Sondaż TNS OBOP: Duda goni Komorowskiego, Ogórek bez zmian

Andrzej Duda jest największym wygranym najnowszego sondażu TNS OBOP, choć dalej ustępuje Bronisławowi Komorowskiemu.
Andrzej Duda jest największym wygranym najnowszego sondażu TNS OBOP, choć dalej ustępuje Bronisławowi Komorowskiemu. Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
Według najnowszego sondażu TNS OBOP, kandydat PiS na głowę państwa Andrzej Duda znacznie zmniejszył dystans do głównego konkurenta Bronisława Komorowskiego. Obecnie Duda może liczyć na 24 proc. poparcie; urzędujący prezydent - na 41 proc. 10 maja do urn zamierza pójść prawie co trzeci respondent (32 proc.).


W porównaniu z poprzednim badaniem sondażowym, przeprowadzonym przez OBOP w lutym br., Duda odrobił do Komorowskiego aż 13 punktów straty, przy czym siedem sam zyskał, a sześć stracił jego polityczny przeciwnik. Kandydatka SLD Magdalena Ogórek bez zmian - poparcie dla niej utrzymuje się niezmiennie na poziomie 6 proc.

Jak, biorąc pod uwagę wyniki najnowszego sondażu, wypadają na tle pierwszej trójki pozostali kandydaci? Za plecami Ogórek plasują się ex aequo Paweł Kukiz (kandydat niezależny), Adam Jarubas (PSL) oraz Janusz Korwin-Mikke (KORWiN) - wszyscy z poparciem rzędu 2 proc. Niżej są Janusz Palikot (Twój Ruch) i Wanda Nowicka (Unia Pracy), którzy mogą liczyć na 1 proc. poparcie. Najwięcej w tej grupie stracił ostatnio kandydat ludowców, bo aż 2 proc. poparcia w ciągu miesiąca.

Komorowski niezmiennie przoduje we wszystkich sondażowych zestawieniach i - jak wynika z ostatniego sondażu Millword Brawn dla "Faktów TVN" - może też liczyć na największe poparcie młodych wyborców, pomiędzy 18 a 34. rokiem życia. Wynik urzędującego prezydenta to 44 proc, z kolei Duda może liczyć tylko na 19 proc. poparcia, ale musi uważać na Janusza Korwin-Mikkego, który depcze mu po piętach - z wynikiem 10 proc. Dalej plasują się Kukiz i Ogórek - oboje cieszący się 6 proc. poparciem.


Źródło: Tok FM
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...