Siostra Zuckerberga wydała książkę. O Facebooku. "Czy technologia ułatwia życie rodzinne? Nie."

Randi Zuckerberg
Randi Zuckerberg Fot. nrkbeta/http://bit.ly/10xWOj8/CC BY-SA 2.0/http://bit.ly/1dsePQq
Starsze rodzeństwo ma to do siebie, że zawsze stawia kropkę nad “i”. Randi Zuckerberg właśnie to robi wydając książkę o… dobrych i złych stronach internetu. I przekonuje - czasami warto się wyłączyć. Mark, co ty na to?


Pracowała u młodszego brata, potem poszła na swoje
Randi Zuckerberg, zanim wydała książkę “Dot.s(com)plikowane. Jak rozplątać nasze życie w sieci”, swoje doświadczenie zawodowe zbierała między innymi pracując dla… Facebooka. Przez sześć lat była dyrektorem marketingu, potem założyła własną firmę - Zuckerberg Media. To pozwoliło jej przyjrzeć się nowym technologiom, urządzeniom mobilnym i - co najważniejsze - mediom społecznościowym. Randi dostrzegła, że technologie nie tylko udoskonalają, ale też, może nawet częściej, komplikują nasze życie. Od kontaktów z przyjaciółmi do tego, jak znajdujemy miłość czy sposób wychowywania dzieci. O tym wszystkim mówi w swojej publikacji. I nie przebiera w słowach:
Randi Zuckerberg

Jakie ma znaczenie to, że możemy wysyłać e-maile do ludzi na całym świecie, jeśli od tygodni nie rozmawialiśmy twarzą w twarz z tymi, z którymi mieszkamy pod jednym dachem. Cudownie jest zjeść obiad z przyjaciółmi, ale czy naprawdę jesteśmy „obecni”, jeśli każdy z siedzących przy stole wysyła esemesy?”

Rodzina i… miłość
Randi poświęciła dużą część swojej książki miłości i rodzinie. Według siostry założyciela Facebooka, nowe technologie wpływają na wiele naszych relacji z ludźmi, a szczególnie na nasze związki. Bo z jednej strony mogą te technologię pomóc nam je budować, ale potrafią także je niszczyć. Zuckerberg podaje kilka wskazówek, jak osiągnąć równowagę pomiędzy nowymi technologiami a życiem uczuciowym, jak nawiązywać naprawdę udane relacji z innymi.
Randi Zuckerberg

„Czy technologia ułatwia życie rodzinne? Nie. Czy zwalnia z potrzeby okazywania twoim dzieciom miłości, uwagi i czułości? Absolutnie nie. Czy jest czymś z gruntu dobrym? Nie ma mowy”.

Randi przekonuje także, że trzeba umieć nowymi technologiami się posługiwać, bo - to tylko narzędzie pracy i rozrywki. Żeby być pewnym, że dobrze je wykorzystujemy, trzeba angażować się w życie nasze i naszych najbliższych. Oraz dzieci. Od najmłodszych lat powinniśmy je uczyć, że internet jest siecią ludzi, a nie komputerów. I to od nas zależy, czy będzie bezpiecznym miejscem.
Randi Zuckerberg

Internet, portale społecznościowe i smartfony dały nam niezwykłe, nowe narzędzia i sposoby komunikowania się, współpracy i współżycia z innymi. Możemy wykorzystywać nowe technologie, by zrozumieć i rozwiązywać stare problemy, które napotykali ludzie i całe społeczności na całym świecie, na długo przed powstaniem Facebooka.”

Kariera
Co jeszcze o “internetach” mówi nam “Dot.s(com)plikowane. Jak rozplątać nasze życie w sieci”? Że w dzisiejszych czasach oddzielenie swojej osobistej i zawodowej tożsamości jest niemożliwe. Według Randi nie ma znaczenia, czy używamy LinkedIn zawodowo a Facebooka prywatnie. Jeśli ktoś chce wytropić którąkolwiek z tych tożsamości, wystarczy użyć Google. Dziś, możemy zrobić karierę i zwiększyć możliwości awansu, właśnie wykorzystując swoją autentyczną tożsamość i budując własną internetową markę.


– Nowe technologie dają nam możliwość zmieniania świata. Zacznijmy więc od siebie. Uczyńmy nasze skomplikowane życie łatwiejszym – i cieszmy się nim.

Randi Zuckerberg
Dyrektor generalny i założyciel Zuckerberg Media. Była jednym z pierwszych pracowników Facebooka, gdzie była pionierką strumieniowania programów na żywo i zawierała przełomowe umowy z ABC i CNN. Nominowana do nagrody Emmy, wymieniana w rankingu „50 Digital Power Players” przez Hollywood Reporter. Zuckerberg jest autorką Dot., ilustrowanej książeczki dla dzieci o odważnej małej dziewczynce mającej obsesję na punkcie urządzeń elektronicznych. Mieszka w Dolinie Krzemowej ze swoim mężem Brentem i synkiem Asherem.
Chcesz więcej stylu? Znajdź nas na facebooku.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Wojciechowska naściemniała o solo ślubach? Youtuberka z Korei mówi o bzdurach w programie
0 0Wygrani pokłócili się o dom i auto. Oto jak "Czar Par" zniknął z telewizji w atmosferze skandalu
0 0Egzamin z konstytucji, testy psychiatryczne. Bez tego nie pozwólmy startować w wyborach
0 0Po co PiS licencje dla dziennikarzy? Swoich nagrodzić, resztę ukarać
0 0"Wszystko dzięki ministrowi". Kiedyś głosowali na PO, teraz wolą PiS
0 0Test przedsiębiorcy nie zdał egzaminu. Fiskus potwierdza ważną deklarację
0 0W trzy lata schudł 50 kg. Kamiński: Polityk PiS współczuł żonie z powodu mojego rychłego odejścia

NIE TYLKO POLITYKA

WYWIAD 0 0W Sejmie się jej boją. Justyna Dobrosz-Oracz szczerze o "pościgach" za politykami
WYBORY2019 0 0Pierwszy sondaż prezydencki z Kidawą-Błońską! Zaskakujący wynik