Zbigniew Girzyński odszedł z PiS. Wyjazdy służbowe złamały kolejną poselską karierę

Rok 2013. Zbigniew Girzyński świętuje swoje urodziny
Rok 2013. Zbigniew Girzyński świętuje swoje urodziny Fot. Wojciech Kardas / Agencja Gazeta
Prawo i Sprawiedliwość straciło kolejnego posła. Tym razem szeregi klubu i partii opuścił Zbigniew Girzyński. Powodem odejścia są „zastrzeżenia, jakie mogą pojawić się co do moich wyjazdów służbowych”. – Wszystkich, których rozczarowała moja postawa lub jakieś elementy z mojego zachowania w tej sprawie, pragnę bardzo przeprosić – napisał poseł na Facebooku.


W swoim oświadczeniu Girzyński podkreślił, że podczas obrad Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, na które podróżował służbowo, pracował solidnie i w tym zakresie nie ma sobie nic do zarzucenia. Obecnie niezrzeszony już poseł przypomniał, że jego wystąpienia ws. Ukrainy czy Gruzji były dobrze przyjmowane nawet przez jego politycznych rywali, w tym Tadeusza Iwińskiego (SLD) i Andrzeja Halickiego (PO).
Zbigniew Girzyński

Zdaję sobie jednak sprawę, że zamieszanie i informację medialne krążące w tej sprawie działają jednak na moją niekorzyść, a bardziej niż rzetelność w tej sprawie liczy się sensacja i skandal, nawet jeśli wywoływany jest sztucznie. Mam nadzieję, że moja rezygnacja z członkostwa w Klubie Parlamentarnym i partii PiS pomniejszy straty wizerunkowe tego ugrupowania, którego program i wizję państwa ceniłem i cenić będę nadal. Czytaj więcej

O odejście Girzyńskiego zapytaliśmy rzecznika PiS Marcina Mastalerka, jednak ten nie chciał komentować sprawy, tłumacząc się pośpiechem. – Proszę o to pytać posła Girzyńskiego. Do widzenia – uciął rzecznik PiS.

Bardziej rozmowny był szef Klubu Parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak, który powiedział dziennikarzom, że Girzyński sam podjął decyzję o odejściu z PiS. Błaszczak zauważył, że poseł zachował się honorowo, czyli inaczej niż Sławomir Nowak, który z członkostwa w klubie PO zrezygnował dopiero po tym, jak został skazany przez sąd w tzw. aferze zegarkowej.

W związku z niejasnościami dotyczącymi rozliczania wyjazdów służbowych wyjaśnienia ma przedstawić Kancelarii Sejmu dziewięciu posłów. Do tego grona zalicza się Girzyński, który swoje wyjaśnienia miał złożyć w miniony wtorek.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...