“Afera leśna” na Wykopie. Zaskakujący protest po usunięciu artykułu o Żydach i Lasach Państwowych

O co chodzi w "aferze leśnej" na Wykopie?
O co chodzi w "aferze leśnej" na Wykopie? Fot. Wykop.pl
Użytkownicy Wykopu wiedzą, jak uprzykrzyć życie administracji serwisu. Po tym jak usunęła znalezisko o tym, że pieniądze ze sprzedaży Lasów Państwowych mają pójść na odszkodowania dla Żydów, zalali stronę “leśnymi treściami”.

“Polska niezwykła: krzywy las w Gryfinie”, “AMA - mieszkam w lesie”, “Leśny dzban”, “Rozmowy przy wycinaniu lasu”, “Mapa stumilowego lasu” – to tytuły niektórych wykopanych w ramach protestu znalezisk.

"Afera leśna" zaczęła się od tego, że w środę rano administracja Wykopu usunęła wpis o rzekomych planach sprzedaży Lasów Państwowych i przeznaczeniu uzyskanych środków na rekompensaty dla Żydów (pisaliśmy o tym w naTemat). Wieczorem użytkownicy zauważyli brak tego znaleziska i rozpoczęli protest. Teraz strona pełna jest od treści z "lasem" jako słowem-kluczem. Często absurdalnych, jak historia pod tytułem "zaatakował mnie las".
To nie pierwszy raz, kiedy wykopowicze protestują w ten sposób. Kilkanaście miesięcy temu rozpętali "aferę zbożową" – po konflikcie z administratorami upodobali sobie znaleziska o zbożu.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...