Tabloid skompromitował senatora PiS. Bogdan Pęk traci szansę na start z list partii Kaczyńskiego

Senator Bogdan Pęk dotąd obracał się wśród najważniejszych polityków PiS.
Senator Bogdan Pęk dotąd obracał się wśród najważniejszych polityków PiS. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Utratę miejsca na listach wyborczych kosztować będzie senatora PiS Bogdana Pęka opublikowanie przez jeden z tabloidów kompromitujących go zdjęć z korytarza hotelu sejmowego. Widać na nich nieprzytomnego, leżącego na podłodze senatora PiS, co ma sugerować, iż był on pijany. Sam Bogdan Pęk tłumaczy, iż zasłabł, ale partia Jarosława Kaczyńskiego nie daje temu wiary.


Jak poinformowała w sobotni wieczór rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, posłanka Elżbieta Witek, jej dotychczasowy kolega z klubu parlamentarnego po skompromitowaniu go przez tabloid "Super Express" nie może już liczyć na miejsce na listach wyborczych komponowanych przez Jarosława Kaczyńskiego.
Być może jeszcze przed wyborami, tuż po zakończeniu trwających obecnie sejmowych wakacji, senator Bogdan Pęk zostanie wyrzucony z klubu PiS. Już wkrótce ostateczną decyzję w sprawie losów polityka mają podjąć członkowie komitetu politycznego PiS.

W tym kontekście warto przypomnieć, że na zupełnie inne traktowanie może liczyć inny senator PiS mający spore problemy wizerunkowe. Mowa oczywiście o twórcy kontrowersyjnego systemu SKOK-ów Grzegorzu Biereckim, którego po wybuchu afery wokół tych instytucji finansowych PiS również oficjalnie usunął ze swoich szeregów.

Jak informowaliśmy wcześniej, senator Bierecki nie znajdzie się też na listach wyborczych partii Jarosława Kaczyńskiego, ale... jako kandydat niezależny będzie on walczył o kolejną senatorską kadencję w okręgu nr 17 w Białej Podlaskiej, gdzie Prawo i Sprawiedliwość nie wystawi mu kontrkandydata. Mówi się też, że Grzegorz Bierecki wciąż może liczyć na nieformalne poparcie i pomoc ze strony PiS.


Źródło: SE.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYWIAD 0 0Okrzyknięto ją feministką, choć... sama nie rozumie dlaczego. Natchniona rozmowa z Mery Spolsky
Burgenland Tourismus 0 0Takiej Austrii na pewno nie znacie. Jesienny wypad do Burgenlandu zmieni wasze myślenie o tym kraju
0 0W Białymstoku tej zimy WOŚP nie zagra. No, chyba że stanie się cud