Janusz Palikot: Duda ogromnym zagrożeniem dla Polski. On nie chce budować wspólnoty, to są puste hasła

Janusz Palikot z tworzącej się Zjednoczonej Lewicy ostro krytykuje prezydenta Andrzeja Dudę.
Janusz Palikot z tworzącej się Zjednoczonej Lewicy ostro krytykuje prezydenta Andrzeja Dudę. Fot. Patryk Ogorzałek / Agencja Gazeta
– Uważam, że Andrzej Duda jest ogromnym zagrożeniem dla Polski – mówił w sobotnich "Faktach po Faktach" na antenie TVN24 Janusz Palikot. Jak tłumaczył polityk powstającej koalicji Zjednoczona Lewica, nieszczęściem dla Polski prezydent Duda może być miedzy innymi ze względu prezentowaną niechęć wobec Niemiec, które są przecież najważniejszym sojusznikiem i partnerem gospodarczym naszego kraju. Nie wierzy on też w apele prezydenta o budowanie zgody narodowej.


– Chciałbym, żebyśmy zmierzali nie do destrukcji, tylko do konstrukcji, do budowania, a nie do burzenia. Dlatego chciałbym, żeby zakończyło się wreszcie mówienie o innych z pogardą, o tych, którzy mają inne poglądy – mówił prezydent Andrzej Duda podczas sobotniego spotkania z sympatykami PiS w Dąbrowie Tarnowskiej. Powtórzył tam deklaracje złożone w tzw. "prezydenckim exposee", które wygłosił tuż po objęciu najwyższego urzędu w państwie.

W szczerość tych słów stanowczo powątpiewał na antenie TVN24 Janusz Palikot. – Andrzej Duda nie chce budować wspólnoty. To są puste hasła, jak jego obietnice. Za tym nie stoją żadne konkrety – mówił jeden z liderów powstającej koalicji Zjednoczona Lewica.
Janusz Palikot
Zjednoczona Lewica, Twój Ruch

Błędem było to wyraźne zaangażowanie się po stronie jednej partii. Wspominał Lecha Kaczyńskiego, a nie wymienia innych swoich poprzedników z imienia i nazwiska to jest abecadło funkcjonowania, że jest jakaś kontynuacja urzędowania niezależnie od różnic...

Na antenie TVN24 Janusz Palikot skomentował też kulisy powstawania wielkiej lewicowej koalicji, którą Twój Ruch, Sojusz Lewicy Demokratycznej, Unia Pracy i Zieloni tworzą pod szyldem Zjednoczona Lewica i zamierzają tak przeciwstawić się Zjednoczonej Prawicy, którą tworzy PiS i jego przybudówki. – Robię, co mogę, aby to moje ego nie przeszkadzało tej koalicji i cieszę się, że Leszek Miller postąpił tak samo – oświadczył poseł.

Przypomnijmy, że o ostatecznej zgodzie na powstanie Zjednoczonej Lewicy poinformował w sobotnie popołudnie rzecznik prasowy Sojuszu Lewicy Demokratycznej, poseł Dariusz Joński. – Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich ludzi lewicy. Startujemy w wyborach razem – oznajmił na Twitterze. – W tych wyborach to Zjednoczona Lewica może zatrzymać prawicę! – dodał polityk.


Przed koalicjantami ze Zjednoczonej Lewicy teraz sporo formalności. W najbliższym czasie liderzy SLD, TR, UP i Zielonych mają podpisać oficjalną umowę koalicyjną, a następnie rozpoczną procedurę rejestrowania komitetu wyborczego Zjednoczonej Lewicy. Tak plany lewicowych koalicjantów jeszcze przed oficjalną decyzją SLD przedstawiał Janusz Palikot z TR.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

NIE TYLKO POLITYKA

O TYM SIĘ MÓWI 0 0Gliński weźmie artystów za twarz, jak w PRL? Prawda może was zaskoczyć
0 0Krótka ławka PiS. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska