Do Sejmu trafił obywatelski projekt ustawy, która zakazuje wykonywania aborcji
Do Sejmu trafił obywatelski projekt ustawy, która zakazuje wykonywania aborcji Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Do Sejmu trafił kolejny obywatelski projekt ustawy, która wprowadza całkowity zakaz wykonywania aborcji. Pod projektem podpisało się 400 tys. osób. Poprzednie projekty były odrzucane przez parlament.

REKLAMA
Projekt powstał z inicjatywy Fundacji Pro-Prawo do Życia, która poinformowała na swojej stronie internetowej, że został on już skierowany do pierwszego czytania. To powinno się odbyć w sierpniu lub wrześniu.
Fundacja podkreśla, że zawarte w projekcie przepisy zapewniają „ochronę każdego nienarodzonego dziecka przed zabiciem”.
Fundacji Pro-Prawo do Życia

Obecna ustawa pozwala na zabijanie dzieci chorych, takich, które poczęły się w wyniku czynu zabronionego ich ojca, bądź też jako swoistą „terapię” dla chorej matki, mimo że podpisana przez setki ginekologów i położników Dublińska Deklaracja o Zdrowym Macierzyństwie stwierdza jasno, że aborcja „nie jest z perspektywy medycznej konieczna by ocalić życie matki”. Czytaj więcej

Do zaangażowania się w czynną obronę życia ludzkiego od chwili poczęcia wzywa nieustannie wiernych Kościół katolicki. Rok temu Konferencja Episkopatu Polski przypomniała, że aborcji sprzeciwiał się św. Jan Paweł II.
KEP

Św. Jan Paweł II jednoznacznie potępił odbieranie życia niewinnej istocie ludzkiej poprzez aborcję: „oświadczam, że bezpośrednie przerwanie ciąży, to znaczy zamierzone jako cel czy jako środek, jest zawsze poważnym nieładem moralnym, gdyż jest dobrowolnym zabójstwem niewinnej istoty ludzkiej. [...] Żadna okoliczność, żaden cel, żadne prawo na świecie nigdy nie będą mogły uczynić godziwym aktu, który sam w sobie jest niegodziwy, ponieważ sprzeciwia się Prawu Bożemu, zapisanemu w sercu każdego człowieka, poznawalnemu przez sam rozum i głoszonemu przez Kościół” (EV 62). Czytaj więcej