Skandaliczny wpis byłego reprezentanta Polski na Twitterze. "Kraj upadł jak Żydzi za Hitlera"

Wojciech Kowalczyk zamieścił kontrowersyjny wpis, za który został zawieszony w stacji Polsat.
Wojciech Kowalczyk zamieścił kontrowersyjny wpis, za który został zawieszony w stacji Polsat. TVP Sport / Youtube
Wojciech Kowalczyk oprócz tego, że ma za sobą karierę piłkarską, jest znany jako ekspert sportowy w stacji Polsat. Teraz, w związku z kontrowersyjnym wpisem na Twitterze, został odsunięty od pełnionych obowiązków.


– Kraj pod nazwą „polska” za czasów PO, upadł jak żydzi za hitlera (pisownia oryginalna) – napisał Kowalczyk. Wpis był reakcją na udział ministrów z Platformy Obywatelskiej w aferze podsłuchowej. Nawiązywał do Holocaustu, co Polsat uznał za niedopuszczalne i już dzień później zawiesił byłego piłkarza. Zawrzało również w sieci.

Kibice Legii Warszawa, w której grał przed laty Wojciech Kowalczyk pisali, że wstydzą się, że sportowiec należał do ich ulubionego klubu. Mateusz Karoń, dziennikarz Wirtualnej Polski, apelował o więcej kultury. Jednak następnego dnia Kowalczyk kajał się już na Twitterze i wraz z informacją o zawieszeniu przyznał, że postąpił źle i nie powinien zamieszczać tego typu wpisów.

Jak pisaliśmy w naTemat, w kwestii afery podsłuchowej wypowiedziała się też Monika Olejnik. Twierdzi, że kompromitujemy się na arenie międzynarodowej. Zastanawia się, jak dzisiaj czuje się Donald Tusk, którego oskarża o pozostawienie Ewy Kopacz z kłopotliwą kwestią

Jak podkreśliła dziennikarka, Tusk uznał, że tak naprawdę nic się nie stało, bo jego "chłopcy" używali tylko nieładnego języka. Przypomniała, że ówczesny premier dokładnie rok temu stwierdził, że osoby, które w sposób przestępczy organizują podsłuchy, nie mają prawa nalegać na dymisje czy wymianę ministrów w rządzie.


Źródło: Sport.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYBORY
0 0Jest sondaż late poll. PiS utrzymuje swoje zwycięstwo, ale KO poprawia swój wynik
0 0Dwa gole na PGE Narodowym! Mamy awans na Euro!
0 0"Warszawa w Budapeszcie". Nieoficjalnie: sensacyjne wyniki, Viktor Orban traci stolicę
WYWIAD 0 0Okrzyknięto ją feministką, choć... sama nie rozumie dlaczego. Natchniona rozmowa z Mery Spolsky
Burgenland Tourismus 0 0Takiej Austrii na pewno nie znacie. Jesienny wypad do Burgenlandu zmieni wasze myślenie o tym kraju
0 0W Białymstoku tej zimy WOŚP nie zagra. No, chyba że stanie się cud