O. Tadeusz Rydzyk skarży się w "Naszym Dzienniku": Skarbówka nie pozwalała odpisać 1 proc. na naszą fundację

Ojciec Tadeusz Rydzyk wypowiedział się w sprawie 1 proc. dla swojej fundacji
Ojciec Tadeusz Rydzyk wypowiedział się w sprawie 1 proc. dla swojej fundacji Fot. Wojciech Kardas / Agencja Gazeta
Status organizacji pożytku publicznego Fundacja Nasza Przyszłość uzyskała w styczniu 2014 roku. Jednak O. Tadeusz Rydzyk twierdzi, że urzędy skarbowe nie przyjmowały PIT-ów od ludzi, którzy chcieli fundacji przekazać część swoich podatków. Według niego urzędnicy mieli twierdzić, że Naszej Przyszłości nie ma jeszcze w wykazie organizacji uprawnionych do gromadzenia funduszy w ten sposób.


"Nasz Dziennik" cytuje w tekście wypowiedź rzecznik ministra finansów. – Nikt nie ma prawa odmawiać odpisu na Fundację Nasza Przyszłość – miała powiedzieć urzędniczka. Rydzyk skarży się też na urzędników, którzy zadeklarowali, że błąd naprawią do końca lutego. –Odpowiedziałem, że nas termin do końca lutego nie interesuje, wszystko powinno być naprawione od początku stycznia – mówi redemptorysta.

Redemptorysta w zeszłym roku zachęcał do przekazywania 1 proc. swojej fundacji.– Podatkowe dary będą przekazane w szczególności na naukę, szkolnictwo wyższe, edukację, oświatę i wychowanie oraz na upowszechnianie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości i rozwój świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej wśród dzieci i młodzieży – mówił wtedy O. Tadeusz Rydzyk.

Źródło: "Nasz Dziennik"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe[/b]. Zasypało je lawiną pism

Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe. Zasypało je lawiną pism

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki