PiS jak SLD. Szefowa sztabu Dudy Beata Szydło obwinia Leszka Balcerowicza za "dzisiejsze problemy Polski"

Beata Szydło, szefowa sztabu Andrzeja Dudy przekonuje, że to Leszek Balcerowicz jest odpowiedzialny za dzisiejsze problemy Polski.
Beata Szydło, szefowa sztabu Andrzeja Dudy przekonuje, że to Leszek Balcerowicz jest odpowiedzialny za dzisiejsze problemy Polski. fot. Łukasz Głowala / Agencja Gazeta
SLD chce specjalnego zasiłku dla "ofiar Balcerowicza". Być może znajdzie sojusznika po drugiej stronie sejmowej sali, bo PiS sięga po retorykę używaną dotychczas przez sieroty po PZPR i Andrzeja Leppera. – Polski nie stać na kolejny plan Balcerowicza – przekonuje Beata Szydło, szefowa sztabu Andrzeja Dudy.


Dotychczas to lewica przodowała w kwestionowaniu zasług Leszka Balcerowicza i jego ekipy, która przeprowadziła nasz kraj przez transformację gospodarczą. Swój kapitał polityczny budował na tym też Andrzej Lepper. Dzisiaj do tego grona coraz wyraźniej dołącza Prawo i Sprawiedliwość. Beata Szydło, wiceprezes partii i szefowa sztabu Andrzeja Dudy mówi, że to właśnie Balcerowicz odpowiada za problemy dzisiejszej Polski.
Beata Szydło

Dzisiejsze problemy Polski biorą się między innymi z eksperymentu pana Leszka Balcerowicza, przeprowadzonego w latach 90-tych. To dlatego między innymi musimy dzisiaj myśleć o odbudowie polskiego przemysłu. To jego pomysłom zawdzięczamy, że jesteśmy tanią siłą roboczą, że młodzi ludzie w związku z tym wyjeżdżają za granicę bo w Polsce nie widzą dla siebie przyszłości. Polski nie stać na kolejny plan Balcerowicza. Czytaj więcej

Źródło: "Rzeczpospolita"
Jednak jeśli chodzi o własną wiedzę ekonomiczną Szydło nie poraża. Pytana o źródła finansowania zmian, które mają obniżyć wiek emerytalny wiceprezes PiS mówi o demografii i zwiększeniu rozwoju gospodarczego. Problem w tym, że to projekt do zrealizowania w ciągu kilku, jeśli nie kilkunastu lat. Tymczasem wiek emerytalny ma być obniżony zaraz po objęciu władzy przez PiS. Jeśli tak się stanie czeka nas kilka lat powiększania się dziury w systemie emerytalnym. I to zakładając optymistycznie, że po tych kilku latach rzeczywiście nastąpi zapowiadane przez PiS odbicie.

Wcześniej to SLD przodowało w atakach na dokonania gospodarcze rządu Mazowieckiego. 400 złotych miesięcznie przez okres 12 miesięcy, gdy dochód na osobę w rodzinie osoby uprawnionej nie przekracza wysokości minimalnej emerytury (840 zł) – tak miałby wyglądać zasiłek z "Funduszu Solidarności". Z wyliczeń partyjnych ekspertów od gospodarki wynika, że państwo wydawałoby na ofiary Balcerowicza do 2,8 mld złotych rocznie. Ten wydatek miałby być pokrywany z wpływów prywatyzacyjnych i dywidend.

Źródło: "Rzeczpospolita"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

TYLKO W NATEMAT

ELIZA MICHALIK 0 0Przestańcie mówić o “farmie trolli”. Oto, czym naprawdę jest afera w resorcie Ziobry
NOWE INFORMACJE 0 0Tak małżeństwo Szmydt wspólnie mogło niszczyć sędziów na Twitterze

DZIEJE SIĘ

0 0"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
0 0Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem
0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
SONDAŻ 0 0PiS jednak nie jest teflonowe? Tąpnięcie poparcia po wybuchu afery Piebiaka