Nowości podczas 37. PZU Maratonu Warszawskiego. Dla każdego coś miłego

Poprzednia edycja PZU Maratonu Warszawskiego
Poprzednia edycja PZU Maratonu Warszawskiego fot. Piotr Dymus/pzumaratonwarszawski.com
Są tacy, którzy czekają na to wydarzenie przez cały rok. Za dwa miesiące stołecznymi ulicami pobiegnie 37. PZU Maraton Warszawski. Organizatorzy zdradzili już trasę biegu i program tegorocznej edycji. Poza zeszłorocznymi hitami, znalazło się w nim kilka absolutnych nowości.Największa z nich to sztafeta maratońska, czyli formuła sprawdzona podczas największych imprez biegowych na świecie. Trzyosobowe sztafety wystartują z Mostu Poniatowskiego i pokonają dystans 42.195 km równolegle z maratończykami, kończąc bieg na Stadionie Narodowym. Uczestnicy będą mieć do pokonania dystans kolejno 12 km, 9.5 km oraz 21 km. Sztafeta maratońska jest doskonałą propozycją dla tych, którzy dopiero oswajają się z myślą o przebiegnięciu królewskiego dystansu. Organizatorzy zapraszają również grupy przyjaciół, rodziny i teamy firmowe (to dobry pomysł na wspólną integrację). Zapisy już ruszyły i potrwają do 5.09, więc warto się śpieszyć, bo obowiązuje limit 500 miejsc. Szczegóły, regulamin i zapisy dostępne są TUTAJ.

W jesiennym programie jest też propozycja miłośników biegania, którzy nie czują się jeszcze gotowi na dłuższe dystanse. Ci mogą w sobotę (26.09) wystartować w III Biegu Wegańskim na 5 kilometrów, który w tym roku został oficjalną imprezą partnerską maratonu. Jego organizatorem jest Run Vegan! ale zaproszeni są wszyscy, nie tylko weganie i wegetarianie. Mile widziane są psy i inne zwierzaki, dziecięce wózki i koniecznie - zabawne i kolorowe przebrania. Uczestnicy pobiegną trasą, która wiedzie przez Park Skaryszewski, w sąsiedztwie Stadionu Narodowego. Zapisy już ruszyły TUTAJ. Przy okazji odbędą się tu również warsztaty dotyczące zdrowego odżywiania i stylu życia, a dla wszystkich chętnych - wstęp wolny.


Nowością tegorocznej edycji jest też rozszerzona formuła biegów dziecięcych Młodzi Bohaterowie Narodowego. Ten punkt programu cieszył się wielką frekwencją w roku ubiegłym. Teraz organizatorzy zdecydowali się go uatrakcyjnić i zaprosić do wspólnej zabawy nawet najmłodszych miłośników biegania. Dodano m.in. kategorię dla juniorów, a zawodnicy będą startować w sześciu grupach wiekowych, na zróżnicowanych dystansach. W przeddzień maratonu odbędzie się też wielobój dziecięcy i oczywiście całe mnóstwo dodatkowych atrakcji. Dzieciom poświęcona będzie cała sobota. Zapisy na biegi dziecięce ruszyły 10.07 i nie można ich przegapić, bo najprawdopodobniej - z nadmiaru chętnych - lista szybko się zapełni.


W tym roku - ze względu na duże zainteresowanie – poszerzono również program seminariów poświęconych bieganiu, które będą odbywać się przez całą sobotę. Te zostały podzielone na kilkanaście modułów tematycznych. Będzie m.in. o fizjologii żywienia, psychologii sportu, medycynie sportowej i zagadnieniach treningowych. Wykłady poprowadzą eksperci i doświadczeni biegacze, a ich szczegółowy program zostanie podany nieco później.
Na koniec trzeba dodać, że chyba największą niespodzianką tegorocznej edycji jest trasa 37. PZU Maratonu Warszawskiego. Po raz pierwszy połączy dwa brzegi Wisły - zawodnicy pobiegną przez sześć dzielnic i dwa stołeczne mosty, mijając po drodze m.in. Saską Kempę, Łazienki Królewskie, sześć warszawskich parków i charakterystyczne punkty na mapie miasta. Nasza blogerka Sylwia Stachowicz – która pobiegnie we wrześniowym maratonie w barwach Drużyny PZU #BiegajnaZdrowiepisała niedawno, że już samo patrzenie na mapę przyprawia ją o zadyszkę.


W największym w Polsce biegu maratoński wystartuje jesienią nasza Drużyna naTemat, Drużyna PZU oraz Drużyna Blogerów. Wszyscy przygotowują się do przebiegnięcia królewskiego dystansu pod okiem profesjonalnego trenera, fizjoterapeuty i dietetyka sportowego, a ich drogę zza biurka na metę maratonu możecie śledzić w naTemat #BiegajnaZdrowie.

Szczegółowy program tegorocznej edycji 37. PZU Maratonu Warszawskiego oraz imprez towarzyszących znajdziecie natomiast na stronie: pzumaratonwarszawski.com/przedstawiamy-program-37-pzu-maratonu-warszawskiego

Partnerem tekstu jest PZU Zdrowie

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0Jedyny taki powiat w Polsce wschodniej. "Kto mi wytłumaczy, co sprawia, że tam zawsze na żółto?"

POZNAJ DADHERO.PL

0 0Trójkąt małżeński. Czyli zanim weźmiesz ślub, sprawdź, jak kobieta reaguje na twojego przyjaciela
0 0"Co z ciebie za facet?" Historie mężczyzn, którzy nie zasłużyli na tytuł bohatera domu
0 0Enrique Iglesias pokazał, jak bawi się z dziećmi. Fani pokochali uroczy film
0 0Jak w 30 sekund zranić tysiące dzieci? Odpowiedź to spot finansowany przez resort sprawiedliwości
WARTO WIEDZIEĆ 0 0"Tykająca bomba". Kurdowie pilnowali obozów dla bojowników ISIS i ich rodzin. Oto co się tam dzieje
WYWIAD 0 0"Jeszcze trochę i nazwą nas kułakami". Ten przedsiębiorca jako jedyny pokonał PiS na wschodzie
POLECAMY 0 0"Nasz prezydent, Wasz premier". Tak opozycja może pokonać Dudę w wyborach prezydenckich
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Możecie ich nie znać, ale zaraz o nich usłyszycie. 10 gwiazd nowego Sejmu, które mogą namieszać
FELIETON 0 0"W trzy miesiące zarobisz tyle, ile przez całą kadencję". Oto metody, którymi PiS może wyrwać Senat
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Krystyna Janda znów to zrobiła. Jeden obraźliwy wpis skasowała, drugi pozostał

POZNAJ DADHERO.PL

DADHERO.PL 0 0Nie wiesz, co to emocje, jeśli nie byłeś przy porodzie. Spróbuj mnie przekonać, że jest inaczej
0 0Tata po szwedzku. Gdy zobaczyłem, jakimi super ojcami są Szwedzi, z początku nie mogłem uwierzyć
0 0Ruszamy z dadHERO.pl, lifestyle'owym serwisem dla ojców
0 0Byliśmy w nowym bastionie "dobrej zmiany" i wiemy, skąd prawie 90 proc. poparcia dla PiS