Kobieto, nie jedź do Egiptu! Ledwo skończył się ramadan, a egipska policja odnotowuje "epidemię gwałtów"

Wyznawcy Islamu kończą pościć. Po ramadanie policja ostrzega kobiety przed eksplozją gwałtów, zwłaszcza w Egipcie.
Wyznawcy Islamu kończą pościć. Po ramadanie policja ostrzega kobiety przed eksplozją gwałtów, zwłaszcza w Egipcie. Fot. Wojciech Kardas / Agencja Gazeta
Po miesięcznych wyrzeczeniach wyznawcy Islamu wracają do dawnych praktyk. Trwa właśnie trzydniowe święto kończące okres ramadanu, a wraz z nim – obfite jedzenie, huczne imprezy i... nagminna liczba nadużyć seksualnych wobec kobiet. Egipskie władze alarmują i wzmacniają siły policyjne na ulicach największych egipskich miast. Liczba gwałtów, do jakich dochodzi zaraz po ramadanie z roku na rok rośnie.


Najmłodsi, najbardziej niebezpieczni
Ramadan, czyli post ścisły – okres, w którym wyznawcy Islamu nie mogą jeść ani pić. Muszą też powstrzymać się od jakichkolwiek kontaktów seksualnych. Miesięczna wstrzemięźliwość skutkuje wzmożoną agresją zaraz po jego zakończeniu. Zwłaszcza, że – na co zwracają uwagę psychologowie – Egipt jest w dziesiątce państw świata o najwyższej oglądalności pornografii, z której mężczyźni w czasie postu raczej nie rezygnują.

W ciągu zaledwie dwóch pierwszych dni za nadużycia seksualne zatrzymano 84 osoby. Najbardziej agresywni są młodzi kawalerowie, co dodatkowo pokazuje, że utrzymywana przez lata ścisła zasada zakazująca pozamałżeńskiego seksu staje się fikcją. Napięcie seksualnie nagromadzone przez miesiąc okazuje się dla wielu z nich nie do pokonania. Po długim i trudnym umartwianiu się, potrzeba złamania moralnej i religijnej czystości jest silniejsza od nich.

Zagrożenie dla turystek
Zdarzają się również sytuacje, w których mężczyźni organizują się w większe grupy i „polują” na kobiety. Niestety często unikają kary za swoje drastyczne praktyki, ponieważ kobiety nie mają odwagi i śmiałości mówić o tym, co je spotkało. Policjanci przestrzegają więc nie tylko rodowite Egipcjanki, lecz także turystki aby w najbliższych dniach były wyjątkowo ostrożne. Zdecydowanie radzą nie oddalać się od swoich kurortów, zwłaszcza samodzielnie.


Żródło: egyptianstreets.com
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...