Buczenie tłumu na konferencji Beaty Szydło. Powód? Nie spodobały im się pytania dziennikarzy o listy wyborcze PiS

Na konferencji Beaty Szydło tłum buczał podczas zadawania pytań przez dziennikarzy.
Na konferencji Beaty Szydło tłum buczał podczas zadawania pytań przez dziennikarzy. Fot. Maciej Kuroń / AG
Beata Szydło kontynuuje swoje tournée po Polsce. Dzisiaj pojawiła się m.in. w Koszalinie, gdzie zorganizowała konferencję prasową. Pojawił się na niej tłum sympatyków PiS, którzy zaczęli buczeć, kiedy dziennikarze zadawali kandydatce Prawa i Sprawiedliwości na premiera niewygodne pytania.

Dziennikarze TVP i TVN próbowali się dowiedzieć, co posłanka PiS i jedna z głównych autorek sukcesu prezydenta Dudy w kampanii sądzi o listach wyborczych Jarosława Kaczyńskiego do Sejmu i dlaczego nie znalazło się na nich miejsca dla Marcina Mastalerka. Były rzecznik PiS, a dzisiaj rzecznik sztabu wyborczego ugrupowania najprawdopodobniej podpadł prezesowi Kaczyńskiemu i dlatego został przez szefa partii zmarginalizowany.
Pytania o konflikt wewnątrz partii nie spodobały się jednak publiczności zgromadzonej na konferencji prasowej Szydło w Koszalinie. Do tego stopnia, że zgromadzeni zaczęli buczeć podczas ich zadawania przez dziennikarzy. Beata Szydło w pewnym momencie próbowała zainterweniować i uspokoić rozemocjonowaną publiczność, ale jej prośba nie spotkała się ze zrozumieniem.

Posłanka zapewniła też, że Mastalerek jest dla niej ważnym elementem jej drużyny. – Jest, pozostaje i będzie jednym z moich najważniejszych współpracowników – podkreśliła kandydatka PiS na premiera.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...