Jedno zdanie z wywiadu z młodym Syryjczykiem mówi więcej niż setki raportów. Oni wcale nie chcą do Europy

Młody Syryjczyk z przesłaniem do całej Europy: „Po prostu powstrzymajcie wojnę. My nie chcemy zostawać w Europie”
Młody Syryjczyk z przesłaniem do całej Europy: „Po prostu powstrzymajcie wojnę. My nie chcemy zostawać w Europie” Kadr z kanału Al Jazeera
Anglojęzyczna wersja telewizji Al Jazeera udostępniła na swoim fan page'u na Facebooku materiał sprzed budapeszteńskiego dworca, pod którym uchodźcy stłoczeni są już kolejny dzień. Główną częścią tego nagrania jest wywiad z młodym Syryjczykiem.


„Policja nie lubi Syryjczyków w Serbii, na Węgrzech, w Macedonii, w Grecji” – od tego zaczyna się rozmowa z Kinanem Masalmehem, 13-letnim syryjskim uchodźcą, którego reporter Al Jazeery spotkał przed dworcem Keleti w Budapeszcie. „Jakie jest więc twoje przesłanie?” – spytał dziennikarz. To, co odpowiedział chłopak po części także może otworzyć oczy władzom Europy na całą sytuację uchodźców.
A 13-Year-Old Syrian's Message to Europe

"Please help the Syrians... The Syrians need help now. Just stop the war. We don't want to stay in Europe, just stop the war."We first met 13-year-old Syrian refugee Kinan Masalmeh in the Hungarian border town of Szeged last week. Outside Budapest's main international railway station, we found him among the hundred of refugees who have been stranded for a second day as authorities continue to block them from travelling to other countries.

Posted by Al Jazeera English on 2 września 2015
„Proszę, pomóżcie Syryjczykom. Syryjczycy potrzebują pomocy teraz. Po prostu powstrzymajcie wojnę. My nie chcemy zostawać w Europie, po prostu powstrzymajcie wojnę”. Nagranie momentalnie poruszyło internautów i stało się hitem – polubiło je i udostępniło kilka tysięcy osób.

Na Węgrzech sytuacja zmienia się diametralnie. Około trzech tysięcy ludzi koczuje koło dworca Keleti i każdego dnia jest ich coraz więcej. Śpią na ulicach i nie zamierzają się stąd ruszyć – opisywaliśmy w naTemat. Najważniejsze, by dostać się do pociągu, który zabierze ich do Niemiec lub Austrii. By jechać wprost na wymarzony Zachód.

Napisz do autora: jakub.rusak@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0O pracy w tym miejscu marzą setki osób. Tylko oferta dla stolarza wzbudziła drwiny
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze
0 0Powiedzieli "sprawdzam". Oto, co się stało ze 100 obietnicami partii Kaczyńskiego
0 0Przestajemy wierzyć, że może być inaczej. Polacy wiedzą, kto wygra wybory
WYBORY2019 0 0Pozwolił powiesić plakaty kandydata PiS i teraz żałuje. "Popełniłem błąd i właśnie za niego płacę"
0 0Parodiował niepełnosprawnych? Pszoniak: Trzeba się puknąć w głowę!