Ojciec Andrzeja Dudy ma startować z krakowskich list PiS do Senatu? "Decyzje zapadną po 20 sierpnia"

Ojciec prezydenta, Jan Tadeusz Duda (z prawej) jest radnym sejmiku małopolskiego.
Ojciec prezydenta, Jan Tadeusz Duda (z prawej) jest radnym sejmiku małopolskiego. Fot. Michał Łepecki / Agencja Gazeta
– W kuluarach mówi się, że na listach do Senatu PiS mógłby reprezentować Jan Tadeusz Duda, ojciec prezydenta, obecnie radny wojewódzki – pisze w Onecie Piotr Ogórek. Informacji partia jak na razie nie skomentowała. W sprawie wypowiedział się jednak Jarosław Gowin, który ma szansę na miejsce na krakowskiej liście PiS do Sejmu.


Zdaniem Gowina ojciec prezydenta jest... zbyt mało popularną personą, by partia wystawiła go jako kandydata do Senatu. – W okręgach krakowskich i okołokrakowskich kandydatów wskaże PiS, zgodnie z porozumieniem koalicyjnych. Więc będą to albo lokalni politycy, albo autorytety naukowe związane z prawicą. Podpowiedziałem jednego takiego kandydata Jarosławowi Kaczyńskiemu, ale decyzje zapadną po 20 sierpnia. Wyjątkowo nie jest to profesor, ale to osoba powszechnie znana – stwierdza polityk cytowany przez Onet.

Gowin ocenia przy tym, że krakowskie „jedynki” PO i Zjednoczonej Lewicy to wyjątkowo kiepski wybór, który dowodzi słabości obu ugrupowań. Dodajmy, że w Platforma postawiła w tym mieście na Rafała Trzaskowskiego a Zjednoczona Lewica na Kazimierę Szczukę.

– Kazimiera Szczuka to kolejna osoba, która nie ma żadnych związków z Krakowem, podobnie jak wskazanie Rafała Trzaskowskiego przez PO. To dowód na ogromną słabość krakowskich i małopolskich struktur obu tych obozów politycznych – stwierdził Gowin.

PiS najprawdopodobniej na „jedynce” reprezentował będzie poseł Andrzej Adamczyk, Gowinowi zaś ma przypaść ostatnie miejsce. Więcej w sprawie list Prawa i Sprawiedliwości będzie jednak wiadomo dopiero po 20 sierpnia.

Jan Tadeusz Duda to profesor nauk technicznych. Mandat radnego wojewódzkiego uzyskał w wyborach samorządowych w 2014 r. Startował z listy Prawa i Sprawiedliwości.

Źrodło: Onet
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Pisał o "tęczowej zarazie". Stał się męczennikiem na prawicy
0 0Dlaczego wierzę Jarosławowi Kaczyńskiemu