Prawdziwe problemy VW będzie miał dopiero w Europie? Elżbieta Bieńkowska: Zero tolerancji dla oszustwa

Elżbieta Bieńkowska nie zamierza odpuszczać Volkswagenowi.
Elżbieta Bieńkowska nie zamierza odpuszczać Volkswagenowi. Fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Gazeta
Być może dopiero w Europie zaczynają się prawdziwe problemy Volkswagena. Oszustw w wynikach badań nad tym, jak auta z silnikiem diesla produkowane przez niemiecki koncern wpływają na środowisko nie zamierza odpuszczać europejska komisarz ds. rynku wewnętrznego i usług Elżbieta Bieńkowska. – Zero tolerancji dla oszustwa – stwierdziła wpływowa Polka po spotkaniu z zarządem VW.

Odpowiedzialna w Komisji Europejskiej za unijny przemysł Elżbieta Bieńkowska, pomimo polityki "zero tolerancji dla oszustwa", uznaje jednak, iż współpraca Volkswagena z władzami musi układać się, by doszło nie tylko do wyjaśnienia skandalu i usunięcia nieprawidłowości. Celem jest także odbudowanie wizerunku europejskiego przemysł motoryzacyjnego, którego VW był dotąd najjaśniejszą gwiazdą.

Przypomnijmy, że afera z fałszowaniem testów emisji spalin w volkswagenowskich dieslach została ujawniona przed tygodniem przez amerykańskich ekspertów Według nich, na całym świecie jest co najmniej 11 mln pojazdów wyprodukowanych przez marki należące do koncernu Volkswagen, w przypadku których sfałszowano dane dotyczące ich wpływu na środowisko.

Mashable.com / TVN24BiS.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...