Dobry refleks prezydenta. Andrzej Duda ratuje spadającą hostię

Andrzej Duda uratował spadającą hostię podczas obchodów Święta Dziękczynienia w Wilanowie.
Andrzej Duda uratował spadającą hostię podczas obchodów Święta Dziękczynienia w Wilanowie. Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
Refleks Andrzeja Dudy uratował porwaną przez wiatr spadającą hostię. Do incydentu doszło podczas komunii na uroczystych obchodach Święta Dziękczynienia w Wilanowie. Prezydent elekt zareagował szybko i zaniósł ją kard Kazimierzowi Nyczowi. „Mamy pierwszy cud” – piszą internauci.


Prezydent z „Arką Noego”
Duda wziął również udział w koncercie znanego dziecięcego koncertu „Arka Nowego”. Razem z maluchami śpiewał ich najbardziej znane przeboje. „To jest absolutnie genialne” – mówił o słowach piosenki „Nie boje się, gdy ciemno jest”.

– Głęboko wierzę, że przyszłość ma na imię Polska i że przyszłość będzie piękna dla nas wszystkich – mówił po zakończeniu koncertu Andrzej Duda. – Ja w każdym razie będę robił wszystko co w mojej mocy, żeby tak było – dodał. Na koniec podziękował kard. Nyczowi za zaproszenie. – Cieszę się, że jestem tu z Wami – przyznał.
Abp Polak: „Małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny”
Obchody Święta Dziękczynienia przebiegały w tym roku pod hasłem „Królowo Rodzin dziękujemy i zawierzamy”. Jak informowaliśmy już w naTemat, oprócz prezydenta elekta udział wzięli w nich również: prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, parlamentarzyści i prezydenci miast papieskich z całej Polski. Głośnym echem odbiło się wygłoszone na uroczystościach przemówienie abp Wojciecha Polaka dotyczące małżeństwa.

Duchowny przyznał, iż małżeństwo jest tylko jedno – między kobietą i mężczyzną. I tylko ono może stworzyć rodzinę. W jego opinii, nie może być zgody katolika na odstępstwa od tej reguły. Dodał też, że trudno zaprzeczyć, że dla niektórych "rodzina zdaje się nie przystawać do współczesnej kultury i dlatego coraz bardziej próbuje się ją zepchnąć na margines społeczeństwa".


Źródło: tvnwarszawa.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...