Na francuskiej wyspie Reunion odnaleziono skrzydło samolotu. To może być Boeing linii Malaysia Airlines

Fragment odnalezionego skrzydła.
Fragment odnalezionego skrzydła. Twitter/ Xavier Tytelman
Na francuskiej wyspie Reunion prawdopodobnie odnaleziono fragment skrzydła samolotu linii Malaysia Airlines, który zaginął w 2014 roku. Wyspa położna jest na Oceanie Indyjskim, niedaleko miejsca w którym doszło katastrofy samolotu, w której zginęło 239 osób.

Boeing pasażerski spadł do oceanu, ale do tej pory nie odnaleziono jego szczątków. Odnalezione skrzydło ma około 2 metry długości i nosi ślady długotrwałego przebywania w wodzie. Francja wszczęła dochodzenie, które ma ustalić pochodzenie szczątków.

Według portalu AirLive.net to pierwsza z trzech hipotez dotyczących pochodzenia skrzydła. Druga zakłada, że to fragment dwusilnikowego samolotu, który rozbił się na południe od wyspy Reunion w 2006 roku. Według trzeciej hipotezy skrzydło jest częścią samolotu, który uległ katastrofie na Komorach w 2009 roku. Wówczas zginęły 153 osoby.

Maszyna w barwach linii Malaysia Airlines 370 wystartowała 8 marca z lotniska w Kuala Lumpur. Na pokładzie samolotu znajdowało się 227 pasażerów i 12 członków załogi. Kilka godzin później samolot lecący do Pekinu zniknął z radarów.

Znajdował się wówczas nad Morzem Południowochińskim. Później ustalono, że po tym jak boeinga przestały rejestrować radary, leciał jeszcze przez kilka godzin, choć zmienił kurs. Maszyna skręciła w kierunku Oceanu Indyjskiego i – jak donoszą eksperci – niedługo potem runęła właśnie do niego. Do dziś nie odnaleziono żadnych szczątków samolotu. Brak też jakichkolwiek hipotez na temat przyczyn tragedii lotu 370.

Źródło: TVP Info
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...