Kopacz odrabia straty. Po akcji „Kolej na Ewę” premier sporo zyskuje w sondażach, traci Beata Szydło

Ewa Kopacz odzyskuje poparcie Polaków. Beata Szydło je traci.
Ewa Kopacz odzyskuje poparcie Polaków. Beata Szydło je traci. Fot. Sławomir Kamiński / Kuba Atys / Agencja Gazeta
– Szefowa rządu ma 39 proc. poparcie Polaków – wynika z najnowszego sondażu Millward Brown. Taki wynik to o 5 punktów procentowych więcej niż jeszcze kilka tygodni temu. Zdaniem komentatorów Kopacz zyskała m.in. dzięki wzmocnionej ostatnio kampanii w terenie. Sporo straciła natomiast Beata Szydło.


Z lipcowego badania Millward Brown wynika, że kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na premiera ma o siedem punktów procentowych mniejsze poparcie w porównaniu do zeszłego miesiąca. Przekonanie o tym, że Szydło byłaby dobrym premierem wyraziło „jedynie” 36 proc. ankietowanych.

Kopacz znalazła się też na czwartym miejscu w opublikowanym w czwartek przez CBOS zestawieniu polityków cieszących się największym zaufaniem społecznym. I tu także zyskała. Jej rządy podobają się 45 proc. badanych. Blisko drugie tyle – 33 proc. – jest jej przeciwnych. W porównaniu do poprzedniego badania jednak poparcie dla Kopacz wzrosło o 4 punkty. O kolejne 3 proc. zmniejszyła się nieufność. 

Z kolei Beata Szydło, przekonała do siebie 37 proc. Polaków. 20 proc. społeczeństwa pozostaje jej przeciwnych.

Wygląda na to, że potwierdzają się słowa Karoliny Wiśniewskiej i rządząca partia powoli wychodzi z amoku, który dopadł ją po porażce Bronisława Komorowskiego i w nowej wyborczej rozgrywce narzuca szybszy bieg.

– Słusznie, to ostatni moment aby dogonić główną kontrkandydatkę, która swoim "Szydłobusem" objechała już sporą część Mazowsza. Premier Kopacz nie zostaje jednak w tyle. Zamiast na busa, stawia na kolej i – pomijając wpadkę z hashtagiem – wypada na tym całkiem nieźle – komentowała niedawno Wiśniewska w naTemat.


Źródło: TVN
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...