Rodzinny 11 listopada? Spacer z prezydentem albo podziwianie limuzyny Piłsudskiego

Limuzyna Józefa Piłsudskiego, Warszawa
Limuzyna Józefa Piłsudskiego, Warszawa Fot. Prezydent.pl
Jeżeli chcecie z rodziną świętować Dzień Niepodległości, to wybierzecie się z prezydentem na spacer szlakiem pomników narodowych bohaterów. Można też obejrzeć limuzynę Marszałka Piłsudskiego, albo w domu wykonać biało-czerwone kokardy.


Marsz? Najlepiej z prezydentem
Właśnie dziś, w ten wyjątkowy dzień dla Polski, ulicami stolicy przejdzie Marsz "Razem dla Niepodległej". To już trzeci raz, kiedy można wraz z prezydentem Polski pójść i wspólnie cieszyć się z bycia wolnym. W tym roku spacer będzie wyjątkowy, bowiem uczcić będzie można nie tylko odzyskanie niepodległości z roku 1918, ale to znakomita okazja do uczczenia 25-lecia Wolności.
Prezydent Rp Bronisław Komorowski

Będziemy szli po to, aby wszyscy wiedzieli, że Polacy chcą być razem w tym szczególnym dniu.

Marsz rozpocznie się około godz. 13.15, bezpośrednio po zakończeniu uroczystości przy Grobie Nieznanego Żołnierza, a zakończy się ok. godz. 15, przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego obok Belwederu. Marsz przejdzie szlakiem pomników bohaterów narodowych, zasłużonych dla niepodległości. Uczestnicy marszu będą szli ulicami: Królewską, Krakowskim Przedmieściem, Nowym Światem i Alejami Ujazdowskimi.
Pałac Prezydencki, Belweder
Do samego świtu w środę na fasadzie Pałacu Prezydenckiego będzie można podziwiać iluminację. Okolicznościową, właśnie z okazji Święta Niepodległości. Wyświetlony zostanie orzeł z napisem “Razem dla Niepodległej” oraz logo “25 lat Wolności”. Ponadto, po obu stronach budynku zostały zawieszone wielkoformatowe flagi. Tak ozdobiony pałac warto 11 listopada zobaczyć, by potem móc przespacerować się, albo podjechać w okolice Belwederu.


Tam, do godziny 18-ej będzie można zobaczyć samochód Józefa Piłsudskiego. Dokładnie - Cadillac 355D. Odrestaurowana limuzyna z inicjatywy Prezydenta Bronisława Komorowskiego to oryginał z 1935 roku, który został dla marszałka sprowadzony specjalnie za granicy.

Prezydent Bronisław Komorowski

Wspólnie mogliśmy przywrócić do życia nie tylko zabytek kultury materialnej (...) ale także pamiątkę istotną z punktu widzenia pamięci o państwie polskim.

Biało-czerwone kokardy
To już tradycja w pałacu prezydenckim. Na dzień przed obchodami Święta Niepodległości, artyści, sportowcy oraz oczywiście para prezydencka przygotuje biało-czerwone kokardy. To właśnie w poniedziałkowe popołudnie Bronisław Komorowski zaprosi zebranych oraz wszystkich Polaków do świętowania, radosnego i rodzinnego obchodzenia Dnia Niepodległości.
Pierwsza Dama Anna Komorowska

Spotykamy się, aby jak najlepiej przygotować się na biało-czerwono do jutrzejszych uroczystości Święta Niepodległości.

Biało-czerwone ozdoby pojawią się także na wszystkich pomnikach bohaterów narodowych. Takie kokardy można wykonać samemu, w domu, do czego zachęca strona Prezydent.pl

Chcesz więcej stylu? Polub nas na facebooku!

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Gliński weźmie artystów za twarz, jak w PRL? Prawda może was zaskoczyć
0 0Krótka ławka PiS. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
POLECAMY 0 0"Ostatnio pytali o trolle Ziobry". Uczy WOS-u w podstawówce i tak ocenia świadomość 14-latków
WYBORY 2019 0 0"Wyborcza": opozycja ma szansę odsunąć PiS od władzy. Jest nowy sondaż