Wojciech Sadurski: Rafał Trzaskowski powinien zostać liderem PO. Partia nie może być dalej rządzona przez Kopacz

Platforma Obywatelska powinna zmienić lidera. Zdaniem konstytucjonalisty Wojciecha Sadurskiego, najlepszym kandydatem jest Rafał Trzaskowski.
Platforma Obywatelska powinna zmienić lidera. Zdaniem konstytucjonalisty Wojciecha Sadurskiego, najlepszym kandydatem jest Rafał Trzaskowski. Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta
Jeśli Platforma chce odbić się odwrócić spadający trend sondażowy musi nie tylko wykazać się większą dynamiką i energią, ale przede wszystkim zmienić swojego lidera – tak uważa konstytucjonalista Wojciech Sadurski. Na miejscu Ewy Kopacz widzi Rafała Trzaskowskiego. – To najlepszy kandydat – zapewnia.


Platforma straciła "powab" zwycięzcy
Profesor i bloger naTemat przekonywał, że Trzaskowski ma wszystkie niezbędne atuty. Jest doświadczony, doskonale rozumie świat cyfrowy i wywodzi się z pokolenia, które właśnie odwróciło się od Platformy. – Ktoś taki byłby wspaniałym liderem – mówił w „Faktach po Faktach”. Platforma wpadła w praktykę „samobiczowania się”. Nie dostrzega, że w ciągu ostatnich kilku lat w Polsce, mimo wielu błędów i słabości, zaszły potrzebne i dobre zmiany, których teraz Platforma nie potrafi wyeksponować.

Partia Ewy Kopacz ma nie lada kłopoty. – Straciła swój powab i miano ciągłego zwycięzcy – mówi Sadurski. – Wpada w spiralę porażek, zarówno w sondażach, jak i w prawdziwych wyborach. Spiralę, z której nie jest łatwo wyjść – dodaje. Dlatego obecna szefowa powinna podjąć stanowcze działania.

Duda to „polityczny produkt partii”
Konstytucjonalista bardzo krytycznie wypowiedział się także na temat nowego prezydenta i jego planów. – Wszystko co o nim wiem sprawia, ze nie mam do niego zaufania. To zwykły produkt partii – mówił na antenie telewizji TVN. Zdaniem Sadurskiego, konstytucja którą proponuje Andrzej Duda jest "przepełniona konserwatyzmem i ociekająca klerykalizmem."


Dlatego też PO powinna zadbać o to, aby jak najszybciej przeprowadzić zmiany, które zaniedbała przez ostatnie lata, takie jak związki partnerskie czy in vitro. – Trzeba uchronić Polskę przez chęcią orbanizacji, jaką może nam zagwarantować PiS – podsumował.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...