Monika Olejnik w spocie Prawa i Sprawiedliwości – „To skandal! Nie życzę sobie”

Dziennikarka jest oburzona wykorzystaniem fragmentu jej programu w spocie Prawa i Sprawiedliwości.
Dziennikarka jest oburzona wykorzystaniem fragmentu jej programu w spocie Prawa i Sprawiedliwości. Fot. Monika Olejnik Facebook / Prawo i Sprawiedliwość YouTube.com
Prawo i Sprawiedliwość opublikowało najnowszy spot, w którym głównym tematem są głodujące dzieci. Co ciekawe, „wystąpiła” w nim dziennikarka Monika Olejnik, która przywołuje wstrząsające liczby odnoszące się właśnie do tego problemu. Wtóruje jej Beata Szydło. Czyżby kolejna dziennikarka zaangażowała się w działalność polityczną? Nic z tych rzeczy – To skandal ! Nie życzę sobie , żeby partie polityczne korzystały z mojej pracy wbrew mojej woli, niezgodnie z etyką! – ripostuje Olejnik.


Spot bez zgody
Przywołany tu cytat Moniki Olejnik jest tylko fragmentem wpisu na Facebookowym profilu dziennikarki. Jak napisała: „Prawo i Sprawiedliwość wykorzystało BEZ MOJEJ ZGODY fragment programu „Kropka nad i” oraz mojego głosu w spocie wyborczym.” W wypowiedzi widać duże oburzenie dziennikarki. Podobną reakcję obserwujemy również w pierwszych komentarzach pod postem: „Ja bym tego tak nie zostawiła!”

Prawo i Sprawiedliwość wykorzystało BEZ MOJEJ ZGODY fragment programu Kropka nad i oraz mojego głosu w spocie wyborczym....

Posted by Monika Olejnik on 3 września 2015
Na siłę po stronie PiS
Monika Olejnik do swojego programu zaprasza osoby z najróżniejszych opcji politycznych. W tym roku współprowadziła również debatę prezydencką. Nic więc dziwnego, że nie chce być kojarzona z żadnym konkretnym ugrupowaniem. Spot przytacza rozmowę dziennikarki ze Stefanem Niesiołowskim, który mówi, że niedożywienia w Polsce nie ma. Olejnik reaguje na te słowa z wielką rezerwą. W kontekście spotu została wyraźnie postawiona w sytuacji, w której popiera Prawo i Sprawiedliwość, krytykując przy tym Platformę Obywatelską.
O spocie, który jest nastawiony przede wszystkim na grę na emocjach pisaliśmy więcej w naTemat. Teraz dochodzi kolejny kontrowersyjny wątek. „Pani Moniko, to chyba niezgodne z prawem? Trzeba ukarać "Prawo" i Sprawiedliwość! Pozew musi być!” – podsumował jeden z Facebookowiczów.

TVN chce usunięcia fragmentów programu
Jak podał portal Wirtualnemedia.pl, nie było zgody od Grupy TVN, na wykorzystanie fragmentu programu Moniki Olejnik w spocie Prawa i Sprawiedliwości. Jak poinformowała portal Lidia Zagórska, zastępca szefa zespołu PR ds. kanałów tematycznych – Będziemy domagali się usunięcia tych fragmentów.

Napisz do autorki: katarzyna.milkowska@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

NIE TYLKO POLITYKA

WYWIAD 0 0W Sejmie się jej boją. Justyna Dobrosz-Oracz szczerze o "pościgach" za politykami
WYBORY2019 0 0Pierwszy sondaż prezydencki z Kidawą-Błońską! Zaskakujący wynik
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Gliński weźmie artystów za twarz, jak w PRL? Prawda może was zaskoczyć
WYBORY 2019 0 0"Wyborcza": opozycja ma szansę odsunąć PiS od władzy. Jest nowy sondaż

MOTO

0 0Niektórzy wysiadali, bo już nie mieli siły. To najlepsze szkolenie samochodowe w Polsce
0 0Znalazłeś korzystniejsze ubezpieczenie OC? Oto jak bez problemów zmienić firmę ubezpieczeniową
0 0Krótka ławka PiS. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Władza tworzy nam nowy styl życia". Raczek o skandalu z filmem, który przeszkadza PiS-owi
FELIETON 0 0Krucjata krzyżowa Prezesa Kaczyńskiego. Wiem, dlaczego to robi