.pl 4.0. To największa zmiana w historii serwisu
0 0Ostatni przystanek twojego pupila: witamy w krematorium dla zwierząt
0 0Radziecki sprzęt i brak śpiworów. Żołnierz opisuje, co zobaczył w wojsku: "Nie wiedziałem, że jest aż tak źle"
0 0Hejterzy śmieją się z jego roli w filmie Tarantino. Jednak to Rafał Zawierucha "wygrał życie"
0 0"Jak po pobiciach". Chirurg z Warszawy opisał, jak "składał" twarz 19-latka – ostrzega przed hulajnogami