Paweł Zalewski o marszu PiS: Kaczyński zniekształca dramatycznie rzeczywistość i szkodzi polskiemu społeczeństwu

Europoseł PO Paweł Zalewski ostro skrytykował zorganizowany przez PiS 13 grudnia "Marsz w Obronie Demokracji i Wolności Mediów".
Europoseł PO Paweł Zalewski ostro skrytykował zorganizowany przez PiS 13 grudnia "Marsz w Obronie Demokracji i Wolności Mediów". Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta
- Jeżeli ktoś robi taki marsz, a za cel stawia złamanie procedur demokratycznych, właśnie to jest zagrożeniem dla demokracji - komentował w sobotę na antenie TVN24 Paweł Zalewski. Europoseł Platformy Obywatelskiej podkreślał też, iż wznoszone w czasie zorganizowanego przez Prawo i Sprawiedliwość "Marszu w Obronie Demokracji i Wolności Mediów" były przykrością dla wielu opozycjonistów z okresu PRL.


- Ten marsz sprawił mi dużą przykrość - mówił Paweł Zalewski nawiązując do wznoszonych w trakcie sobotniego marszu okrzyków: "Precz z komuną!", "Tu jest Polska!", czy "Koalicja zawiązana, Platformy i Ubrana". Europoseł PO oceniał, iż były one obraźliwe dla wszystkich tych, którzy w PRL walczyli z reżimem sterowanym przez Związek Sowiecki, a dziś nie chcą popierać Jarosława Kaczyńskiego.

Paweł Zalewski podkreślił również, że bezpieczny i swobodny przebieg "Marszu w Obronie Demokracji i Wolności Mediów", oraz liczne relacje z tego wydarzenia stanowią najlepsze dowody, iż zagrożone nie są w Polsce ani wolne media, ani demokracja.

- Jarosław Kaczyński zniekształcając tak dramatycznie rzeczywistość, szkodzi polskiemu społeczeństwu - alarmował europoseł w "Faktach po faktach" na antenie TVN24. Jego zdaniem, zniechęceni takimi działaniami Polacy mogą nie zaufać politykom w sytuacjach, które rzeczywiście mogą wymagać ogólnonarodowego zaangażowania.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
"Wyobraźcie sobie, co by było...".[b] Terlikowski zaskakuje opinią ws. naklejek "Gazety Polskiej"[/b]

"Wyobraźcie sobie, co by było...". Terlikowski zaskakuje opinią ws. naklejek "Gazety Polskiej"

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

PiS pozbierało się po porażce Szydło. [b]Ma kandydata na inne ważne stanowisko w UE

PiS pozbierało się po porażce Szydło. Ma kandydata na inne ważne stanowisko w UE