5 rzeczy, których nie wiesz o Agacie Kuleszy

Agata Kulesza w Tańcu z Gwiazdami, 2008 rok
Agata Kulesza w Tańcu z Gwiazdami, 2008 rok FOT. ALBERT ZAWADA / AGENCJA GAZETA
W jakim filmie debiutowała i dlaczego był to debiut mocny, co dał jej udział w "Tańcu z Gwiazdami" oraz dlaczego z Kasią Nosowską śpiewała piosenki Maanam, a z Małgorzatą Kożuchowską mieszkała pod jednym dachem. Być może tego nie wiecie, ale Agata Kulesza to równa babka!

Mocny debiut. film u boku Kondrata, Opani i Pazury

Agata Kulesza zadebiutowała w 1993 roku, w filmie Konrada Szołajskiego “Człowiek z…” I to jak debiutowała! Rola pierwszoplanowa, u boku takich aktorów, jak Marek Kondrat, Marian Opania, Krzysztof Kowalewski czy Cezary Pazura. Sama wcieliła się w postać Anny - reżyserki represjonowanej w czasie stanu wojennego, która po wielu latach wróciła do Polski. Na zlecenie telewizji realizuje film o podziemnych działaczach. - Ten film ma być testem na nasze poczucie humoru. Chcę za jego pomocą sprawdzić, czy nastały wreszcie czasy, w których normalnie i z dystansem moglibyśmy spojrzeć na siebie i nasze dzieje - czytamy wypowiedź Szołajskiego na Filmpolski.pl. “Człowiek z…” to także debiut reżyserski Szołajskiego.

Wygrała Taniec z Gwiazdami

Dokładnie w 2008 roku. Ósma edycja tanecznego show należała właśnie do Agaty Kuleszy. Partnerował jej Stefano Terrazzino, a fani programu do dziś wspominają sambę czy walca angielskiego w wykonaniu aktorki. Co ciekawe, Agata Kulesza publiczności TVN nie była znana tak dobrze, jak jej konkurentka, czyli wokalistka Natalia Lesz, z którą spotkała się w ścisłym finale show. Ostatecznie to Kulesza wygrała program. Dlaczego wzięła w nim udział?

Oddała nagrodę potrzebującym

Wiem co z nią zrobię, ale wam nie powiem - tak komentowała Agata Kulesza wartość głównej nagrody w ‘Tańcu z Gwiazdami”. Było nim srebrne porsche boxter o wartości 250 tysięcy złotych. - Procedury są bardzo skomplikowane, tak więc musicie Państwo być cierpliwi. To może być nawet za pół roku, ale samochód na pewno pójdzie na szczytny cel - mówiła aktorka jakiś czas po zakończeniu programu. Ostatecznie Kulesza oddała samochód na cele charytatywne, a dokładnie zostało zlicytowane na akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zostało ostatecznie wylicytowane za 255 tysięcy złotych, a do nowego właściciela trafiło w okolicach kwietnia 2009 roku. Agata Kulesza jest do dziś jedyną osobą wśród zwycięzców polskiej edycji show, która przekazała w całości główną wygraną bardziej potrzebującym.

Pojechała na egzamin aktorski z Kasią Nosowską


Najlepsza kumpelą w dzieciństwie Agaty Kuleszy była Kasia Nosowska. - Nasi rodzice się znali, nie pamiętamy pierwszego spotkania, bo miałyśmy po trzy lata. W podstawówce chodziłyśmy do jednej klasy, mieszkałyśmy bardzo blisko siebie. Kaśka nie funkcjonuje cały czas w moim życiu, ale jest w mojej głowie. Zdzwaniamy się co jakiś czas i nie jest ważne, że przez dwa miesiące nie miałyśmy kontaktu. Zawsze mamy o czym rozmawiać - czytamy w “Gali”. Kasia Nosowska w rozmowie z magazynem “Malemen” wyznała, że uwielbiały z Agatą w dzieciństwie zamykać się w pokoju i śpiewać piosenki Maanamu. Kuleszę zaś ciągnęło bardziej do aktorstwa niż muzyki. Na egzamin aktorski do Warszawy pojechała z Kasią Nosowką. W roku 1994 Agata Kulesza ukończyła z wyróżnieniem Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie.

Czasy studiów: Z Kożuchowską pod jednym dachem

Grają nie tylko razem na planie serialu “Rodzinka.pl”, w którym wcielają się w dobre przyjaciółki, ale także są w bardzo dobrych relacjach prywatnie. Poznały się podczas studiów. Tak, w magazynie “Pani”, Agata Kulesza wspominała Małgorzatę Kożuchowską z czasów szkoły aktorskiej - Na początku, kiedy Gośka przyjechała z Torunia, głównie siedziała nad książkami.
Jako studentki mieszkały razem. Przez pięć lat. - Kiedyś, akurat nie było mnie w domu, zorganizowała niezwykłą imprezę dla studentów z wymiany zagranicznej, ludzie siedzieli nawet w łazience i na balkonie. Zastanawiałam się później, dlaczego sąsiedzi patrzą na mnie tak dziwnie - mówiła dla “Pani” Kulesza o Kożuchowskiej.
Chcesz więcej stylu? Polub nas na facebooku!
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...