Tomasz Terlikowski pozwie Janusza Palikota. Poszło o "zabijanie niewierzących"

Tomasz Terlikowski zamierza pozwać Janusza Palikota
Tomasz Terlikowski zamierza pozwać Janusza Palikota Fot. PomiaPL / youtube.com
Tomasz Terlikowski zapowiedział, że pozwie Janusza Palikota za to, co ten powiedział podczas porannej rozmowy z Moniką Olejnik, a następnie powtórzył na Twitterze. Lider Twojego Ruchu oznajmił, że Terlikowski „podżega do morderstwa”.


Podczas rozmowy z Palikotem, która odbyła się w studiu Radia ZET, Monika Olejnik przytoczyła Palikotowi treść dwóch twitterowych wpisów Terlikowskiego. Redaktor naczelny Telewizji Republika skomentował w nich atak na redakcję pisma „Charlie Hebdo”.
Odnosząc się do słów Terlikowskiego, Palikot stwierdził, że publicysta „podżega do morderstwa, podżega do zabójstwa, do zabijania ludzi”.

– Z przykrością stwierdzam, że co pewien czas ktoś reaguje na tego typu wezwania pozytywnie. Nie dalej jak tydzień temu pod jednym z moich wpisów na blogu, na Onecie, ktoś się wpisał, że ma już kulkę przygotowaną dla mnie. Zawiadomiłem w tej sprawie prokuraturę – zaznaczył lider Twojego Ruchu.

Palikot dodał przy tym, że nawet najgłupszy żart nie może usprawiedliwiać zabicia jego autora. – Nie można za to ludzi zabijać. Właśnie do czegoś takiego wzywa, niestety, redaktor Terlikowski – powiedział Palikot, powtarzając następnie własną wypowiedź na Twitterze.
Na reakcję Terlikowskiego nie trzeba było długo czekać. Publicysta od razu zapowiedział, że pozwie Palikota.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...