Palikot dla “Newsweeka”: Teraz jest czas zmartwychwstania. Czuję ten kraj, za miesiąc sondażowy nokaut

Najnowszy numer tygodnika "Newsweek Polska" przedstawia Janusza Palikota w trumnie.
Najnowszy numer tygodnika "Newsweek Polska" przedstawia Janusza Palikota w trumnie. Fot. "Newsweek Polska"
Janusz Palikot dzisiaj jest na samym dnie polskiej polityki. Ale przekonuje, że jest jeszcze za wcześnie, by składać go do trumny. - W wyborach prezydenckich będzie tak jak w 2011 r., gdy nikt nie wierzył, że Janusz Palikot wprowadzi ludzi do Sejmu i stanie się trzecią siłą parlamentarną - mówi lider Twojego Ruchu Aleksandrze Pawlickiej z “Newsweeka”.


Najnowszy “Newsweek” przedstawia na okładce Janusza Palikota leżącego w trumnie. Ale polityk ma szeroko otwarte oczy i przekonuje, że zmartwychwstał. - Kto chce składać Palikota do politycznej trumny, niech wie, że na taki widok musi jeszcze poczekać - mówi Palikot. Przekonuje, że Polacy mają dość Bronisława Komorowskiego.
Janusz Palikot
poseł, lider Ruchu Palikota

Ludzie mówią, że Komorowski jest cacy, z szacunku do urzędu, choć wszyscy wiedzą, że to sarmata bez zębów, który nikogo nie kąsał, o nic się nie bił, za nikogo nie walczył. Jedyne, co zrobił w ciągu pięciu lat swojej prezydentury, to zgolił wąsy.

Źródło: "Newsweek"
Palikot ocenia, że dzisiaj sytuacja PO i PiS jest trudniejsza niż pięć lat temu, bo kwestia smoleńska nie jest istotna z punktu widzenia wyborców. - Dziś mamy emocjonalną flautę. Plażę. Wystarczy mały ruch i bierze się wszystko - mówi. Do tego dobre sondaże Komorowskiego demobilizują jego wyborców. Dlatego Palikot liczy na “kilkanaście procent i drugą turę”.
Janusz Palikot
poseł, lider Ruchu Palikota

Zwycięstwo jest w zasięgu ręki. Wiem, że to brzmi, jakbym był szalony, bo w sondażach prezydenckich mam 2-3 procent i to jest okrutnie mało, ale za chwilę wszystko się zmieni. Czuję ten kraj. Za miesiąc będzie sondażowy nokaut.

Źródło: "Newsweek"
Palikot przedstawia też swój plan na prezydenturę. Będzie starał się wymuszać na rządzie ułatwienia dla przedsiębiorców i naukowców w zamian za podpisywanie ustaw przygotowanych przez Radę Ministrów. O opinię będzie pytał obywateli, na przykład przez internet. Zapowiada też wypowiedzenie konkordatu.
Cały wywiad z Januszem Palikotem w nowym numerze "Newsweeka"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

TYLKO W NATEMAT

ELIZA MICHALIK 0 0Przestańcie mówić o “farmie trolli”. Oto, czym naprawdę jest afera w resorcie Ziobry
NOWE INFORMACJE 0 0Tak małżeństwo Szmydt wspólnie mogło niszczyć sędziów na Twitterze

DZIEJE SIĘ

0 0"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
0 0Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem
0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
SONDAŻ 0 0PiS jednak nie jest teflonowe? Tąpnięcie poparcia po wybuchu afery Piebiaka