Grabaż zawiesi "katolstwo" przez słowa abp. Gądeckiego o wolnej niedzieli? Muzyk wolałby kogoś "bardziej na czasie"

Arcybiskup Gądecki swoimi słowami o niedzieli zdenerwował Krzysztofa Grabowskiego.
Arcybiskup Gądecki swoimi słowami o niedzieli zdenerwował Krzysztofa Grabowskiego. Agencja Gazeta/ Grzegorz Skowronek
Po czwartkowych obchodach Bożego Ciała lider zespołu Pidżama Porno Krzysztof "Grabaż" Grabowski skrytykował wypowiedź arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. Wokalista, który nie ukrywa, że jest wierzący, chce zmian w podejściu Kościoła do kwestii celebrowania niedzieli.


- Dowiedziałem się, że ostatnio mojemu ulubieńcowi, abp. Gądeckiemu, nie podobają się niedzielne zakupy oraz weekendowe wyjazdy rodaków za miasto. Mam coraz mniej siły na bycie owcą w stadzie tego pasterza. Czy można zawiesić swoje "katolstwo" do czasu pojawienia się na arcybiskupim stolcu kogoś bardziej na czasie? - napisał na Facebooku Grabaż.

Jest to odpowiedź na słowa metropolity poznańskiego, które padły na zakończenie procesji w Poznaniu. Arcybiskup stwierdził, że - ewolucja sytuacji ekonomiczno-społecznej doprowadziła do głębokich przemian w zachowaniach zbiorowych. Wyjaśnieniem tej myśli miał być przykład ludzi, którzy w niedzielę zamiast skupić się na świętowaniu - robią zakupy w marketach, lub wyjeżdżają za miasto. Arcybiskup Gądecki nawoływał do tego, żeby w ten dzień czcić Boga, a nie wykonywać pracę.

Nie tylko metropolita poznański wzbudził kontrowersje podczas wczorajszych obchodów święta Bożego Ciała. Kardynał Dziwisz metropolita krakowski, mówił o braku przyzwolenia Kościoła na in vitro. - Metoda in vitro jest niemoralna, nie do przyjęcia przez chrześcijan i przez ludzi szanujących fundamentalne prawo każdej ludzkiej istoty do życia – mówił kardynał.


Z kolei metropolita warszawski, kardynał Kazimierz Nycz podczas stołecznych obchodów Bożego Ciała mówił o związkach partnerskich. Tematem tegorocznych uroczystości była m.in. rodzina i to właśnie przy okazji rozważań o niej duchowny wspomniał o zmianach, jakie zachodzą w Europie w kwestii związków partnerskich. Nycz wyraził zaniepokojenie rosnącą liczbą rozpadających się małżeństw.

Źródło: Gazeta Wyborcza
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Człowiek Dudy w KRS nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza. [b]"Co to pana obchodzi, gdzie ja byłem?"[/b]

Człowiek Dudy w KRS nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza. "Co to pana obchodzi, gdzie ja byłem?"

Wiadomo, co z pensją pierwszej damy. [b]Prezydentowa Duda wyraziła życzenie

Wiadomo, co z pensją pierwszej damy. Prezydentowa Duda wyraziła życzenie

"Ludzie homoseksualni w przemowach pracowników Pańskiej organizacji są odczłowieczani, dehumanizowani, pozbawiani twarzy i uczuć. Przypisywane są nam nie tylko zbrodnicze intencje, również naszemu życiu odbierana jest jego pełnowartościowość i godność".